Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mälarhöjdens IK Fotboll F-07
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mälarhöjdens IK Fotboll F-07.
F-07
Följ oss för uppdateringar
Hej! Här kommer lite information för MIK F07:
Kommande vecka, v22, så är det bara träning på tisdag 28 maj, enligt kallelse. Inställt på onsdag och torsdag pga MIKs damlags match på Myren på onsdag och Kristihimmelfärdshelgen.
MEN vi har en match hemma på Axelsberg på lördag 1 juni. Ni som har fått kallelser, svara på dessa.
Vecka 24 planerar vi för en sommaravsluning. Exakt datum och tid kommer på laget.se, håll utkik.
Vi tränar gemensamt fram till midsommar, sen blir det sommarlov/individuell träning. Vi kommer igång igen med träningarna i början av augusti, innan vi åker till cupen på Åland. Helgen 24 augusti börjar St:Erikscupen igen.
MIK Fotbollsskola: på www.mikfotboll.se kan ni läsa mer om det två fotbollsskolorna och programmen för "fotbollsskolan stora" och "extra svår". På båda skolorna kommer det finnas målvaktstränare. På "extra svår" är det ett högre tempo. Många i laget kan dock vara med på "extra svår." Stora skolan går både i juni och augusti.
Åland: 16-18 augusti åkter vi till Åland för fotbollscup. Se separat kallelse. 18 anmälda nu. Men vi ser gärna att fler följer med.
Föräldraråd: Någon mer än Sofias pappa Patrik Burman som kan tänka sig att vara med i Föräldrarådet. 2-3 tillfällen per år. Man behöver inte ha någon som helst kunskap om fotboll. Att vara Förälder/vårdnadshavare är tillräckligt kvalificerande! Se tidigare utskick.
Påminnelse om avgiften till lagkassan F07: Det är inte alla som har betalat ännu. Dessa pengar går till aktiviteter på och utanför fotbollsplanen för F07, tex anmälningsavgifter till cuper. Vänligen sätt in 300 kr för VT-19 på konto 6001 - 441 728 111 i Handelsbanken (Magnus Liljeqvist). Det här är inte att förväxla med avgiften till MIK som vi får på faktura via mejl.
Hör av er om ni har några frågor eller funderingar om något.
Hälsningar
Tränarna
Robert, 0705913216
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera