Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Slätta SK

Följ

Slätta SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Slätta SK
Välj lag

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • Heldag

      Byte konstgräs Slätta SK

    • 10:30

      Kioskpass F-05/06


      17:30
    • 11:00

      Fikaansvar P-09


      12:15
    • 11:00

      Korsnäs IF FK Gulsvart (hemma) P-09


      12:15
    • 11:00

      Falu BS FK Vit (hemma) P-05


      13:00
    • 11:00

      Korsnäs IF FK (hemma) F-09


      13:00
    • 13:30

      Leksands IF FK (hemma) P-06


      15:30
    • 13:30

      9-9 match, SSK - Leksand P-07


      15:00
    • 14:00

      Träning F-10


      16:00
    • 15:00

      Torsångs IF (hemma) F-05/06


      17:00
    • 15:00

      Ludvika FK (borta) P-03/04


      17:00
    • 15:45

      Ledare Knatteskolan F-05/06


      17:15
    • 16:00

      Träning Knatteskolan 2019


      17:00
    • 17:15

      Träning F-11


      18:15
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
  • 2Mån
    v.36
    • Heldag

      Byte konstgräs Slätta SK

    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 16:45

      Träning P-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Zonträning 5 P-05


      19:30
    • 18:40

      Träning Herr U


      20:30
    • 18:40

      Träning Herr


      20:30
  • 3Tis
    • Heldag

      Byte konstgräs Slätta SK

    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:50

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Zonträning 5, F05 F-05/06


      19:30
    • 18:15

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      IFK Ludvika (hemma) F-04


      20:30
  • 4Ons
    • Heldag

      Byte konstgräs Slätta SK

    • 16:45

      Träning P-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 19:15

      Träning F-05/06


      21:00
    • 19:30

      Möte Dam


      20:30
    • 19:30

      Träning F17


      21:00
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 5Tor
    • Heldag

      Byte konstgräs Slätta SK

    • 16:45

      Träning P-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:50

      Träning F-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning Herr U


      20:00
    • 18:15

      Träning Herr


      20:00
  • 6Fre
    • Heldag

      Byte konstgräs Slätta SK

    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Korsnäs IF FK (borta) F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 7Lör
    • Heldag

      Byte konstgräs Slätta SK

    • 10:00

      Mockfjärds BK (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      IK Brage vit (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Kvarnsvedens IK (borta) F17


      12:00
    • 10:00

      9-9 match, Mockfjärd - SSK P-07


      12:00
    • 10:30

      Falu BS FK Gul (hemma) P-08


      12:30
    • 11:00

      Enviken/Sundborn (borta) F-05/06


      13:00
    • 12:30

      Mockfjärds BK (hemma) F-08


      13:30
    • 12:30

      Fikaansvar P-09


      13:45
    • 12:30

      Samuelsdals IF Orange (hemma) P-09


      13:45
    • 15:00

      Fagersta Södra IK (hemma) Herr


      17:00
    • 15:00

      Bollkallar SSK A-Fagersta P-06


      17:00
  • 8Sön
    • Heldag

      Byte konstgräs Slätta SK

    • 09:30

      Kvarnsvedens IK vit (borta) F-09


      11:30
    • 11:00

      IF Tunabro (borta) P-06


      13:00
    • 13:30

      Dala-Järna IK (hemma) F-05/06


      15:30
    • 14:00

      Träning F-10


      15:15
    • 15:00

      Ulfshyttans IF A (hemma) Herr U


      17:00
    • 15:15

      Samuelsdals IF (borta) P-07


      17:15
    • 15:45

      Ledare Knatteskolan F-05/06


      17:15
    • 16:00

      Bjursås F-07


      18:00
    • 16:00

      Säters IF FK (borta) F-09


      18:00
    • 16:00

      Träning Knatteskolan 2019


      17:00
    • 17:00

      Mockfjärds BK (borta) P-05


      19:00
    • 17:15

      Träning F-11


      18:15
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
  • 9Mån
    v.37
    • 16:45

      Träning P-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Svärdsjö F-07


      20:00
    • 17:40

      Träning Herr U


      19:30
    • 17:40

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Samuelsdals IF Svart (borta) P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 19:45

      Träning F-05/06


      21:30
  • 10Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:10

      Träning Herr


      19:00
    • 17:20

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
    • 19:30

      Träning F04 F-05/06


      21:00
  • 11Ons
    • 16:45

      Träning P-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning F17


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Korsnäs IF FK gul (borta) P-06


      19:30
    • 17:30

      Bjursås IK (hemma) P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05/06


      20:00
    • 18:30

      Enviken/Sundborn (hemma) F-05/06


      20:30
    • 18:30

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      IFK Grängesberg FK (borta) P-05


      20:30
  • 12Tor
    • 17:10

      Träning Herr


      19:00
    • 17:10

      Träning Herr U


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-03/04


      20:00
    • 18:20

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Möte mtrl grupp Slätta SK


      20:30
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
    • 19:30

      Östansbo IS (hemma) F-04


      21:30
  • 13Fre
    • 17:00

      Träning F17


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:10

      Träning Herr


      19:00
    • 17:15

      Träning F-05/06


      19:00
  • 14Lör
    • 10:30

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (hemma) F-09


      12:30
    • 11:00

      Färnäs SK (borta) F-05/06


      13:00
    • 11:00

      Kvarnsvedens IK röd (borta) F-08


      13:00
    • 12:30

      Fikaansvar P-09


      13:45
    • 12:30

      Falu BS FK Gul (hemma) P-09


      13:45
    • 12:30

      Falu BS F-07


      14:30
    • 14:00

      Strömsbergs IF (borta) Herr


      16:00
    • 15:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll Svart (borta) P-05


      17:00
    • 16:30

      Avesta AIK vit (hemma) F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Korsnäs IF FK Gul (borta) P-09


      18:15
    • 17:00

      Forssa BK blå (borta) P-08


      19:00
  • 15Sön
    • 11:00

      Forssa BK vit (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Säters IF FK (hemma) F-09


      13:00
    • 13:30

      Avesta AIK vit (hemma) P-05


      15:30
    • 14:00

      Sundborn/Svärdsjö (borta) P-06


      16:00
    • 14:00

      Träning F-09


      15:30
    • 14:00

      Träning F-10


      15:15
    • 15:00

      Vansbro AIK FK (borta) Herr U


      17:00
    • 15:45

      Ledare Knatteskolan F-05/06


      17:15
    • 16:00

      Avesta AIK blå (borta) F-05/06


      18:00
    • 16:00

      Korsnäs IF FK (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      Träning Knatteskolan 2019


      17:00
    • 17:15

      Träning F-11


      18:15
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
  • 16Mån
    v.38
    • 16:30

      Träning P-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:10

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
      Bågskytteplan
      Anteckning: Träning på Bågskytteplan och naturgräs. Utrustning som behövs är benskydd, vattenflaska och skor. Fotbollsskor är ej krav men underlättar då det kan bli halt vid blött underlag. Vi ses!
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:15

      Träning F-05/06


      21:00
    • 19:30

      Möte Ungdomskommitté


      21:00
    • 20:00

      Torsångs IF (hemma) F-04


      22:00
  • 17Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:15

      Träning Herr


      19:00
    • 17:20

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Ornäs BK (hemma) F17


      19:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03/04


      19:30
    • 19:15

      Träning F-05/06


      21:00
  • 19Tor
    • 17:15

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr U


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Föräldramatch P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03/04


      21:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 20Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F17


      19:00
  • 21Lör
    • Heldag

      SportEwa cup P-11

    • Heldag

      SportEwa Cup F-11

    • 09:00

      Sportewa cup F-10


      17:00
    • 10:00

      Träning P-09


      13:00
    • 10:00

      Korsnäs IF FK gul (borta) P-08


      12:00
    • 10:30

      Korsnäs IF FK gulsvart (hemma) P-08


      12:30
    • 12:30

      Svärdsjö/Sundborn (hemma) P-07


      14:30
    • 13:00

      Korsnäs IF FK Svart (borta) F-05/06


      15:00
    • 13:00

      Slätta P-10 (hemma) P-10


      17:00
    • 14:30

      Falu BS FK Gul (hemma) P-05


      16:30
    • 15:00

      Torsåkers IF (hemma) Herr


      17:00
    • 15:00

      Bollkalleuppdrag F-05/06


      17:00
    • 16:30

      IK Brage grön (hemma) P-06


      18:30
  • 22Sön
    • 09:00

      Falucupen F-07


      15:00
    • 10:30

      Kioskpass P-05


      15:00
    • 11:00

      Korsnäs IF FK Gul (hemma) F-05/06


      13:00
    • 11:00

      Envikens IF (hemma) P-09


      12:15
    • 11:00

      Fikaansvar P-09


      12:15
    • 11:30

      Säters IF FK (hemma) F17


      13:30
    • 13:00

      Falu BS FK blå (borta) P-08


      15:00
    • 13:30

      Slätta SK blå - Idre/Särna SK F-05/06


      15:00
    • 14:00

      Bröderna Ravelli till Slätta SK P-11


      16:00
    • 14:00

      Träning F-10


      16:00
    • 15:00

      Träning F-05/06


      16:30
    • 15:00

      IFK Mora FK (borta) P-03/04


      17:00
    • 16:00

      Bjursås IK (borta) P-06


      18:00
    • 16:00

      9-9 match, Bjursås - SSK P-07


      18:00
    • 16:00

      Torsångs IF (borta) P-09


      17:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
  • 23Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:10

      Träning Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 19:15

      Träning F-05/06


      21:00
    • 19:30

      Träning F17


      21:00
  • 24Tis
    • 17:10

      Träning Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Gemensam middag F-05/06


      19:00
    • 19:30

      Träning P-03/04


      21:00
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Gustafs GOIF (hemma) F17


      19:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Islingby IK (hemma) F-05/06


      20:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03/04


      21:00
  • 26Tor
    • 17:10

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 19:00

      Träning P-03/04


      20:30
  • 27Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F17


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 28Lör
    • 08:00

      Slätta Höstcup P-07


      17:00
    • 15:00

      Korsnäs IF FK A (borta) Herr U


      17:00
  • 29Sön
    • 11:00

      Dala-Järna IK (hemma) P-06


      13:00
    • 14:00

      Bollnäs GIF FF (borta) Herr


      16:00
    • 14:00

      Träning F-10


      15:15
    • 15:00

      Gagnefs IF (hemma) P-03/04


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
  • 30Mån
    v.40
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Informationsmöte F-04


      19:30
    • 18:30

      Informationsmöte F17


      19:30
    • 18:30

      Informationsmöte Dam


      19:30