Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsängens SK

Följ

Kungsängens SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
    • 17:00

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:00

      Träning F-10/11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 20:00

      Träning FA


      22:00
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P16


      18:20
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      19:00
    • 18:30

      Träning P16


      20:00
    • 19:20

      Enköpings HF (borta) FA


      20:30
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
    • 21:30

      Träning Herrar Trim


      22:30
  • 3Tor
    • 17:00

      Träning P-07/08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10/11


      18:00
    • 17:00

      Föräldrarmöte F-10/11


      18:30
    • 17:00

      Träning FA


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 08:45

      Matcher omg 1 P-09


      12:00
    • 09:00

      . (hemma) F-07/08


      09:45
    • 09:00

      Årsta AIK HF 2 (hemma) F-05/06


      11:00
    • 09:50

      Huddinge HK 3 (borta) F-07/08


      11:50
    • 10:15

      IF Swithiod 2 (hemma) P16


      12:15
    • 11:30

      Lidingö SK (borta) F-07/08


      13:30
    • 11:45

      VästeråsIrsta HF (hemma) P16


      13:45
    • 12:10

      AIK (borta) P-07/08


      14:10
    • 13:50

      Eskilstuna Guif (hemma) P-07/08


      15:50
    • 14:00

      Gimonäs Umeå IF (hemma) Damer A


      16:00
    • 16:00

      USM steg 1 FA


      00:00
    • 16:00

      Match Herrar A P-05/06


      18:00
    • 16:15

      Brännans HF (hemma) Herrar A


      18:15
    • 16:15

      Haninge HK 2 (hemma) F-07/08


      18:15
    • 17:30

      Rimbo HK Roslagen (borta) F-07/08


      19:30
    • 17:45

      Hammarby IF HF 3 (borta) F-05/06


      19:45
  • 6Sön
    • 00:00

      USM steg 1 FA


      18:00
    • 11:00

      HK Silwing-Troja (borta) F-05/06


      13:00
    • 12:45

      Åkersberga HK 2 (hemma) P-05/06


      14:45
    • 13:00

      Träning Handbollsskolan


      14:00
    • 16:00

      USM P16


      19:00
    • 17:15

      Huddinge HK (hemma) P-05/06


      19:15
  • 7Mån
    v.41
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:00

      Träning F-10/11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 20:00

      Träning FA


      22:00
  • 9Ons
  • 10Tor
    • 17:00

      Träning P-07/08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10/11


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      19:15
    • 18:00

      Föräldramöte F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 07:45

      1A (hemma) F-10/11


      13:00
    • 09:00

      Lidingö SK (borta) FA


      10:15
    • 10:15

      Åkersberga HK (borta) FA


      11:30
    • 10:30

      IK Bolton 2 (hemma) F-05/06


      12:30
    • 12:00

      Eskilstuna Guif (hemma) F-05/06


      14:00
    • 14:00

      Cafeansvar P-07/08


      18:00
    • 14:00

      Gimonäs Umeå IF (hemma) Herrar A


      16:00
    • 16:15

      AIK (borta) P16


      18:15
    • 16:30

      Bodens BK HF (hemma) Damer A


      18:30
    • 18:00

      F13 match för enbart kallade F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Huddinge HK 2 (borta) F-05/06


      20:00
  • 13Sön
  • 14Mån
    v.42
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:00

      Träning F-10/11


      18:00
    • 17:45

      Träning F-05/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 20:00

      Träning FA


      22:00
  • 16Ons
  • 17Tor
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 09:00

      Kungsängens SK F09 (hemma) F-09


      13:00
    • 11:45

      Tyresö Handboll 2 (borta) P-05/06


      13:45
    • 13:00

      Skuru IK 3 (hemma) FA


      14:30
    • 13:40

      AIK (hemma) F-07/08


      15:40
    • 14:00

      Uppsala HK (borta) Herrar A


      16:00
    • 14:30

      Skuru IK 2 (hemma) FA


      16:00
    • 15:20

      IK Bolton 2 (borta) F-07/08


      17:20
  • 20Sön
    • 10:00

      Spånga HK (hemma) F-07/08


      12:00
    • 11:00

      Skogås HK (hemma) P-07/08


      13:00
    • 13:00

      Cafeansvar P-07/08


      16:00
    • 13:00

      Träning Handbollsskolan


      14:00
    • 13:00

      Enköpings HF (hemma) P-05/06


      15:00
    • 14:15

      Hammarby IF HF 2 (hemma) F-07/08


      16:15
    • 15:30

      Hammarby IF HF (hemma) P16


      17:30
  • 21Mån
    v.43
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:00

      Träning F-10/11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:45

      Träning F-05/06


      19:00
      UBG Hall B
      Anteckning: Fys med Jenny
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 20:00

      Träning FA


      22:00
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P16


      18:20
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Pantburksrace- lapputdelning FA


      20:00
    • 18:30

      Träning P16


      20:00
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
    • 21:30

      Träning Herrar Trim


      22:30
  • 24Tor
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 12:00

      AIK 2 (hemma) F-05/06


      14:00
    • 12:00

      . (hemma) F-07/08


      13:00
    • 12:00

      AIK 2 (borta) FA


      14:00
    • 13:00

      Alfta GIF Handboll (borta) Damer A


      15:00
    • 13:30

      Hammarby IF HF 2 (borta) P-05/06


      14:30
    • 14:00

      Lidingö SK (borta) Herrar A


      16:00
    • 14:45

      Träning P-07/08


      16:00
  • 27Sön
  • 28Mån
    v.44
    • 17:00

      Träning P16


      18:30
    • 17:45

      Träning FA


      20:00
    • 18:00

      Träning F-05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar A


      20:00
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10/11


      18:00
    • 17:45

      Träning F-05/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 20:00

      Träning FA


      22:00
  • 30Ons
  • 31Tor