Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

Mars 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.9
    • 18:30

      Pizza kväll J20


      19:55
    • 19:00

      Träning P-08


      21:00
    • 19:00

      Falkenbergs HK (borta) B-pojkar


      21:00
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Frölunda HC 2 (hemma) B-pojkar


      22:00
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 2Lör
    • Heldag

      GP pucken Final Föräldraföreningen

    • 10:30

      Hanhals IF (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Hanhals (hemma) Domare


      12:00
    • 15:15

      Bäcken HC 2 (hemma) A-pojkar


      17:15
    • 15:30

      Skärgårdens SK (borta) P-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Mölndal (hemma) Domare


      19:30
    • 18:30

      Frölunda HC Vit (hemma) P-07


      20:30
    • 18:30

      Kållered SK (borta) B-pojkar


      20:30
  • 3Sön
    • 07:30

      Träning P-09


      09:20
    • 08:00

      samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      08:30
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 08:30

      Frivillig träning med Järnbrott A-pojkar


      10:15
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskola Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 10:00

      Träning med hockeyskolan P-10


      12:00
    • 10:05

      Föräldrarmöte Team 11


      10:50
    • 12:30

      Bäcken HC (borta) P-06


      14:30
    • 15:00

      Kungälv (hemma) Domare


      16:00
    • 15:00

      Kungälvs IK (hemma) P-08


      17:00
    • 16:00

      Mölndal Hockey/Järnbrott (hemma) P-08


      18:00
    • 16:00

      Järnbrott (hemma) Domare


      17:30
    • 17:30

      Hanhals (hemma) Domare


      19:00
    • 17:30

      Hanhals IF (hemma) P-06


      19:30
    • 19:00

      Lysekil/Uddevalla/Munkedal (hemma) A-pojkar


      21:00
  • 4Mån
    v.10
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 15:00

      Träning P-07


      16:50
    • 18:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:30
    • 19:30

      Match Falkenberg-Hisingen B-pojkar


      20:30
    • 19:30

      Falkenbergs HK (borta) B-pojkar


      21:30
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
  • 5Tis
  • 6Ons
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 17:00

      Träning P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Göteborgs IK/Frölunda HC (borta) P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:00

      Merträning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 7Tor
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Merträning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:10

      Träning P-05


      21:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 8Fre
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 08:00

      Trollhättan Trophy P-06


      00:00
    • 11:00

      Vänersborgs cup P-07


      00:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:00

      Tibro IK (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 9Lör
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • Heldag

      Trollhättan Trophy P-06

    • Heldag

      Vänersborgs cup P-07

    • 07:30

      Träning P-09


      09:50
    • 08:00

      Holländaren cup P-07


      00:00
    • 14:00

      Hovås HC (hemma) B-pojkar


      16:00
    • 15:30

      Träning P-10


      16:50
    • 15:45

      Träning J18


      18:50
    • 17:00

      Träning J20


      18:50
    • 18:00

      Bäcken HC Norr (borta) P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning Team 11


      20:00
  • 10Sön
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 00:00

      Trollhättan Trophy P-06


      19:00
    • 00:00

      Vänersborgs cup P-07


      19:00
    • 00:00

      Holländaren cup P-07


      19:00
    • 08:00

      Samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      08:30
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskola Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 11:00

      Hanhals IF Vit (borta) P-08


      13:00
    • 14:00

      Varberg HK (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      Varberg (hemma) Domare


      15:00
    • 14:30

      Träningsmatch P-10


      15:50
    • 16:00

      A-laget kvalar till 2:an P-09


      19:00
    • 16:00

      Båsfunktionär A lags matchen J20


      19:00
    • 16:00

      HC Lidköping Red Roosters (hemma) A-LAG


      18:00
    • 17:00

      Falkenberg/Varberg (borta) A-pojkar


      19:00
  • 11Mån
    v.11
    • 15:00

      Träning P-07


      16:50
    • 18:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:30
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
  • 12Tis
    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:05
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      21:05
    • 19:00

      Munkedals BK (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:00

      Bäcken HC N (borta) P-06


      21:00
  • 13Ons
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Hovås HC 2 (borta) B-pojkar


      20:30
    • 19:30

      Träning P-05


      21:20
    • 19:30

      Träning A-pojkar


      21:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 14Tor
    • 16:00

      Träning P-10


      16:50
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 19:00

      Munkedals BK (hemma) A-LAG


      21:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 15Fre
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      20:45
    • 19:00

      Träning P-06


      21:00
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 16Lör
  • 17Sön
    • 00:00

      Hammarö cup P-08


      22:00
    • 08:00

      Samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      08:30
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 08:30

      Frivillig träning med Järnbrott A-pojkar


      10:15
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskola Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Stenungsund HF (hemma) P-06


      16:00
    • 14:00

      Stenungsund HF (hemma) Domare


      15:30
    • 15:00

      Varberg Vipers (borta) P-07


      16:00
    • 16:00

      HC Lidköping Red Roosters (borta) A-LAG


      18:00
    • 16:30

      Rönnängs IK 2 (hemma) A-pojkar


      18:30
  • 18Mån
    v.12
  • 19Tis
    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:05
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 18:30

      Partille HK (borta) P-08


      20:30
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      21:05
  • 20Ons
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 19:00

      A-laget kvalar till 2:an! P-09


      21:00
    • 19:00

      Hisingen-Tibro kval till div 2 P-08


      21:30
    • 19:00

      Tibro IK (hemma) A-LAG


      21:00
    • 20:15

      Träning J20


      22:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 21Tor
    • 16:00

      Målvaktsträning P-08


      16:50
    • 17:00

      Träning P-10


      17:50
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:10

      Träning B-pojkar


      21:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
    • 20:15

      Träning J20


      22:20
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 22Fre
    • 08:00

      Trollhättan Trophy Cup - A2 A-pojkar


      00:00
    • 10:50

      Arboga/FFIK/Kungsör (hemma) A-pojkar


      11:40
    • 16:00

      Resa till Alvesta P-09


      17:00
    • 16:30

      Mölndals Hockey (borta) A-pojkar


      17:20
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      20:45
    • 20:00

      Träning P-07


      21:00
  • 23Lör
    • Heldag

      Trollhättan Trophy Cup - A2 A-pojkar

    • 08:00

      Cup Strömstad P-06


      18:30
    • 08:00

      Robert Rosén Cup P-09


      17:30
    • 08:30

      Träning Team 11


      10:00
    • 09:00

      CUP P-10


      16:00
    • 09:25

      Trollhättan HC (borta) A-pojkar


      10:25
    • 10:30

      Träning P-07


      11:50
    • 14:00

      Träning P-08


      15:30
    • 14:45

      Frölunda Kvartsfinal 1:7 P-05


      17:30
    • 15:05

      Boro Vetlanda HC (borta) A-pojkar


      16:05
  • 24Sön
    • 00:00

      Trollhättan Trophy Cup - A2 A-pojkar


      19:00
    • 08:00

      Samling ledare Hockeykul Hockeyskolan


      08:30
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      samling skridsko och hockeyskola Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 12:30

      Mjölby HC (hemma) A-pojkar


      13:30
    • 13:00

      Hanhals IF (borta) B-pojkar


      15:00
    • 14:00

      Hisingen - Hanhals C2 Domare


      15:20
    • 14:00

      match Hanhals P-08


      16:00
    • 14:30

      Hanhals IF (borta) P-07


      16:00
    • 14:30

      Hanhals IF Vit (borta) P-07


      16:30
    • 16:00

      Föräldramatch P-10


      17:20
    • 17:00

      Träning P-05


      18:20
    • 17:45

      Träning J18


      19:50
    • 18:30

      Träning J20


      19:50
  • 25Mån
    v.13
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Föräldramöte P-07


      21:00
  • 26Tis
    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:05
    • 17:00

      Materialarmöte Materialarrådet


      18:00
      Tuve idrottshall
      Anteckning: Kom i tid!
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Ledarmöte P-06


      19:30
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      21:05
  • 27Ons
    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:50
    • 17:45

      Föräldramöte P-06


      18:45
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      21:00
    • 19:55

      Träning J20


      22:20
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      17:50
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:10

      Träning A-pojkar


      21:20
    • 19:10

      Träning P-05


      21:20
    • 19:30

      Uppstart säsongen 2019/2020 J20


      20:45
    • 20:15

      Träning J20


      22:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
  • 29Fre
    • 18:00

      Mörrum Hockey Cup 29-31/3 P-05


      00:00
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      20:40
    • 19:00

      Träning P-08


      21:00
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
  • 30Lör
    • Heldag

      Mörrum Hockey Cup 29-31/3 P-05

    • Heldag

      Intresseanmälan Cup ?? P-05

    • 08:00

      Mölndal Hockey (borta) P-09


      10:00
    • 08:30

      Träning Team 11


      10:00
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 14:00

      Avslutning 30/3 P-10


      18:30
    • 14:00

      Träning J18


      19:00
    • 14:00

      Hisingen Hockey Sommaravslutning P-09


      17:00
    • 14:00

      Säsongsavslutnìng P-06


      19:00
    • 14:00

      Säsongsavslutning P-07


      15:00
    • 14:00

      Säsongsavslutning Föräldraföreningen


      22:00
    • 14:00

      Träning J20


      19:00
    • 14:30

      Avslutning P-08


      19:00
    • 15:30

      Avslutning A-pojkar


      17:30
  • 31Sön
    • 00:00

      Mörrum Hockey Cup 29-31/3 P-05


      18:00
    • Heldag

      Intresseanmälan Cup ?? P-05

    • 08:00

      Samling ledare hockeykul avslutning Hockeyskolan


      08:30
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskola avslutning Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 12:00

      Träningsmatch - Helplan P-09


      14:20
    • 12:15

      Träningsmatch mot Lerum A-pojkar


      15:00
    • 14:00

      Träning J20


      15:20
    • 14:00

      Träning J18


      15:20
    • 15:30

      Träning P-09


      16:30
    • 16:30

      Föräldramatch! P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      19:50