Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
    • 09:00

      Träning F-07/06


      10:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-06


      16:30
    • 15:00

      Storvreta IK (borta) F-10


      16:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
  • 2Lör
    • 09:00

      Öppning av Graneberg P-10


      11:00
    • 09:10

      IK Sirius FK (borta) P-04


      11:10
    • 10:00

      Vaksala SK Gul 2 (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK (borta) F-07/06


      12:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala Orange (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Örsundsbro IF P08 (hemma) P-08


      12:00
    • 11:30

      Danmarks IF (borta) F-06


      13:30
    • 12:00

      Träning P-05


      13:00
    • 12:00

      Knarrbacken FC Vit (borta) P-09


      14:00
    • 13:30

      SAIF P10 grön (hemma) P-10


      15:00
    • 14:00

      SAIF P10 svart (hemma) P-10


      15:30
    • 14:00

      Ledarmöte F/P-2012 F/P-12


      16:00
    • 15:00

      Funbo IF P06/07 G (borta) P-07


      17:00
  • 3Sön
    • 09:30

      Bälinge IF F10 Svart (borta) F-10


      11:30
    • 11:30

      BKV Norrtälje P09 Gul (borta) P-09


      13:30
    • 12:00

      Enköpings SK UK P08 Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Alsike IF F10 Svart (borta) F-10


      14:00
    • 13:30

      IK Sirius FK P09S 1 (borta) P-09


      15:30
    • 13:30

      Bälinge IF F06 (hemma) F-06


      15:30
    • 14:00

      Vaksala SK Svart (borta) F-09


      15:30
    • 14:10

      SAIF P10 vit (hemma) P-10


      15:30
    • 15:00

      Ornäs BK (borta) Damjuniorer


      17:00
    • 16:00

      Håbo FF Vit (hemma) P-06


      18:00
    • 16:00

      Träning F/P-13


      17:00
    • 16:15

      IK Sirius FK P05 (borta) P-05


      18:15
    • 16:30

      Storvreta IK (hemma) Damjuniorer


      18:30
    • 17:00

      Gamla Upsala SK F08 Svart (borta) F-08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
  • 4Mån
    v.19
  • 5Tis
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F/P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 6Ons
    • 17:45

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      IK Sirius U15 (borta) P-05


      20:45
    • 19:00

      Sunnerstacupen Fotboll


      21:00
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
  • 9Lör
    • Heldag

      Träning P-09

    • 00:00

      Roslagsbro IF (hemma) P-04


      02:00
    • Heldag

      Extraträning anmälan F-11

    • 10:00

      SAIF P10 grön (hemma) P-10


      11:30
    • 10:00

      Upsala IF P07 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      SAIF teknikträning P-06


      11:00
    • 11:15

      IF VP Uppsala (borta) P-06


      13:15
    • 12:00

      Träning P-05


      13:00
    • 12:00

      Alsike IF P09 Svart (hemma) P-09


      14:00
    • 12:30

      Vreta IF (hemma) F-10


      14:30
    • 14:00

      Upsala IF P08 vit 1 (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Upsala IF U15 (borta) P-04


      17:00
    • 15:00

      BKV Norrtälje F05 (hemma) F-06


      17:00
  • 10Sön
    • 08:40

      Poolspel Storvreta P-11


      11:00
    • 09:00

      SAIF P10 svart (hemma) P-10


      10:30
    • 10:00

      Gamla Upsala SK P07 Gul (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Storvreta IK F678 (hemma) F-07/06


      12:00
    • 10:00

      IK Sirius FK P09S 2 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:30

      Unik FK P06 (borta) P-06


      12:30
    • 11:00

      Håbo FF P05 (hemma) P-05


      13:00
    • 11:50

      Poolspel Storvreta pass2 P-11


      14:00
    • 12:00

      Unik FK P09 1 (hemma) P-09


      14:00
    • 13:30

      Östhammars SK Röd (hemma) F-06


      15:30
    • 14:00

      Damjuniorer Fotboll


      14:30
    • 14:00

      Funbo IF F08/09 Vit (hemma) F-08


      16:00
    • 15:00

      Bälinge IF (hemma) Damjuniorer


      17:00
    • 16:00

      Storvreta IK F09svart (hemma) F-09


      17:30
    • 16:00

      Upsala IF P08 vit 2 (hemma) P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning F/P-13


      17:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
  • 11Mån
    v.20
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:15
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Domarutbildning nya 5/7 Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Gamla Upsala SK Svart (hemma) F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:45
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 12Tis
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F/P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Enköpings SK UK P08 Grön (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 13Ons
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Vaksala SK Svart 2 (borta) P-08


      19:30
    • 17:45

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Dalkurd FF P04 (borta) P-04


      21:00
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träningsmatch mot UIF P-11


      19:00
    • 18:45

      Alsike IF F08 (borta) F-08


      20:45
  • 16Lör
    • 09:45

      Träning F/P-12


      10:45
    • 10:00

      SAIF P10 vit (hemma) P-10


      11:30
    • 10:00

      Enköpings SK FK P06 Grön (hemma) P-06


      12:00
    • 10:30

      IK Sirius FK U16 (borta) P-04


      12:30
    • 11:00

      Håbo FF (borta) F-06


      13:00
    • 11:15

      Träning F-10


      12:15
    • 11:15

      Träning P-09


      12:15
    • 11:45

      Danmarks IF P07 (borta) P-07


      13:45
    • 12:00

      Knarrbacken FC Blå (borta) P-08


      14:00
    • 12:30

      Extra teknikträningar P-10


      13:45
    • 12:45

      Träning F/P-12


      13:45
    • 13:00

      BKV Norrtälje Röd (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Roslagsbro IF 1 (borta) P-09


      16:00
    • 14:00

      SAIF P10 svart (hemma) P-10


      15:30
  • 17Sön
    • 00:00

      BKV Norrtälje (borta) P-04


      02:00
    • 09:30

      Vaksala SK Gul (borta) F-10


      11:30
    • 10:00

      Teknikcamp P-08


      11:00
    • 10:00

      Teknikträning med SAIF P-07


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch Hagby IK (hemma) F-07/06


      12:00
    • 11:00

      Damjuniorer Fotboll


      17:00
    • 11:00

      Team building dag Damjuniorer


      17:00
    • 11:00

      Vaksala SK Svart (borta) F-10


      13:00
    • 11:45

      SAIF P10 grön (hemma) P-10


      13:15
    • 12:00

      Sigtuna IF FK P09 Vit (borta) P-09


      14:00
    • 12:00

      Funbo IF (borta) F/P-12


      14:00
    • 13:30

      Roslagsbro IF 3 (borta) P-09


      15:30
    • 14:00

      Unik FK F0708-röd (hemma) F-08


      16:00
    • 14:00

      Hagby IK (borta) F/P-12


      16:00
    • 14:30

      Bälinge IF F09 Svart (borta) F-09


      15:45
    • 14:30

      Alsike IF P08 Svart (borta) P-08


      16:30
    • 15:00

      Vaksala SK Gul (borta) F-06


      17:00
    • 16:00

      Bälinge IF P06 (hemma) P-06


      18:00
    • 16:00

      IK Sirius FK P08S 2 (hemma) P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning F/P-13


      17:00
    • 16:50

      Intresseanmälan träningsmatch mot Danmark 17/5 P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
  • 18Mån
    v.21
    • 17:00

      Fotografering P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:15
    • 17:30

      Lagfotografering P-04


      18:00
    • 17:30

      Lagfoto F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      SAIF-dagen Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Domarutbildning nya 5/7 Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Lagfotografering P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:10

      Fotgrafering A-lag Herr


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:45
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Fotografering F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 19Tis
    • 17:00

      Lagfotografering P/F-13 F/P-13


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F/P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Fotografering F-09


      19:30
  • 20Ons
    • 17:00

      Avslutning Bordtennis Fotboll


      20:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-12


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:45
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Lagfotografering P-10


      19:40
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 13:00

      Träning P-05


      14:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
  • 23Lör
    • 09:30

      Träningsmatch mot IF VP P-11


      12:00
      Ekebyvallen, Karlsrogatan 72
      Samlingsinformation: Ekebyvallen Karlsrogatan 72
      Samlingstid: 09:30
      Anteckning: Hej,

      Här kommer nästa kallelse till match mot IF VP lördag 23/5. Klockan 9.30-12

      Plats: Ekebyvallen, Karlsrogatan 72
      Tid: 10-12
      Samling 9.30

      Ta med matchställ, benskydd, vattenflaska och mellanmål.

      Observera att svara på anmälan senast torsdag 21/5 kl 12. Det går inte att efteranmäla sig.

      Om ni kan så uppmuntras samåkning för att begränsa antalet personer enligt gällande Covid-19 riktlinjer.

      Mvh
      Ledarna SAIF P-11
    • 09:45

      Träning F/P-12


      10:45
    • 10:00

      SAIF P10 grön (hemma) P-10


      11:30
    • 10:00

      IF VP Uppsala Blå/Oran (hemma) P-08


      12:00
    • 10:30

      IK Sirius FK P07E (borta) P-07


      12:30
    • 11:00

      Unik FK (hemma) P-04


      13:00
    • 11:15

      Träning F-10


      12:15
    • 11:15

      Träning P-09


      12:15
    • 11:20

      Olands FF (borta) F/P-12


      13:30
    • 12:00

      Träning P-05


      13:00
    • 12:30

      Extra teknikträningar P-10


      13:45
    • 12:30

      Danmarks IF F2010 Vit (hemma) F-10


      14:30
    • 12:45

      Träning F/P-12


      13:45
    • 14:00

      Danmarks IF F2010 Röd (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Håbo FF (borta) F/P-12


      17:15
    • 15:00

      Vaksala SK (hemma) F-06


      17:00
  • 24Sön
    • 10:00

      Östervåla IF (borta) F/P-12


      12:00
    • 10:00

      Danmarks IF P09 Vit (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      UIF/Dalkurd FF (hemma) F-07/06


      12:00
    • 10:00

      SAIF P10 vit (hemma) P-10


      11:30
    • 11:45

      SAIF P10 svart (hemma) P-10


      13:15
    • 11:45

      Danmarks IF P09 Röd (borta) P-09


      13:45
    • 13:30

      Fanna BK F06 Svart (hemma) F-06


      15:30
    • 15:00

      Sigtuna IF FK YJ (hemma) P-05


      17:00
    • 15:00

      Teknikträning med SAIF P-07


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch F-07/06


      16:30
    • 15:00

      Jomala/IFK Mariehamn (borta) P-07


      17:00
    • 16:00

      Knivsta/Lagga-Långhundra BK (hemma) P-08


      18:00
    • 16:00

      Danmarks IF F09 Vit (hemma) F-09


      18:00
    • 16:00

      Vaksala SK Gul 1 (borta) P-09


      18:00
    • 16:00

      Träning F/P-13


      17:00
    • 16:00

      Heby AIF/Morgongåva SK (hemma) P-06


      18:00
    • 16:30

      SAIF P11 (hemma) P-11


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Vaksala SK Svart 1 (borta) P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      19:00
  • 25Mån
    v.22
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Domarutbildning repetition 5/7 Fotboll


      20:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:45
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 26Tis
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F/P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 27Ons
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 28Tor
  • 29Fre
    • 16:00

      SAIF-dagen insamling priser Fotboll


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
  • 30Lör
    • 00:00

      Fenix FK (borta) P-04


      02:00
    • 09:15

      Vaksala SK Gul (borta) F-07/06


      11:15
    • 09:45

      Träning F/P-12


      10:45
    • 10:00

      Poolspel i Norrtälje F-11


      12:30
    • 10:00

      Poolspel i Norrtälje F-11


      12:30
    • 10:00

      Upsala IF P09 Vit Vit (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Intresseanmälan Kick-off SAIF P-11 P-11


      16:00
    • 11:00

      Gamla Upsala SK P08 Gul (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Danmarks IF (hemma) P-04


      13:00
    • 11:15

      Träning F-10


      12:15
    • 11:15

      Träning P-09


      12:15
    • 12:00

      Träning P-05


      13:00
    • 12:30

      Extra teknikträningar P-10


      13:45
    • 12:45

      Träning F/P-12


      13:45
    • 13:00

      Hagby IK P08 (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Upsala IF F08/09 (borta) F-09


      15:15
    • 14:15

      Teknikträning med SAIF P-07


      15:15
    • 15:00

      Roslagsbro IF F14 (borta) F-06


      17:00
    • 15:00

      Vaksala SK (hemma) F/P-12


      17:00
  • 31Sön
    • 10:00

      IK Sirius FK (hemma) F/P-12


      12:00
    • 10:00

      Upsala IF P09 Svart (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Alsike F-11


      12:30
    • 10:00

      Match mot Unik FK P-10


      11:30
    • 10:15

      IK Sirius FK (borta) P-05


      12:15
    • 12:00

      Knarrbacken FC Vit (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Rimbo IF P09 (hemma) P-09


      14:00
    • 13:30

      Gamla Upsala SK Svart (hemma) P-06


      15:30
    • 14:00

      Match mot IK Sirius FK P-10


      15:30
    • 14:00

      Enköpings SK UK F08 Gul (hemma) F-08


      16:00
    • 15:00

      IK Sirius FK F10 (borta) F-10


      17:00
    • 16:00

      SK Iron (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      Träning F/P-13


      17:00
    • 16:30

      7-mannamatch mot Vaksala P-11


      19:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Match mot Unik FK P-10


      19:00