Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arnäs IF

Följ

Arnäs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arnäs IF
Välj lag

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Division 5


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 2Fre
    • Heldag

      Mid Nordic Cup P-06

    • Heldag

      Mid Nordic Cup F-08

    • 07:00

      Mid Nordic Cup P-07


      00:00
    • 08:00

      Lycksele (borta) P-07


      09:00
    • 10:30

      Sidsjö Böle IF Svart (hemma) F-08


      11:30
    • 11:20

      Kubikenborg IF svart (hemma) P-07


      12:20
    • 13:00

      Sunds IF (hemma) P-05


      14:00
    • 15:30

      Storfors AIK 1 (hemma) F-06


      16:30
    • 15:30

      Alnö IF 1 (hemma) F-08


      16:30
    • 18:50

      HSK (borta) F-06


      19:50
    • 18:50

      Selånger FK Blå (borta) P-05


      19:50
    • 19:00

      Friska Viljor FC 2 (borta) Herrar


      21:00
    • 19:00

      Moffe BK /Älgarna (hemma) P-03


      21:00
  • 3Lör
    • Heldag

      Mid Nordic Cup P-06

    • Heldag

      Mid Nordic Cup F-08

    • Heldag

      Mid Nordic Cup P-07

    • 08:50

      IFK Timrå (borta) F-08


      09:50
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 11:20

      GIF Sundsvall (hemma) P-07


      12:20
    • 12:10

      Solf IK (borta) F-06


      13:10
    • 13:00

      Torsångs IF (borta) F-08


      14:00
    • 13:00

      Piteå IF FF (borta) F-03


      15:00
    • 13:50

      Svartviks IF 2 (hemma) P-05


      14:50
  • 4Sön
    • Heldag

      Mid Nordic Cup P-06

    • Heldag

      Mid Nordic Cup F-08

    • 00:00

      Mid Nordic Cup P-07


      19:00
    • 10:00

      Kickoff P-08


      13:00
    • 10:00

      Hägglunds 3 (hemma) P-10


      11:00
    • 11:20

      Stöde IF (hemma) F-08


      12:20
    • 11:30

      Självevad 2 (hemma) P-10


      12:30
    • 12:00

      Domsjö IF (borta) F-09


      13:30
    • 12:00

      Bortamatch, Husum - Arnäs 1 P-11


      13:00
    • 13:00

      BK Örnen 2 (hemma) P-10


      14:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 15:30

      BK Örnen (borta) P-09


      17:00
    • 16:00

      Själevads IK (borta) F-09


      17:30
    • 16:30

      Anundsjö IF/Skorped (hemma) F-07


      18:00
    • 17:00

      BK Örnen (borta) P-09


      19:30
    • 18:00

      Skorped/ Anundsjö (borta) F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:15
    • 18:00

      Träning P-03


      19:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 19:00

      Träning Division 5


      20:30
  • 5Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 18:30

      Köpmanholmen-Bjästa FF P07-08 lag 2 (borta) P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 7Ons
    • 12:00

      Domsjö IF F04 (hemma) F-04


      13:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Hägglunds IoFK 1 (hemma) P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
    • 19:00

      Hägglunds IoFK P-04 (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Domsjö IF F04 (hemma) F-04


      20:30
    • 19:00

      KB 65 (borta) P-05


      20:30
    • 19:00

      Nätra GIF (borta) Division 5


      21:00
    • 19:30

      Träning Damer div 3


      21:00
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 18:00

      Träning Division 5


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-11


      19:15
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:00

      Gideälven (hemma) Damer div 3


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 9Fre
    • 10:00

      Drakcupen P-08


      20:10
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 19:00

      Köpmanholmen-Bjästa FF P01-04 (hemma) P-03


      21:00
  • 10Lör
    • 10:00

      Björna IF (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Drakcupen P-08


      20:10
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:30

      BK Örnen 1 (borta) P-10


      11:30
    • 12:00

      BK Örnen 2 (borta) P-10


      13:00
    • 12:00

      Sollefteå Gif Vit (hemma) P-05


      13:30
    • 13:00

      Domsjö IF (hemma) F-05


      15:00
    • 13:00

      BORTAMATCH mot Domsjö2 F-11


      14:30
    • 14:00

      Sollefteå GIF FF P06 (hemma) P-06


      16:00
    • 14:00

      Domsjö IF (hemma) F-09


      15:30
    • 15:30

      Domsjö IF (hemma) F-09


      17:00
  • 11Sön
    • 10:00

      Drakcupen P-08


      20:50
    • 10:00

      Domsjö IF P07 Svart (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Domsjö IF F05 Blå (borta) F-05


      12:00
    • 12:00

      Kramfors-Alliansen (hemma) P-05


      13:30
    • 14:00

      Moelven (hemma) P-09


      15:30
    • 14:00

      Bortamatch, Hägglunds 1 - Arnäs 2 P-11


      15:00
    • 14:30

      Kramfors-Alliansen (hemma) F-06


      16:00
    • 15:00

      KB65 (borta) F-08


      17:00
    • 15:00

      KB65 (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Bortamatch, Hägglunds 2 - Arnäs 1 P-11


      16:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 15:45

      Anundsjö IF (hemma) P-09


      17:15
    • 16:00

      Skorped/ Anundsjö (hemma) F-10


      17:00
    • 16:00

      Domsjö IF (borta) F-07


      18:00
    • 16:30

      BK Örnen 3 (borta) P-10


      17:30
    • 17:00

      Domsjö IF (borta) P-06


      19:00
    • 17:30

      BK Örnen (hemma) P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:15
    • 19:00

      Träning Division 5


      20:30
  • 12Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:00

      Domsjö IF F05 Svart (hemma) F-05


      20:00
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 19:00

      Bollkallar A-lagsmatch P-07


      20:45
    • 19:00

      Gottne 2/Mellansel (hemma) Herrar


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:15
    • 18:00

      BK Örnen 1 (hemma) P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Själevads IK (borta) F-04


      20:30
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:45

      Gimonäs Umeå IF (borta) F-03


      21:45
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 17:30

      HEMMAMATCH mot Domsjö1 F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning Division 5


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Mellansels IF (borta) P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:45
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 16Fre
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 17:00

      Hägglunds IoFK P 07 lag 2 (borta) P-07


      19:00
  • 17Lör
    • Heldag

      Spölandscupen P-10

    • 08:00

      Spölandscupen P-09


      18:00
    • 09:00

      Moälvsserien Del 2 P-12


      13:00
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Själevads IF (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Modo FF 1 (borta) P-08


      12:00
    • 12:30

      Sammandrag F-12


      16:15
    • 14:00

      Domsjö IF (borta) F-09


      15:30
  • 18Sön
    • 10:00

      Modo FF 2 (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Långsele AIF (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Hemmamatch, Arnäs 1 - Själevad 1 P-11


      11:30
    • 11:00

      Köpmanholmen-Bjästa FF F03-04 (borta) F-05


      13:00
    • 11:00

      Moelven (borta) P-09


      12:30
    • 11:30

      Hemmamatch, Arnäs 2 - Hägglunds 2 P-11


      13:00
    • 12:00

      Modo FF 2 (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Skorpeds IF (borta) F-08


      14:00
    • 14:00

      Kramfors-Alliansen (hemma) P-06


      16:00
    • 14:00

      Hägglunds 1 (hemma) P-10


      15:00
    • 14:00

      Notvikens IK DFF (hemma) F-03


      16:00
    • 14:30

      Själevad (borta) P-09


      16:00
    • 15:00

      Husum (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Sidensjö IK (borta) F-09


      16:30
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 15:30

      Anundsjö (hemma) P-10


      16:30
    • 16:00

      Hägglunds 3 (hemma) F-10


      17:00
    • 16:00

      Domsjö IF (borta) F-07


      18:00
    • 17:00

      Anundsjö IF (borta) P-09


      18:30
    • 17:00

      Sidensjö (borta) F-06


      19:00
    • 17:00

      Långsele AIF (borta) Damer div 3


      19:00
    • 17:00

      Domsjö Svart (borta) P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:15
    • 18:00

      Träning P-03


      19:15
    • 19:00

      Träning Division 5


      20:30
  • 19Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 19:00

      Höga Kusten (borta) Herrar


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:15
    • 18:00

      Anundsjö IF P07 (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Moelven (borta) P-09


      19:30
    • 18:00

      Domsjö 2 (hemma) P-10


      19:00
    • 18:00

      MoDo FF F03/F04 (hemma) F-04


      20:00
    • 18:00

      Hägglunds IoFK P-04 (hemma) P-03


      20:00
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Fikaförsäljning Division 5


      21:00
    • 18:30

      Bik Sportklubb (hemma) Division 5


      20:30
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45
  • 22Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 18:00

      Träning Division 5


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:15

      Träning F-11


      19:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Modo FF P07 (hemma) P-07


      20:30
    • 18:30

      KB65 (hemma) F-10


      19:30
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:00

      Remsle UIF FF (hemma) Damer div 3


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 23Fre
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Själevads IF (borta) F-08


      19:00
    • 18:30

      Björna IF P 05-07 (borta) P-06


      20:30
    • 19:00

      Moffe BK /Älgarna (hemma) P-03


      21:00
  • 24Lör
    • Heldag

      Kevin Spires Cup i Hörnett F-13

    • 09:30

      Kevin Spires cup P-13


      14:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Hägglunds IOFK Röd (hemma) F-08


      12:00
    • 11:00

      Träning Damer div 3


      12:00
    • 11:30

      BORTAMATCH mot Domsjö3 F-11


      13:00
    • 13:00

      Bortamatch, Domsjö 1 - Arnäs 2 P-11


      14:30
    • 13:00

      Köpmanholmen-Bjästa FF P07-08 lag 2 (borta) P-07


      15:00
    • 14:30

      Bortamatch, Domsjö 2 - Arnäs 1 P-11


      15:30
    • 15:00

      Forsmo IF (borta) Division 5


      17:00
    • 16:00

      Remsle UIF FF -05 (borta) F-05


      18:00
  • 25Sön
    • 10:30

      Härnösands SK F05 (hemma) F-05


      12:30
    • 12:00

      Härnösands FF / Älandsbro (hemma) P-05


      13:30
    • 12:00

      Domsjö IF P07 Blå (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Anundsjö IF (hemma) P-09


      13:30
    • 12:30

      Sidensjö IK (hemma) F-09


      14:00
    • 13:00

      Hägglunds 2 (borta) P-10


      14:00
    • 13:00

      Hägglunds 1 (borta) P-10


      14:00
    • 13:45

      BK Örnen (hemma) P-09


      15:15
    • 14:00

      BK Örnen Örnsköldsvik (hemma) F-09


      15:30
    • 14:30

      BK Örnen Örnsköldsvik (hemma) F-07


      16:00
    • 14:30

      Remsle (hemma) F-06


      16:00
    • 15:00

      Hägglunds 1 (borta) F-10


      16:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 15:30

      Själevad (hemma) P-09


      17:00
    • 16:00

      BLTG Björna (hemma) P-08


      18:00
    • 17:00

      Själevads IK lag 2 (borta) Damer div 3


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03


      19:15
    • 18:00

      BK Örnen2 (hemma) P-08


      20:00
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 19:00

      Träning Division 5


      20:30
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 26Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
      HRA U11 Gräs
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45
  • 27Tis
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
    • 19:30

      Träning Division 5


      20:45
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning F-04


      18:15
    • 17:00

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:15
    • 18:00

      BLTG Björna (borta) P-08


      19:30
    • 18:00

      Domsjö 1 (hemma) P-10


      19:00
    • 18:15

      Hägglunds 2 (hemma) P-10


      19:15
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Själevad (borta) P-09


      20:00
    • 18:30

      Bollsta IK (borta) Division 5


      20:30
    • 19:00

      Bik Sportklubb P04 (borta) P-03


      21:00
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:30

      Umeå IK FF (hemma) F-03


      21:30
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Hägglunds 2 (hemma) F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 18:00

      Träning Division 5


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning F-11


      19:15
    • 18:30

      Sidensjö IK P07 (hemma) P-07


      20:30
    • 18:30

      Hägglunds 1 (hemma) F-10


      19:30
    • 18:30

      Höga Kusten (borta) F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 30Fre
  • 31Lör
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      KB65 (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 11:00

      Sollefteå Gif Vit (borta) P-05


      12:30
    • 11:30

      Domsjö (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Domsjö IF F04 (borta) F-04


      14:00
    • 13:15

      HEMMAMATCH mot Själevad F-11


      14:45
    • 14:00

      Piteå IF FF/Munksund Skuthamns SK (hemma) F-03


      16:00
    • 17:00

      Domsjö IF/Modo FF P03 (borta) P-03


      19:00