Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bergs IK

Följ

Bergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Bergs IK
Välj lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:40

      Träning P 08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Föräldramöte P-09


      19:30
    • 19:00

      Träning F 05/06


      20:30
    • 19:20

      Träning P06


      21:00
    • 20:30

      Träning P 04


      21:30
    • 20:30

      Träning Dam/DJ


      21:30
  • 4Fre
    • 18:00

      Träning P 05


      19:15
    • 19:15

      IBK Succé (borta) Herr


      21:15
    • 19:30

      Söderköpings IBK (borta) Herr Div.4


      21:30
    • 19:40

      Linköping IBK Ungdom U-lag (hemma) Herr Div 3


      21:40
    • 19:40

      Linköping IBK Ungdom U-lag (hemma) Herr


      21:40
  • 5Lör
    • 09:30

      Ledberg IBF P 05 Gul (borta) P 04


      11:30
    • 10:00

      Träning F09/10


      11:30
    • 10:00

      Mjölby IBK P Blå 3 (borta) P-10


      12:00
    • 11:30

      Träning F-11/12


      13:00
    • 12:00

      Ledberg IBF P10 Gul (hemma) P-10


      14:00
    • 12:30

      Svärtinge SK (borta) Dam/DJ


      14:30
    • 14:30

      Åby IBK Ungdom P05 (hemma) P06


      16:00
    • 16:15

      Ledberg IBF P 05 Grön (hemma) P 05


      18:15
  • 6Sön
    • 09:15

      Linköping IBK Ungdom P 07:77 Vit (borta) P06


      10:45
    • 09:15

      (P10) Pojkar Blå Klass D Föreningsdomare


      14:00
    • 09:30

      Träning P 13


      11:00
    • 09:30

      Hjulsbro IK P 09 Vit (hemma) P-10


      11:30
    • 10:15

      (F08/10) Flickor Blå Klass C Föreningsdomare


      15:00
    • 10:30

      Ekängens IF F08/09 Roxen (hemma) F09/10


      12:30
    • 11:00

      Ledberg IBF P10 Grön (borta) P-10


      13:00
    • 11:00

      Trosa Edanö IBK (borta) Dam/DJ


      13:00
    • 11:00

      IBF Norrköping P 05/06 (borta) P 07


      13:00
    • 12:30

      Träning P 12


      14:00
    • 13:15

      Åby IBK Ungdom P07/08 kombi (hemma) P-09


      15:15
    • 13:15

      KFUM Norrköping IBF 09/10 Blå (borta) P-10


      15:15
    • 13:45

      Linköping IBK Ungdom P 06:69 (borta) P 07


      15:45
    • 14:00

      Rimforsa IF F-08-10 vit (borta) F09/10


      16:00
    • 14:00

      (P09) Pojkar Blå Klass B Föreningsdomare


      18:30
    • 14:00

      Träning P-11


      15:00
    • 14:15

      Solfjäderstaden IBK P 08 Röd (hemma) P-09


      16:15
    • 14:45

      Linköping IBK Ungdom P 08:85 (borta) P-09


      16:45
    • 15:00

      Träning P-11


      16:00
    • 15:45

      Linköping IBK Ungdom P 09:93 Svart (borta) P-09


      17:45
    • 16:15

      IBK Mantorp P/F 08 (borta) P-09


      18:15
    • 18:00

      BK Vingen P 08 (hemma) P-09


      20:00
  • 7Mån
    v.41
    • 17:20

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P 04


      19:15
    • 18:15

      Träning P 07


      20:00
    • 18:35

      Träning P06


      20:00
    • 18:40

      Träning P 08


      20:10
    • 18:45

      Träning Dam/DJ


      20:15
    • 19:00

      Föräldramöte P 08


      20:00
    • 20:30

      Träning Herr


      22:30
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 17:30

      Träning P 07


      19:00
    • 18:00

      Regelkurs/domarutbildning (obligatorisk för alla spelare) P 05


      21:00
    • 18:00

      Domar / Regelutbildning F 05/06


      20:00
    • 18:15

      Föräldramöte F 05/06


      19:15
    • 18:30

      Träning Dam/DJ


      19:45
    • 19:00

      Träning Herr


      21:15
    • 21:15

      Träning Herr Div.4


      22:30
  • 10Tor
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:40

      Träning P 08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Träning F 05/06


      20:30
    • 19:20

      Träning P06


      21:00
    • 20:30

      Träning P 04


      21:30
  • 11Fre
    • 18:00

      Träning P 05


      19:15
    • 18:25

      Arbetsinsats A-lagsmatch P 04


      22:00
    • 19:30

      Boxholms IBK (borta) Herr


      21:30
    • 19:30

      IK Standard (borta) Dam/DJ


      21:30
    • 19:30

      Boxholms IBK (borta) Herr Div 3


      21:30
    • 19:40

      Linköping IBK Ungdom (hemma) Herr


      21:40
  • 12Lör
    • 09:45

      Sammandrag! P 08


      13:30
    • 09:45

      IBF Kolmården F 07/09 (hemma) F09/10


      11:45
    • 09:45

      Hjulsbro IK P 08 Blå (hemma) P 08


      11:45
    • 10:00

      Träning F09/10


      11:30
    • 10:30

      IBK Åtvidaberg F 02/05 (hemma) F 05/06


      12:30
    • 10:30

      IBF Linköping/Hjulsbro IK F 08 (borta) F09/10


      12:30
    • 11:15

      Rimforsa IF P-07/08 (borta) P 08


      13:15
    • 11:30

      Träning F-11/12


      13:00
    • 12:00

      IBF Norrköping P 05/06 (hemma) P06


      13:30
    • 12:45

      IBF Norrköping P 07/08 (borta) P 08


      14:45
    • 12:45

      Solfjäderstaden IBK F 08 Svart (borta) F09/10


      14:45
    • 13:25

      Sammandrag! P 08


      17:10
    • 13:25

      Westerviks IBK P 08 (hemma) P 08


      15:25
    • 13:30

      Westerviks IBK P 07 (hemma) P 07


      15:30
    • 14:45

      Sargvakter F09/10


      18:00
    • 14:55

      Linköping IBK Ungdom P 08:86 Svart (borta) P 08


      16:55
    • 15:30

      Nykvarns IBF Ungdom (hemma) Dam/DJ


      17:30
    • 16:25

      KFUM Norrköping IBF P 07/08 Vit (borta) P 08


      18:25
    • 18:00

      Hjulsbro IK U-lag (hemma) Herr Div.4


      20:00
  • 13Sön
    • 09:30

      Träning P 13


      11:00
    • 09:45

      IBF Linköping P 08 (hemma) P-09


      11:45
    • 10:45

      Solfjäderstaden IBK P 06/07 (borta) P06


      12:15
    • 11:15

      Hjulsbro IK P 09 Blå (borta) P-09


      13:15
    • 12:30

      Träning P 12


      14:00
    • 12:45

      Åby IBK Ungdom P09 Vit (hemma) P-09


      14:45
    • 14:00

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-11


      16:00
    • 15:00

      Söderköpings IBK P 08/09 Svart (borta) P-09


      17:00
    • 15:45

      Ekängens IF P09 Roxen (hemma) P-09


      17:45
    • 16:00

      Träning P 08


      17:00
    • 16:00

      Westerviks IBK P 04 (borta) P 05


      18:00
    • 17:15

      Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit (hemma) P-09


      19:15
  • 14Mån
    v.42
    • 17:20

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P 04


      19:15
      Sportcenter Linköping
      Samlingsinformation: I foajén Sportcenter
      Samlingstid: 17:30
      Anteckning: 17.30-17.55 Fys och/eller teori/uppföljning.
      18.00-19.00 Innebandyträning på planen
      19.00-19.15 Nedvarvning & stretch utanför planen
    • 18:15

      Träning P 07


      20:00
    • 18:35

      Träning P06


      20:00
    • 18:40

      Träning P 08


      20:10
    • 18:45

      Träning Dam/DJ


      20:15
    • 20:30

      Träning Herr


      22:30
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:40

      Träning P 08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Träning F 05/06


      20:30
    • 19:20

      Träning P06


      21:00
    • 20:30

      Träning P 04


      21:30
  • 18Fre
    • 18:00

      Träning P 05


      19:15
    • 19:30

      Mjölby IBK (borta) Herr


      21:30
    • 19:30

      IF Trym (borta) Herr Div.4


      21:30
  • 19Lör
    • 10:00

      Träning F09/10


      11:30
    • 11:30

      Sammandrag P-11


      15:30
    • 11:30

      Träning F-11/12


      13:00
    • 12:15

      (P11) Pojkar Grön Klass B Föreningsdomare


      15:30
    • 12:30

      Linköping IBK Ungdom P 07:77 Svart (borta) P 07


      14:30
    • 14:00

      Linköping IBK Ungdom P 06:69 (borta) P06


      15:30
  • 20Sön
    • 09:30

      Träning P 13


      11:00
    • 09:30

      Hjulsbro IK/IBF Linköping (borta) Dam/DJ


      11:30
    • 10:15

      Linköping IBK Ungdom P 07:75 Vit (borta) P-09


      12:15
    • 10:30

      (P10) Pojkar Blå Klass E Föreningsdomare


      15:00
    • 10:30

      Rimforsa IF P-03/04 (hemma) P 04


      12:30
    • 11:00

      Solfjäderstaden IBK P 08 Röd (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Solfjäderstaden IBK F 09 Röd (borta) F09/10


      13:00
    • 11:15

      Solfjäderstaden IBK P 09 Vit (hemma) P-10


      13:15
    • 12:00

      IBF Norrköping P 03/04 (hemma) P 05


      14:00
    • 12:30

      Ekängens IF F08/09 Roxen (borta) F09/10


      14:30
    • 12:30

      Linköping IBK Ungdom P 08:80 (borta) P-09


      14:30
    • 12:30

      Träning P 12


      14:00
    • 13:00

      Ekängens IF P10 Blå (borta) P-10


      15:00
    • 13:30

      Bergs IK P 07 Svart (borta) P06


      15:00
    • 13:30

      Bergs IK P 06 Gul (hemma) P 07


      15:30
    • 14:00

      Träning P-11


      15:00
    • 14:45

      Svinstadsjöns IF P 08/10 (hemma) P-10


      16:45
    • 16:00

      Träning P 08


      17:00
  • 21Mån
    v.43
    • 17:20

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P 07


      20:00
    • 18:35

      Träning P06


      20:00
    • 18:40

      Träning P 08


      20:10
    • 18:45

      Träning Dam/DJ


      20:15
    • 20:30

      Träning Herr


      22:30
  • 22Tis
    • 17:45

      Träning F09/10


      19:00
    • 20:15

      Linköping IBK Ungdom P 04:42 Svart (borta) P 04


      22:15
  • 23Ons
  • 24Tor
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:40

      Träning P 08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Träning F 05/06


      20:30
    • 19:20

      Träning P06


      21:00
    • 20:30

      Träning P 04


      21:30
  • 25Fre
    • 18:00

      Träning P 05


      19:15
    • 19:00

      Bemanning kiosken & sargvakter A-lagsmatch P 05


      22:00
    • 19:40

      Linköpings IBS (hemma) Herr


      21:40
  • 26Lör
    • 09:45

      Träning P 08


      15:15
    • 10:00

      Träning F09/10


      11:30
    • 10:30

      Westerviks IBK P 07 (hemma) P06


      12:00
    • 11:30

      Finspång IBK PF 07/08 Röd (borta) P 08


      13:30
    • 11:30

      Träning F-11/12


      13:00
    • 12:00

      Solfjäderstaden IBK F 05 Röd (hemma) F 05/06


      14:00
    • 13:00

      IBF Norrköping P 10 Blå (borta) P 12


      16:30
    • 13:00

      IBF Norrköping P 10 vit (borta) P 12


      15:00
    • 13:30

      IK Standard (borta) Dam/DJ


      15:30
    • 13:45

      Linköping IBK Ungdom P 08:87 Svart (hemma) P 08


      15:45
    • 14:00

      Borensberg IBC P/F 12/13 Orange (hemma) P 12


      16:00
    • 14:00

      Borensberg IBC P/F 12/13 Svart (hemma) P 12


      16:00
    • 14:30

      Finspång IBK PF 11/12 Röd (borta) P 12


      16:30
    • 14:30

      Finspång IBK PF 11/12 Svart (borta) P 12


      16:30
    • 14:30

      Westerviks IBK P 08 (hemma) P 08


      16:30
    • 15:45

      IBF Antvarden (hemma) Herr Div 3


      17:45
    • 15:45

      IBF Antvarden (hemma) Herr


      17:45
    • 16:00

      Borensberg IBC P/F 12/13 Svart (hemma) P 12


      18:00
    • 16:00

      Borensberg IBC P/F 12/13 Orange (hemma) P 12


      18:00
    • 18:00

      Borensberg IBC (hemma) Herr Div.4


      20:00
  • 27Sön
    • 09:30

      Träning P 13


      11:00
    • 09:45

      Mjölby IBK P Blå 3 (hemma) P-10


      11:45
    • 11:15

      Linköping IBK Ungdom P 10:05 Svart (borta) P-10


      13:15
    • 11:30

      Hjulsbro IK F 11 (borta) F-11/12


      14:30
    • 12:00

      Hjulsbro IK F 12 Vit (borta) F-11/12


      14:00
    • 12:00

      Hjulsbro IK F 12 Blå (hemma) F-11/12


      14:00
    • 12:30

      IBF Kolmården F 11/12 (hemma) F-11/12


      14:30
    • 12:45

      KFUM Norrköping IBF 09/10 Blå (hemma) P-10


      14:45
    • 13:00

      IBF Kolmården F 11/12 (borta) F-11/12


      15:00
    • 13:30

      Hjulsbro IK F 12 Vit (borta) F-11/12


      15:30
    • 13:30

      Hjulsbro IK F 12 Blå (borta) F-11/12


      15:30
    • 14:00

      Hjulsbro IK F 11 (hemma) F-11/12


      16:00
    • 14:00

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      (P09)Pojkar Blå Klass C Föreningsdomare


      18:30
    • 14:15

      Träning P 08


      18:00
    • 14:15

      Ekängens IF P09 Roxen (hemma) P-09


      16:15
    • 14:15

      Hjulsbro IK P 08 Blå (hemma) P 08


      16:15
    • 14:15

      Bergs IK P08 Gul (hemma) P 08


      16:30
    • 15:00

      Träning P-11


      16:00
    • 15:00

      Hjulsbro IK Röd E (borta) P 07


      17:00
    • 15:15

      Solfjäderstaden IBK P 07 (borta) P 07


      17:15
    • 15:45

      Onyx IBS (hemma) Dam/DJ


      17:45
    • 15:45

      Linköping IBK Ungdom P 08:86 Vit (borta) P 08


      17:45
    • 15:45

      Ledberg IBF P09 Grön (borta) P-09


      17:45
    • 17:15

      Åby IBK Ungdom P 07/08 Vit (borta) P 08


      19:15
    • 18:00

      Linköping IBK Ungdom P 08:84 (borta) P-09


      20:00
  • 28Mån
    v.44
    • 17:50

      Träning P 04


      19:15
    • 18:35

      Träning P06


      20:00
    • 18:40

      Träning P 08


      20:10
    • 18:45

      Träning Dam/DJ


      20:15
    • 20:30

      Träning Herr


      22:30
  • 29Tis
  • 30Ons
  • 31Tor
    • 19:20

      Träning P06


      21:00
    • 20:30

      Träning P 04


      21:30