Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hällbybrunns IF F2010-2011
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hällbybrunns IF F2010-2011.
F2010-2011
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
Här kommer lite info inför nästa säsong:
Tindra kommer bli ny huvudtränare för Hällbys damlag (A-laget och U-laget). Rob följer också med som tränare. Det betyder att även tjejerna kommer följa med och slås samman med damlaget.
Planerna framåt i höst är att vi tränar fram till Luxcuper. Därefter kommer vi ha en avslutningskväll tillsammans (återkommer med info om den). Sedan slår vi ihop med damlaget där första träningen tillsammans är 19 november.
Tindra kommer prata med alla tjejer individuellt om vad de har för plan och tankar framåt, där de också har möjlighet att ta upp om de har några frågor eller funderingar. Detta kommer ske under träningarna framöver.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera