Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sirius Innebandy Herr JAS
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sirius Innebandy Herr JAS.
Herr JAS
Följ oss för uppdateringar
Efter regn och åska med blixtrar under gårdagen, så var det dags för P16/Junior Elit att köra ett pass i Bolandsparken. Ett pass som var bra tryck och inställning på.
Passet började med långlöp i ett lugnt tempo i 20 minuter. Som byggdes på med löpteknik med fartökning. Därefter så höjdes nivån och det kördes intervaller liknande ett stegvärde för att hålla intensitet och ett fartfyllt tempo och arbete. Avslutades med styrka. Där bålen och överkroppen fick jobba hårt.
Ikväll är det dags åter för ett fyspass i Bolandsparken. Första veckan på säsongen 2014/15 kommer därmed knytas ihop. Summering av den? Det kommer hemsidan rapportera som brukligt.
Företagare se HIT!
Målklubben 2014/15 är igång. Anmäl dig HÄR!
| Träning | 6 jun, 14:00 |
| Träning | 8 jun, 18:30 |
| Träning | 9 jun, 18:30 |
| Träning | 10 jun, 18:00 |
| Uppsala Summergames 2026 | 12 jun |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera