Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trelleborgs IF Team -06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trelleborgs IF Team -06.
Team -06
Följ oss för uppdateringar
Äntligen är väntan snart över!
Nästa vecka på tisdag den 9/8 klockan 17.10-18.10 och torsdag den 11/8 klockan 18.20-19.20 har vi extra träning och möjlighet att gå på is. Detta kan vara ett bra tillfälle att kolla så att grejerna passar inför säsongen.
Sedan drar träningarna igång från den 23 augusti.
Den 10 september är det Vikingsdagen, som brukar vara väldigt uppskattat av barnen där man spelar med blandade lag från de minsta upp till A-lagsspelare. Mer info kommer senare.
Den 17 september åker vi till Troja-Ljungby på en endagars cup. Vi åker upp redan på fredagen för att sova över med barnen på en skola i närheten av ishallen. Det innebär att vi sover på hårt underlag och de då kommer att behöva madrass, kudde och täcke. Mer info kommer när det börjar att närma sig.
Allt ligger i kalendern.
Har ni frågor så bara hör av er!
/Monica
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera