Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Östansbo IS

Följ

Östansbo IS

Följ oss för uppdateringar
Följ
Östansbo IS
Välj lag

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04/05


      19:00
    • 18:00

      Träning Senior Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
  • 2Ons
    • 16:45

      Träning F-15


      17:45
    • 16:45

      Träning P-15


      17:45
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-14


      19:15
    • 18:15

      Träning P-14


      19:15
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-08/09


      20:30
  • 3Tor
    • 17:00

      Träning P-06


      19:30
    • 17:00

      Träning P-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Slätta SK (hemma) F-05


      20:00
    • 18:00

      Träning Senior Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
  • 4Fre
    • 17:30

      Krylbo IF (hemma) Senior Herr


      19:30
    • 18:00

      Avesta AIK (hemma) P-07


      20:00
    • 19:00

      Kvarnsvedens IK (borta) F-03/04


      20:00
  • 5Lör
    • 11:00

      Torsångs IF gul (hemma) F-06/07


      13:00
    • 11:00

      Islingby IK röd (hemma) P-10


      13:00
    • 12:00

      Islingby IK Vit (borta) P-07


      14:00
    • 14:00

      IFK Hedemora FK (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Säters IF FK (hemma) P-04/05


      16:00
    • 15:00

      Div4, Dala Järna - LFK Senior Herr


      17:00
    • 15:00

      Torsångs IF (borta) F-08/09


      17:00
  • 6Sön
    • 11:00

      Östansbo IS (borta) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Ludvika/Grängesberg (borta) F-06/07


      13:00
    • 13:00

      Smedjebackens FK röd (borta) F-10/11


      15:00
    • 14:00

      Avesta AIK (borta) F-10/11


      16:00
    • 14:00

      IK Brage (borta) P-04/05


      16:00
    • 15:00

      Bullermyrens IK U (borta) Senior Herr


      17:00
    • 15:00

      IK Brage grön (borta) P-09


      17:00
    • 15:00

      IK Brage vit (borta) P-10


      17:00
    • 17:00

      Korsnäs IF FK (hemma) F-05


      19:00
    • 17:00

      Kvarnsvedens IK vit (borta) F-03/04


      19:00
    • 17:00

      Leksands IF FK Blå (hemma) P-08


      19:00
  • 7Mån
    v.37
    • 16:45

      Träning P-12


      17:45
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-13


      19:15
    • 18:15

      Träning F-03/04


      19:45
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04/05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F-08/09


      20:30
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04/05


      19:00
    • 18:00

      Träning Senior Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
  • 9Ons
    • 16:45

      Träning P-15


      17:45
    • 16:45

      Träning F-15


      17:45
    • 17:00

      ÖIS-Smedjebackens FK P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Smedjebackens FK (borta) P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-14


      19:15
    • 18:15

      Träning P-14


      19:15
    • 19:00

      Träning F-08/09


      20:30
    • 19:30

      Säters IF FK (borta) F-03/04


      21:30
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 17:00

      Smedjebackens FK-ÖIS P-11


      18:30
    • 17:30

      Falu BS FK Gul (hemma) P-07


      19:30
    • 18:00

      Vansbro AIK FK (borta) P-04/05


      20:00
  • 12Lör
    • 11:00

      Islingby IK röd (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Islingby IK (hemma) F-06/07


      13:00
    • 13:00

      Gefle IF FF (borta) F-03/04


      15:00
    • 13:00

      Smedjebackens FK (borta) F-08/09


      15:00
    • 14:00

      Skogsbo-Avesta IF (hemma) F-10/11


      16:00
    • 15:00

      Träning Senior Herr


      17:00
    • 17:00

      IFK Hedemora FK (hemma) P-07


      19:00
  • 13Sön
    • 11:00

      Säters IF FK (borta) F-06/07


      13:00
    • 12:00

      Östansbo IS (borta) F-08/09


      14:00
    • 12:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (hemma) P-04/05


      14:00
    • 13:00

      Match Hedemora F-10/11


      15:00
    • 14:00

      Fors IK (borta) P-07


      16:00
    • 15:00

      IK Brage vit (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Dalsom Förening (borta) P-10


      17:00
    • 15:00

      Falu BS FK (hemma) Senior Herr


      17:00
    • 15:00

      Swesom FC (hemma) P-06


      17:00
    • 16:00

      Sundborn/Enviken (borta) F-05


      18:00
  • 14Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10/11


      18:00
    • 17:20

      Ludvika FK (borta) P-06


      19:20
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04/05


      20:00
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning F-10/11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 19:30

      Kvarnsvedens IK röd (hemma) F-03/04


      21:30
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04/05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning Senior Herr


      19:30
    • 18:00

      Krylbo IF Svart (borta) P-09


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:00
  • 18Fre
    • 19:30

      Forssa BK (borta) P-04/05


      21:30
  • 19Lör
    • 09:00

      Säters IF FK (borta) F-06/07


      11:00
    • 11:00

      Smedjebackens FK blå (hemma) F-10/11


      13:00
    • 11:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Falu BS FK Vit (borta) P-09


      13:00
    • 13:15

      Ornäs BK (hemma) F-03/04


      14:15
    • 14:00

      Östansbo IS (borta) F-08/09


      16:00
    • 14:00

      Gustafs GoIF (hemma) F-06/07


      16:00
    • 15:00

      Div4, LFK - Swesom Senior Herr


      17:00
    • 17:00

      Lagaktivitet F-03/04


      19:30
  • 20Sön
    • 11:00

      IFK Ludvika (borta) F-10/11


      13:00
    • 11:00

      Sundborns GoIF (borta) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Sunnersta AIF (hemma) F-03/04


      13:00
    • 13:00

      Torsångs IF (borta) F-06/07


      15:00
    • 14:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) F-05


      16:00
    • 15:00

      Sundborns GoIF A (borta) Senior Herr


      17:00
    • 17:00

      Älvdalens IF FK (hemma) P-04/05


      19:00
  • 21Mån
    v.39
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 18:00

      Avslutning F-08/09


      19:30
    • 19:30

      Falu BS FK (hemma) F-03/04


      21:30
  • 24Tor
  • 25Fre
  • 26Lör
  • 27Sön
    • 12:00

      Avesta AIK / Krylbo IF (hemma) P-04/05


      14:00
    • 12:30

      Högbo AIK (borta) F-03/04


      14:30
    • 15:00

      M.I.L (hemma) Senior Herr


      17:00
  • 28Mån
    v.40
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 19:30

      Torsångs IF (hemma) F-03/04


      21:30