Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Oddevold Grunden Parafotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Oddevold Grunden Parafotboll.
Grunden Parafotboll
Följ oss för uppdateringar
Swedbank delade ut initiativpengar till IK Oddevold från Sparbanksstiftelsen Väst under den Luciafrukost som Uddevalla Näringsliv annordnade. Luciafrukosten hölls hos företaget ProAccess på gamla varvsområdet och startade upp med ett vackert luciatåg följt av en information från ProAccess, Svenska Ledargruppen och dess verksamheter, och avslutades med utdelning av initiativpengarna.
Glenn Johansson och Bo Ahlén från IK Oddevolds Grundenverksamhet fick ta emot checken på 5000 kr och tackade så hjärtligt för denna gåva. Sammankomsten avslutade med visning filmen från IK Oddevolds arrangemang i september: SM i divisionsspel 1-6 och Special Olympics Öppna Nationella spel i parafotboll. I anslutning till filmvisningen informerades om Glenn Johanssons deltagande i Svenska Landslaget i parafotboll och samtidigt berättade Bo om planerad verksamhet för IK Oddevolds parafotbollsverksamhet 2017 och framåt. Filmen och informationen uppskattades mycket och följdes av kraftiga applåder.
Trevlig lucia tillönskas er alla!
Inga kommande aktiviteter