Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
    • 16:15

      Träning U15


      18:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P-09


      19:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 19:30

      BK Forward (hemma) P18


      21:30
  • 2Tor
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:45
    • 16:15

      Träning P-09


      17:45

    • 17:30
    • 17:15

      Träning U15


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken U14


      21:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 3Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 17:30

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken U14


      21:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P-10


      19:15
    • 18:30

      Degerfors IF (borta) U17


      20:30
    • 19:15

      Örebro Syrianska IF (borta) U19


      21:15
  • 4Lör
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:00

      Mosjö SK Svart (hemma) P-11


      12:00
    • 10:00

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken U14


      13:30
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (borta) P-12


      11:00
    • 10:00

      IK Sturehov Vit (borta) P-13


      11:00
    • 11:00

      Hovsta IF Gul (hemma) P-12


      12:00
    • 12:00

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) U14


      14:00
    • 12:00

      Örebro SK FK Vit (borta) P-09


      13:30
    • 13:00

      IK Sturehov 3 (borta) P-11


      15:00
    • 13:30

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken U14


      17:00
    • 14:00

      Munktorps BK 06 (borta) U15


      16:00
    • 14:00

      Rynninge IK 2 (borta) F17/Dam


      16:00
    • 16:30

      Tyresö FF (borta) Herr


      18:30
    • 17:00

      Fagersta Södra IK (hemma) U15


      19:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Latorps IF 1 (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken U14


      14:00
    • 10:00

      IFK Kumla Fotboll (hemma) P-10


      11:15
    • 10:45

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) U14


      12:45
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-13


      13:00
    • 11:00

      IFK Lindesberg (borta) P-10


      12:15
    • 12:00

      Laxå IF (borta) P-11


      14:00
    • 12:00

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P-12


      13:00
    • 12:00

      Adolfsbergs IK Vit (borta) P-12


      13:00
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 14:00

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken U14


      17:45
  • 6Mån
    v.36
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:15

      Träning P-09


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:45

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:00

      IF Eker Örebro (hemma) U13


      20:30
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 17:15

      Träning P-09


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning U15


      19:00
    • 18:00

      BK Forward Svart (borta) P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 19:00

      Rynninge IK (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      Entrévärdar U14


      21:00
    • 19:00

      Bollkallar till A-lagets match / Grupp 1 U13


      21:00
  • 9Tor
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:45
    • 16:15

      Träning P-09


      17:45

    • 17:30
    • 17:15

      Träning U15


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 17:40

      Föräldramöte U13


      19:00
    • 18:00

      SMÅ IF (borta) P-11


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 10Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:40

      Laxå IF (hemma) P-09


      21:00
  • 11Lör
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:00

      Örebro SK FK 1 (hemma) P-11


      12:00
    • 10:00

      BK Forward trängen gul (hemma) P-13


      11:00
    • 10:00

      Vivalla SK (hemma) P-13


      12:00
    • 10:00

      Latorps IF (hemma) P-10


      11:15
    • 10:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) P-10


      11:15
    • 11:00

      IFK Kumla 2 Röd (hemma) U14


      13:00
    • 11:00

      Kumla U14 (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P-12


      12:30
    • 12:00

      Nora BK 1 (hemma) P-11


      14:00
    • 13:00

      Hammarö FK (borta) U15


      15:00
    • 16:00

      United IK Nordic (hemma) Herr


      18:00
    • 16:00

      Entrévärdar U14


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar till A-lagets match / Grupp 2 U13


      18:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Träning P-10


      11:30
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 2 (hemma) U15


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 3 (borta) U14


      13:00
    • 11:00

      Vretstorps IF (borta) U13


      12:30
    • 11:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P18


      13:00
    • 12:00

      Mariebergs IK (borta) P-12


      13:00
    • 13:30

      Glanshammars IF 1 (hemma) U14


      15:30
    • 16:00

      Yxhults IK (borta) F17/Dam


      18:00
    • 16:00

      Degerfors IF (hemma) U17


      18:00
    • 18:30

      IF Karlstad Fotboll (hemma) U19


      20:30
  • 13Mån
    v.37
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:15

      Träning P-09


      18:45
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte P-15


      19:30
    • 18:00

      Örebro Syrianska (borta) P-09


      19:30
    • 18:45

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 16:15

      Träning U15


      18:00
      Karlslund Arena konstgräs
    • 16:30

      Träning P-09


      17:45
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning P18


      19:00
    • 17:30

      Träning F17/Dam


      19:10
    • 17:45

      IF Eker Örebro Svart (hemma) P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 19:00

      Örebro SK FK (hemma) U19


      21:00
  • 16Tor
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:45
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30

    • 17:30
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 17:30

      FC Örebro Nordic (hemma) P18


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Örebro SK Ungdom (borta) P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:40

      Adolfsberg IK Vit (hemma) P-09


      21:00
  • 18Lör
    • 08:00

      Västra Frölunda mfl (hemma) P-09


      19:00
    • 09:30

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:00

      Mariebergs IK (hemma) P-10


      11:00
    • 10:00

      Poolspel P-14


      14:00
    • 10:30

      Hovsta IF P015 (hemma) P-15


      12:00
    • 11:00

      Lillån FK Grön (borta) U14


      13:00
    • 11:00

      Västerås IK (hemma) F17/Dam


      13:00
    • 11:00

      IFK Kumla Blå (hemma) P-09


      12:30
    • 11:00

      BK Forward Gul (borta) P-11


      13:00
    • 11:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) U13


      12:30
    • 11:00

      Lillån U14 (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      FBK Karlstad (hemma) U17


      14:00
    • 12:00

      Örebro SK FK Svart 2 (borta) P-12


      13:00
    • 16:00

      Arameisk-Syrianska IF (hemma) Herr


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar till A-lagets match / Grupp 4 U13


      18:00
    • 16:00

      Vasalund IF (borta) U17


      18:00
    • 16:00

      Entrevärd U14


      18:00
    • 19:00

      Skiljebo SK (hemma) U15


      21:00
  • 19Sön
    • 10:00

      IFK Lindesberg Vit (hemma) P-12


      11:00
    • 10:00

      Örebro SK Ungdom Vit (hemma) P-10


      11:15
    • 10:30

      Åmmebergs IF (borta) P-10


      11:30
    • 10:45

      Lillån FK Vit (hemma) U14


      12:45
    • 11:00

      Kurdiska FF Örebro (borta) U13


      12:30
    • 11:00

      Örebro SK FK Svart 1 (borta) P-12


      12:00
    • 11:00

      Östra Almby FK 1 (hemma) P-12


      12:00
    • 11:00

      Karlslund United (hemma) Karlslund United - Parasport


      16:00
    • 13:00

      Adolfsbergs IK 1 Gul (borta) U14


      15:00
    • 14:30

      Enskede IK (borta) U19


      16:30
    • 16:00

      Kungsör BK P05/06 (borta) U15


      18:00
    • 16:00

      Rynninge IK 2 (hemma) F17/Dam


      18:00
  • 20Mån
    v.38
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:15

      Träning P-09


      18:45
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:45

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 16:15

      Träning U15


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:30

      Match vs HOIF/SMÅ F17/Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:30

      Örebro SK Ungdom (borta) U13


      21:00
  • 23Tor
    • 00:00

      Nora BK (borta) U19


      02:00
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:45

    • 17:30
    • 17:15

      Träning U15


      19:00
    • 17:15

      Träning P-09


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 24Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 25Lör
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:00

      Sköllersta IF (hemma) P-11


      12:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P-13


      12:00
    • 10:00

      Lekebergs IF (hemma) P-10


      11:15
    • 10:30

      IF Eker Örebro Grön (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Örebro SK FK 1 (borta) F17/Dam


      13:00
    • 11:00

      Hovsta IF (borta) U13


      12:30
    • 11:30

      IK Sturehov Vit 1 (borta) P-12


      12:30
    • 11:45

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) U14


      13:45
    • 11:45

      Adolfsbergs IK U14 (hemma) P-09


      13:15
    • 12:00

      Hovsta IF Orange (hemma) P-11


      14:00
    • 14:00

      Eskilstuna City FK (borta) Herr


      16:00
    • 14:00

      Nyköpings BIS (hemma) U19


      16:00
    • 15:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-09


      16:45
    • 16:30

      Bele Barkarby FF (hemma) U17


      18:30
  • 26Sön
    • 10:00

      Rynninge IK Blå (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Hovsta IF Blå (borta) P-12


      11:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro (borta) P-10


      11:15
    • 10:00

      Hampetorp-Odensbackens IF (hemma) P-10


      11:15
    • 11:00

      Mariebergs IK (hemma) U15


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK (hemma) U13


      12:30
    • 11:00

      Mariebergs IK Blå (hemma) P-12


      12:00
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:30

      Rynninge IK Vit (hemma) U14


      15:30
    • 15:00

      Boo FF (borta) U17


      17:00
    • 17:00

      Örebro SK Svart (borta) P-13


      18:00
    • 18:30

      IK Franke (borta) U15


      20:30
  • 27Mån
    v.39
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:15

      Träning P-09


      18:45
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:45

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 16:15

      Träning U15


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 30Tor
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:45

    • 17:30
    • 17:15

      Träning U15


      19:00
    • 17:15

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning P-09


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
    • 19:45

      IK Franke (hemma) U19


      21:45