Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gullänget-Kroksta IBS

Följ

Gullänget-Kroksta IB

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning F-08


      20:30
    • 19:45

      Träning Juniorlag Damer


      21:15
    • 20:40

      Träningsmatch mot ÖIB P03 P-04


      21:40
  • 2Ons
    • 16:30

      Träning P-03


      17:45
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Tränings match P-08


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch P08 nr 1 P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 19:00

      Träningsmatch P08 nr 2 P-07


      20:00
  • 3Tor
    • 16:00

      Träning Juniorlag Damer


      17:30
    • 16:30

      Träning P-11


      17:30
    • 16:30

      Träning P-04


      17:30
    • 17:30

      Träning P-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:15
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      20:30
    • 20:30

      Träning P-05


      21:30
  • 4Fre
    • Heldag

      Umeå Floorball P-06

    • Heldag

      Umeå Floorball F-07

    • Heldag

      Träning F-06

    • 16:00

      Umecupen F-05


      00:00
    • 16:00

      Umeå Floorball Festival P-07


      00:00
    • 16:00

      Träning Juniorlag Damer


      17:15
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 17:50

      Umeå City VIT (borta) P-04


      18:50
    • 17:50

      Röbäck (hemma) P-06


      19:00
    • 18:40

      Röbäcks IF (borta) F-06


      19:45
    • 18:40

      Täfteå IK/Sävar IK F04 (hemma) F-04


      19:40
    • 19:30

      IBF Dalen (hemma) P-04


      20:30
    • 19:30

      Sävar IK Sävar/Täfteå (hemma) P-05


      20:30
    • 20:20

      Skellefteå IBK P04 (borta) P-04


      21:20
    • 20:20

      Klockarberget BK (borta) P-03


      21:20
    • 21:10

      IBF Dalen F04 (borta) F-04


      22:10
    • 21:10

      IBF Dalen (borta) F-06


      22:20
  • 5Lör
    • Heldag

      Umeå Floorball P-06

    • Heldag

      Umeå Floorball F-07

    • Heldag

      Träning F-06

    • Heldag

      Umecupen F-05

    • Heldag

      Umeå Floorball Festival P-07

    • Heldag

      Umeå floorball festival F-10

    • Heldag

      Umeå Floorball F-10

    • Heldag

      Umeå floorball F-09

    • Heldag

      Umeå Floorball Festival F-08

    • 08:00

      Intresseanmälan Umeå floorball 2019 P-08


      09:00
    • 09:00

      Team Kalix IBK F06-07 (hemma) F-06


      10:20
    • 09:50

      Timrå IBC P04 (hemma) P-04


      10:50
    • 09:50

      IBF Dalen svart (borta) P-06


      11:00
    • 10:30

      Träning P-12


      11:30
    • 10:40

      Umeå City BLÅ (hemma) P-04


      11:40
    • 10:40

      Holmsund City (hemma) P-03


      11:40
    • 10:40

      Skellefteå IBS F03 (borta) F-04


      11:40
    • 11:30

      Merikoski SBT Apassit 08 (borta) P-08


      12:20
    • 11:30

      IBF Dalen 2 (hemma) P-05


      12:30
    • 12:20

      IBF Dalen Svart (hemma) P-08


      13:10
    • 13:10

      Skellefteå IBS (borta) P-06


      14:10
    • 13:10

      IBF Dalen Svart (borta) F-08


      14:00
    • 14:00

      Långskatans IBF (hemma) F-08


      14:50
    • 14:00

      IBF Dalen 2 södra vit (borta) F-09


      14:50
    • 14:50

      SB Vaasa P08 (hemma) P-08


      15:40
    • 15:40

      IK Örnen Måttsund (borta) P-08


      16:30
    • 15:40

      Sandåkern sk 1 (hemma) P-06


      16:40
    • 16:30

      IBF Dalen 1 svart (borta) F-09


      17:20
    • 16:30

      Umeå City IBF Vit (borta) P-03


      17:30
    • 16:30

      IBK Härnösand (hemma) P-04


      17:30
    • 17:20

      IBF Dalen Svart (hemma) F-08


      18:10
    • 17:20

      Sandåkerns SK (borta) P-05


      18:20
    • 18:10

      Röbäcks IBF (hemma) F-08


      19:00
    • 18:10

      Öjebyns IBK 2 vit (hemma) F-06


      19:25
    • 19:50

      Röbäcks IF F03 (hemma) F-04


      20:50
    • 19:50

      Sävar IK Täfteå/Sävar (borta) P-04


      20:50
    • 19:50

      Umeå City IBF Blå (borta) P-03


      20:50
    • 20:40

      Moälvens IBK P05 (hemma) P-05


      21:40
  • 6Sön
    • Heldag

      Umeå Floorball P-06

    • Heldag

      Umeå Floorball F-07

    • Heldag

      Träning F-06

    • 00:00

      Umecupen F-05


      19:00
    • 00:00

      Umeå Floorball Festival P-07


      17:00
    • Heldag

      Umeå floorball festival F-10

    • Heldag

      Umeå Floorball F-10

    • Heldag

      Umeå floorball F-09

    • Heldag

      Umeå Floorball Festival F-08

    • 08:00

      Täfteå IK/Sävar IK F04 (hemma) F-04


      09:00
    • 08:50

      Öjebyns IBF (hemma) P-05


      09:50
    • 09:20

      Träning F-12


      10:30
    • 10:30

      IBF Dalen Vit (hemma) F-08


      11:20
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 11:20

      Långskatans IBF (hemma) F-08


      12:10
    • 11:20

      IBF Dalen (hemma) F-09


      12:10
    • 12:00

      IBS Dalen (hemma) A-lag Damer


      14:00
    • 12:30

      Umeå City IBF Vit (hemma) P-05


      13:30
    • 12:40

      Jäbo IK (borta) P-08


      13:40
    • 13:30

      IBF Dalen Vit (hemma) P-08


      14:30
    • 13:50

      IBF Dalen 1 södra svart (hemma) F-09


      14:40
    • 14:45

      Klockarberget BK (hemma) P-03


      15:45
    • 15:40

      Röbäcks IBF (borta) F-08


      16:30
    • 16:00

      Gimonäs Umeå IF Tomtebo (hemma) P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:30

      IBF Dalen Vit (borta) F-08


      17:20
    • 16:50

      Sandåkerns SK P08 (borta) P-08


      17:50
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
  • 7Mån
    v.41
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 20:15

      Träning A-lag Damer


      21:30
  • 8Tis
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 18:00

      Domarutbildning (obligatorisk) P-05


      21:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning F-08


      20:30
    • 20:15

      Träning Juniorlag Damer


      21:15
    • 20:30

      Träning P-04


      21:30
  • 9Ons
    • 16:30

      Träning P-03


      17:45
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Internmatch Änget P-07


      21:00
    • 20:30

      Träning A-lag Damer


      22:00
  • 10Tor
    • 16:00

      Träning A-lag Damer


      17:30
    • 16:00

      Träning Juniorlag Damer


      17:30
    • 16:30

      Träning P-11


      17:30
    • 16:30

      Träning P-04


      17:30
    • 17:30

      Träning P-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:15
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 20:30

      Träning P-05


      21:30
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 09:30

      Träning F-10


      10:30
    • 10:00

      Träning F-08


      11:30
    • 10:30

      Träning P-12


      11:30
    • 10:30

      Nätra IBK P06-08 Svart (borta) P-07


      11:30
    • 11:30

      Röbäcks IF (borta) Juniorlag Damer


      13:30
    • 11:30

      Moälven IBK U16 (borta) F-04


      12:45
    • 13:00

      Sundsvall FBC U Röd (hemma) F-07


      15:00
    • 14:00

      IBF Dalen /IBS Dalen (borta) F-05


      16:00
    • 14:30

      Nätra IBK F05-06 (hemma) F-06


      16:30
    • 16:00

      IBK Ånge F05-06 (hemma) F-07


      18:00
    • 16:30

      Sundsvall FBC U P04 Vit (borta) P-04


      18:30
    • 17:30

      Örnsköldsvik IB P07 (hemma) P-07


      18:30
  • 13Sön
    • 09:20

      Träning F-12


      10:30
    • 10:15

      Timrå IBC P07 (borta) P-08


      12:15
    • 10:15

      Intresseanmälan bortamatch Sundsvall 2st P-08


      16:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 11:00

      Höglands AIF P07 (hemma) P-06


      12:00
    • 11:30

      Röbäcks IF (borta) A-lag Damer


      13:30
    • 12:30

      Holmsund City IBC (hemma) P-04


      14:30
    • 13:30

      Gamla Stan IBK (Skellefteå) (borta) P-03


      15:30
    • 13:30

      Skellefteå IBS (borta) F-04


      15:00
    • 13:45

      Sundsvall City IBC U P07 (borta) P-08


      15:45
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Styrelsemöte Gullänget-Kroksta IB


      21:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 14Mån
    v.42
    • Heldag

      Försäljningsstopp roll-up F-07

    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Föräldramöte F-08


      20:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:30
    • 20:15

      Träning A-lag Damer


      21:30
    • 20:30

      Träning F-04


      21:30
  • 15Tis
    • 16:30

      Inlämning av matchsponsor roll-up F-07


      18:00
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning F-08


      20:30
    • 19:45

      Träning Juniorlag Damer


      21:15
  • 16Ons
    • 16:30

      Träning P-03


      17:45
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 20:30

      Träning A-lag Damer


      22:00
  • 17Tor
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 08:30

      Sammandrag nr 1 F-08


      14:30
    • 09:00

      Moälvens IBK (borta) F-08


      09:45
    • 09:30

      Träning F-10


      10:30
    • 09:45

      Sundsvall FBC U svart (borta) F-04


      11:00
    • 09:45

      Nätra (hemma) F-08


      10:30
    • 10:30

      ÖIB (borta) F-08


      11:15
    • 10:30

      Träning P-12


      11:30
    • 10:45

      Sundsvall FBC U P05-06 Röd (borta) P-06


      12:45
    • 12:00

      ÖIB (borta) F-08


      12:45
    • 12:00

      Obbola IK (hemma) A-lag Damer


      14:00
    • 12:30

      Match mot Obbola IK Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:30

      Timrå IBC P07 (hemma) P-07


      13:30
    • 12:45

      Nätra (hemma) F-08


      13:30
    • 13:30

      Moälvens IBK (hemma) F-08


      14:15
    • 13:45

      Sundsvall GBK P06 (borta) P-06


      15:45
    • 14:15

      Sundsvalls IBF F03-04 orange (borta) F-04


      15:15
    • 14:30

      Timrå IBC F05-07 (hemma) F-06


      16:30
    • 15:00

      Spöland Vännäs IF (borta) P-04


      17:00
    • 15:00

      Örnsköldsvik IBK (borta) F-09


      15:45
    • 15:45

      Moälven IBK (hemma) F-09


      16:30
    • 16:00

      Sundsvall GBK P07 (hemma) P-07


      17:00
    • 17:00

      Moälvens IBK P04 (hemma) P-05


      19:00
  • 20Sön
    • 08:30

      Sammandrag husum P-08


      16:00
    • 09:20

      Träning F-12


      10:30
    • 10:00

      Höglands AIF (borta) P-07


      11:00
    • 10:00

      Örnsköldsviks IBK P09 (hemma) P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 11:30

      Örnsköldsvik IB P09 (hemma) P-09


      12:30
    • 12:00

      Umeå City IBF (hemma) Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:15

      Jäbo IK P08 (hemma) P-08


      14:15
    • 12:45

      Klockarbergets BK F06-07 (borta) F-07


      14:45
    • 13:00

      Moälvens IBK P09 (hemma) P-08


      15:00
    • 13:30

      Föräldramöte Juniorlag Damer


      14:30
    • 14:30

      Moälvens IBK P09 (borta) P-09


      15:30
    • 14:30

      Gimonäs Umeå IF (hemma) F-05


      16:30
    • 15:15

      Jäbo IK P08 (hemma) P-08


      17:15
    • 16:00

      Match mot Sundsvall i VN 2B Juniorlag Damer


      17:00
    • 16:00

      ÖIB (hemma) F-05


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:15

      Sundsvalls IBF F07-08 Haga (borta) F-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      IBK Härnösand 05/06 (borta) F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 21Mån
    v.43
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      21:00
    • 19:45

      Match GK04-GK03 P-07


      20:50
    • 20:15

      Träning A-lag Damer


      21:30
    • 20:15

      Gullänget-Kroksta IBS P03 (hemma) P-04


      22:15
    • 20:15

      Gullänget-Kroksta IBS P03 (hemma) P-03


      22:15
    • 20:30

      Träning F-04


      21:30
  • 22Tis
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:30
    • 19:45

      Träning Juniorlag Damer


      21:15
  • 23Ons
    • 16:30

      Träning P-03


      17:45
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 19:45

      Örnsköldsvik IBF (borta) A-lag Damer


      21:45
    • 20:30

      Träning A-lag Damer


      22:00
  • 24Tor
    • 16:00

      Träning Juniorlag Damer


      17:30
    • 16:30

      Träning P-11


      17:30
    • 16:30

      Träning P-04


      17:30
    • 17:30

      Träning P-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:15
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      20:30
    • 20:30

      Träning P-05


      21:30
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning Juniorlag Damer


      17:15
    • 16:30

      Obs Ingen träning!!! Hallen uthyrd! P-10


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
  • 26Lör
    • 00:00

      Klockarbergets BK P03/04 Svart (borta) P-04


      02:00
    • 08:30

      Sammandrag 1 F-10


      12:30
    • 10:00

      anmälan bortamatcher sundsvall 26/10 P-08


      14:30
    • 10:00

      Sundsvall FBC U P08 Öst Svart (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Träning F-08


      11:30
    • 10:30

      Träning P-12


      11:30
    • 11:30

      Sundsvall GBK P08 (borta) P-08


      13:30
    • 11:30

      Fränsta IK F04-05 (hemma) F-04


      12:30
    • 12:00

      Kågedalens AIF/Bureå IF (borta) Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:00

      Brunflo FK F03-05 (borta) F-05


      14:00
    • 12:30

      Sammandrag Örnligan F-11


      17:00
    • 13:00

      Sandåkerns SK (hemma) A-lag Damer


      15:00
    • 13:00

      Moälvens IBK (hemma) P-10


      16:00
    • 13:00

      Sundsvall City IBC U P-08 Vit (borta) P-08


      15:00
    • 13:30

      Klockarbergets BK P03/04 Svart (borta) P-04


      15:30
    • 13:45

      Sundsvall IBF F09/10 Södermalm Orange (hemma) F-09


      14:30
    • 14:30

      Sundsvall City U P06 Orange (hemma) P-06


      16:30
    • 15:00

      Umeå City IBF (borta) F-04


      16:30
    • 15:15

      Sundsvall IBF F09/10 Södermalm Vit (borta) F-09


      16:00
    • 15:15

      Clemensnäs IF (borta) Juniorlag Damer


      17:15
    • 15:30

      Sundsvall FBC U P04 Svart (hemma) P-03


      17:30
    • 17:30

      Moälvens IBK (hemma) P-07


      18:30
  • 27Sön
    • 00:00

      Timrå IBC P08 (borta) P-08


      02:00
    • 00:00

      Sundsvall GBK/Nordic P04-05 (borta) P-05


      02:00
    • 00:00

      Sundsvall FBC U P05 Öst Svart (borta) P-05


      02:00
    • 08:00

      Sammandrag - GK IBS P-11


      13:00
    • 09:20

      Träning F-12


      10:30
    • 10:00

      IBK Härnösand F07/08 (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Sammandrag nr 2 F-08


      17:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 10:45

      ÖIB (hemma) F-08


      11:30
    • 11:15

      Fränsta IBK P06-08 Blå (borta) P-07


      12:15
    • 11:15

      Sundsvall FBC U P05 Öst Svart (borta) P-05


      13:15
    • 13:00

      Vindelns IF (borta) F-05


      15:00
    • 13:00

      FBC Lo (hemma) F-08


      13:45
    • 14:30

      FBC Lo (hemma) F-08


      15:15
    • 14:30

      Timrå IBC (hemma) F-06


      16:00
    • 15:15

      Sundsvall GBK/Nordic P04-05 (borta) P-05


      17:15
    • 16:00

      Sundsvall FBC (borta) F-08


      16:45
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Sundsvall City IBC P07 (borta) P-07


      19:15
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 28Mån
    v.44
    • 17:00

      Lagträff F-04


      20:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:30
    • 20:15

      Träning A-lag Damer


      21:30
  • 29Tis
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning F-08


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:30
    • 19:45

      Träning Juniorlag Damer


      21:15
  • 30Ons
    • 16:30

      Träning P-03


      17:45
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 20:30

      Träning A-lag Damer


      22:00
  • 31Tor
    • 16:00

      Träning Juniorlag Damer


      17:30
    • 16:30

      Träning P-11


      17:30
    • 16:30

      Träning P-04


      17:30
    • 17:30

      Träning P-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:15
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      20:30
    • 20:30

      Träning P-05


      21:30