Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Östansbo IS

Följ

Östansbo IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Maj 2021

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.17
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 09:45

      Träning F-10/11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:00
    • 10:30

      Träning F-06/07


      12:00
    • 10:30

      Träning P-09


      12:00
    • 10:45

      Träning F-05


      12:00
    • 13:00

      Bollnäs GIF FF (hemma) P-04/05


      15:00
    • 13:00

      Träning P-09


      14:30
    • 15:00

      Forssa-ÖIS P-07


      16:30
    • 15:45

      Träningsmatch P-04/05


      17:45
  • 2Sön
    • 10:30

      Träning P-09


      12:00
    • 14:00

      Träning P-07


      16:00
    • 14:00

      Träning F-03/04


      16:00
    • 14:00

      Träningsmatch mot LFK P-09


      16:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
  • 3Mån
    v.18
  • 4Tis
    • 18:00

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:30

      Träning F-03/04


      21:00
  • 5Ons
    • 00:00

      Korsnäs IF FK Blå (hemma) P-09


      02:00
      Björkliden A 7-manna
      Serie: Pojkar Division 5 Grupp 5
      Resultat och referat
    • 16:00

      Träning P-08


      17:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      IFK Ludvika (borta) F-10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04/05


      19:30
    • 19:30

      Träning F-03/04


      21:00
  • 6Tor
    • 00:00

      Forssa BK Vit (borta) P-07


      02:00
    • 00:00

      IFK Hedemora FK (hemma) P-07


      02:00
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:15
    • 19:30

      Träning F-03/04


      21:00
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 11:50

      Träning F-05


      13:15
    • 13:00

      Gefle IF FF (borta) P-04/05


      15:00
    • 13:00

      Smedjebackens FK (hemma) P-10


      14:30
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
  • 9Sön
    • 00:00

      Falu BS FK Blå (hemma) P-07


      02:00
    • 00:00

      Avesta AIK (borta) P-09


      02:00
    • 00:00

      Slätta SK Gul (hemma) P-09


      02:00
    • 00:00

      IF Tunabro (hemma) F-10/11


      01:00
    • 10:00

      Ludvika FK Grön (borta) P-10


      12:00
    • 13:00

      Islingby IK F17 (hemma) F-03/04


      15:00
    • 13:00

      Träningsmatch ÖIS Islingby 03/04 F-06/07


      15:00
    • 16:00

      Gustafs GoIF F19 (borta) F-03/04


      18:00
    • 16:00

      Träning Senior Herr


      17:30
  • 10Mån
    v.19
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
    • 18:45

      Träning F-10/11


      20:00
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 00:00

      Falu BS FK Röd (hemma) P-09


      02:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      IK Brage (borta) F-03/04


      19:30
    • 18:45

      Träning F-10/11


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Torsångs IF F19 (borta) F-03/04


      21:00
  • 13Tor
    • 14:30

      Torsångs IF F17 (borta) F-03/04


      16:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Ludvika FK (borta) P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning Senior Herr


      20:00
  • 14Fre
    • 18:30

      Forssa BK Vit (borta) P-09


      20:30
  • 15Lör
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 11:30

      Nyhammars IF (borta) P-10


      13:30
  • 16Sön
    • 00:00

      Fors IK (hemma) P-07


      02:00
    • 00:00

      Ludvika FK Gul (hemma) P-10


      02:00
    • 10:15

      Falu BS FK Gul (borta) P-09


      12:15
    • 11:00

      Gävle GIK FK (hemma) P-04/05


      13:00
    • 11:00

      IFK Ludvika (borta) F-10/11


      12:00
    • 13:00

      Grycksbo IF BK (borta) F-10/11


      14:00
    • 14:00

      Enskede IK (borta) F-03/04


      16:00
    • 16:00

      Korsnäs IF FK Svart (borta) P-07


      18:00
    • 16:30

      Träningsmatck ÖIS-Kvarnsveden 06 F-06/07


      18:30
    • 17:30

      Kvarnsvedens IK Röd (borta) F-08/09


      19:30
  • 17Mån
    v.20
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
    • 18:45

      Träning F-10/11


      20:00
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:45

      Träning F-10/11


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 18:00

      Islingby IK (borta) P-10


      20:00
    • 18:30

      Swesom FC (hemma) P-07


      20:30
  • 22Lör
    • 11:00

      Torsångs IF (hemma) F-10/11


      13:00
    • 11:00

      Säters IF FK (hemma) F-08/09


      13:00
    • 14:00

      IF Tunabro (hemma) F-10/11


      16:00
    • 14:00

      Svärdsjö/Sundborn (hemma) P-09


      16:00
    • 15:00

      Hille IF (borta) P-04/05


      17:00
  • 23Sön
    • 11:00

      Krylbo IF (hemma) P-09


      13:00
    • 14:00

      Spånga IS FK (hemma) F-03/04


      16:00
    • 15:00

      Gustafs GoIF (borta) Senior Herr


      17:00
    • 15:00

      Hagaströms SK (borta) F-06/07


      17:00
    • 15:00

      Krylbo IF (borta) P-07


      17:00
    • 16:00

      IFK Ludvika (borta) F-08/09


      18:00
    • 17:00

      Ludvika FK Gul (hemma) P-10


      19:00
  • 24Mån
    v.21
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Ludvika FK (hemma) P-07


      19:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
    • 18:45

      Träning F-10/11


      20:00
    • 19:00

      Hedemora FC (borta) Senior Herr


      21:00
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:45

      Träning F-10/11


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Husby AIK (borta) Senior Herr


      21:00
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 18:30

      Smedjebackens FK (hemma) P-07


      20:30
  • 29Lör
    • 11:00

      Ludvika FK Grön (borta) P-10


      13:00
    • 11:00

      Ludvika FK (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Bollnäs GIF FF (borta) F-06/07


      14:00
    • 14:00

      Norrala IF (hemma) P-04/05


      16:00
    • 14:00

      Skogsbo-Avesta IF Gul (hemma) P-10


      16:00
    • 16:00

      Korsnäs IF FK Gul (borta) P-09


      18:00
  • 30Sön
    • 13:00

      Stureby FF (borta) F-03/04


      15:00
    • 13:00

      Grycksbo IF BK (borta) F-10/11


      15:00
    • 14:00

      Slätta SK Svart (hemma) F-10/11


      16:00
    • 14:00

      Korsnäs IF FK Gul (hemma) F-08/09


      16:00
    • 15:00

      IF Nornan (hemma) Senior Herr


      17:00
    • 17:30

      Islingby IK (borta) P-07


      19:30
  • 31Mån
    v.22
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
    • 18:45

      Träning F-10/11


      20:00
    • 19:00

      Sunnansjö IK (borta) Senior Herr


      21:00