Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Visby P-07
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Visby P-07.
P-07
Följ oss för uppdateringar
Då höstmörkret kommer tidigare och tidgare väljer vi att ändra träningstiden på måndagar till 17:00-18;30. Samling 16:55.
Vi hoppas att alla hinner till den tiden. Skulle någon av spelarna bli lite sen pga att skolan slutar sent eller bussarna till Visby inte passar så gör det inget. Huvudsaken är att man ansluter så fort man hinner då.
Vi kommer fortsätta köra det här passet så länge vädret och höstmörkret tillåter.
Vi har tidigare ställt frågan till spelarna om intresset för futsal i vinter. Just nu står vi mellan att ha kvar båda våra anmälda lag eller avanmäla ett lag. Vi skulle därför snarast vilja ha in synpunkter från er föräldrar och spelare angående andra aktiviteter och hur tankarna ser ut framför allt kring att spela futsalmatcher i vinter.
Tyvärr har vi ännu inte fått några tider för träning inomhus men vår tanke är att behålla våra träningsdagar som de varit under det här året.
Vi kommer även ha samtal med spelarna framöver för att beta av säsongen som varit. Mer information om det kommer när det är dags.
Truls spelar även ishockey så det är det prioriteras nu. Vilket medför att vid krock så går hockeyn före.
RapporteraRapportera
Alfons spelar innebandy o eftersom de tränar 3 dagar i veckan samt matcher på fastlandet så blir det tyvärr ingen fotboll för honom just nu.
RapporteraRapportera
Adam kommer spela futsal i vinter
RapporteraRapportera
Viggo tränar gärna futsal I vinter.
RapporteraRapportera
Calle kör gärna futsal i höst/vinter.
RapporteraRapportera
Ville kör gärna futsal i vinter!
RapporteraRapportera
Latif kommer spela futsal i vinter
RapporteraRapportera
Jag är med
RapporteraRapportera