Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sirius Innebandy Herr JAS
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sirius Innebandy Herr JAS.
Herr JAS
Följ oss för uppdateringar
Dag 3 började med frukost klockan 09:00. Därefter lite förberedelse att plocka undan inför hemresan efter matchen mot Warberg IC H3/H2.
Blåsvart vinner med 4-3 i en jämn match. Inte lika mycket hög fart i spelet som i gårdagens JAS match. Men det var ändå ett steg framåt tyckte tränarna Anders och Jonas i spelet.
Positionerna är nya, och det är mycket nytt som ska sättas. Helgen har varit mycket nyttig och alla har bidragit på ett bra sätt.
Matchen tidigare idag gav oss spela mer med boll och jobba vidare med det avslutar både Jonas och Anders.
Nu rullar man hemåt och träffas återigen imorgon, då en ny träningsvecka startar. Stort tack för gästfriheten Warberg IC och till föräldrarna som ställde upp att köra minibussarna.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera