Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Östansbo IS

Följ

Östansbo IS

Följ oss för uppdateringar
Följ
Östansbo IS
Välj lag

September 2022

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.35
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 08:30

      ÖIS-dagen F-12


      13:00
    • 09:00

      Avslutning/öis-dagen F-15


      15:00
    • 09:15

      Träning P-14


      13:00
    • 09:30

      ÖIS dagen 2022 F-13


      13:30
    • 09:30

      Träning P-13


      10:30
    • 09:30

      Träning F-14


      10:30
    • 10:30

      Träning P-16


      13:00
    • 10:45

      Träning P-17


      11:45
    • 10:45

      Träning F-16


      11:45
    • 11:00

      Nyhammars IF 1 (hemma) P-12


      13:00
    • 11:00

      Träning F-17


      12:00
    • 14:00

      IFK Hedemora FK (hemma) P-12


      16:00
    • 15:00

      Smedjebackens FK (borta) P-06/07


      17:00
  • 4Sön
    • 10:00

      Slätta Svart (borta) F-08/09


      11:00
    • 11:00

      Skogsbo-Avesta IF Svart (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Smedjebackens FK (borta) F-10/11


      13:00
    • 11:00

      IFK Hedemora FK (borta) F-12


      12:30
    • 11:00

      IF Tunabro F10 (hemma) F-08/09


      12:00
    • 12:30

      Korsnäs IF FK Svart (borta) P-08/09


      14:30
    • 13:00

      Slätta Svart (hemma) F-08/09


      14:00
    • 14:00

      IK Brage (borta) F-10/11


      16:00
    • 14:00

      Fors IK/Skogsbo-Avesta IK (hemma) F-08/09


      16:00
    • 14:00

      IK Segro (hemma) P-11


      16:00
    • 14:00

      IF Tunabro F10 (borta) F-08/09


      15:00
    • 16:15

      Säters IF FK (borta) F-08/09


      17:15
    • 18:30

      Träning Senior Dam/junior


      20:00
  • 5Mån
    v.36
  • 6Tis
  • 7Ons
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
  • 11Sön
    • 11:00

      Husby AIK (hemma) Senior Herr


      13:00
    • 11:00

      Forssa BK (hemma) P-12


      13:00
    • 11:00

      Mockfjärds BK (borta) P-11


      13:00
    • 11:00

      Kvarnsvedens IK (borta) F-12


      12:30
    • 13:00

      Säters IF FK (borta) P-08/09


      15:00
    • 13:00

      Skogsbo-Avesta IF P10 Gul (borta) P-10


      15:00
    • 14:00

      IFK Hedemora FK (hemma) F-10/11


      16:00
    • 14:00

      Islingby IK (hemma) P-10


      16:00
    • 17:00

      IFK Ludvika (hemma) F-10/11


      19:00
    • 17:00

      Skogsbo-Avesta IF (borta) F-08/09


      19:00
    • 19:15

      Samuelsdals IF (borta) P-08/09


      21:15
  • 12Mån
    v.37
  • 13Tis
  • 14Ons
  • 15Tor
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 11:00

      Gustafs GoIF P11 (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) F-08/09


      13:00
    • 13:30

      Krylbo IF Svart (borta) P-12


      15:30
    • 14:00

      Nyhammars IF (hemma) P-10


      16:00
    • 14:00

      Forssa BK Vit (hemma) P-11


      16:00
    • 15:00

      Gustafs GoIF (hemma) Senior Herr


      17:00
  • 18Sön
    • 10:00

      Poolspel P-14


      14:00
    • 11:00

      Dalsom Förening (borta) P-12


      13:00
    • 11:00

      Siljansnäs IF (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Älvkarleby IK /Skutskärs IF FK (borta) P-06/07


      13:00
    • 15:00

      Brage-Trelleborg P-10


      20:00
    • 17:00

      Gustafs GoIF (borta) F-10/11


      19:00
    • 17:00

      IF Tunabro (hemma) F-08/09


      19:00
    • 17:00

      Krylbo IF (hemma) F-12


      18:30
    • 18:00

      Klubbstugan - F12 Ledare


      20:00
    • 18:30

      Pizza Party! F-12


      20:00
  • 19Mån
    v.38
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
    • 08:45

      SportEwa Cup F-13


      12:30
    • 10:00

      Klubbstugan P10 Ledare


      12:00
      Björkliden
    • 10:00

      Avslutningsfika P-10


      12:00
    • 12:55

      SportEwa Cup 2022 F-14


      15:30
    • 13:00

      Avesta AIK (hemma) F-08/09


      14:00
    • 14:00

      Ludvika FK P-12 (borta) P-12


      16:00
    • 15:45

      Avslutning 2022 säsong Senior Dam/junior


      22:00
    • 16:00

      Ludvika FK (borta) Senior Herr


      18:00
  • 25Sön
    • 10:00

      Bullermyrens IK (borta) F-08/09


      12:00
    • 11:00

      Islingby IK (hemma) P-06/07


      13:00
  • 26Mån
    v.39
  • 27Tis
  • 28Ons
    • 17:00

      Avslutning med middag på restaurang F-08/09


      20:00
  • 29Tor
    • 16:45

      Lagfotografering och Föräldramatch F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning Senior Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:30
  • 30Fre