Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu BS FK

Följ

Falu BS FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Falu BS FK
Välj lag

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 11:00

      Slätta SK Svart (borta) P-06


      13:00
    • 16:00

      Falu BS - Kvarnsveden match F/P-11


      17:00
    • 16:00

      Torsångs IF (borta) P-09


      18:00
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Östansbo IS (hemma) F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Älvdalens IF FK (hemma) F-03/04


      19:30
    • 18:00

      Säters IF FK (borta) P-05


      20:00
  • 2Mån
    v.36
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Zonträning 5 P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
  • 3Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Kvarnsvedens IK vit (borta) F-05/06


      20:00
    • 18:00

      Zonträning 5 - Flickor 14/05 F-03/04


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
  • 4Ons
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 5Tor
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Säters IF FK U (hemma) Damer


      19:30
    • 17:30

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:15
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Ludvika FK (borta) P-07


      20:00
  • 7Lör
    • 09:30

      Forssa BK blå (hemma) P-09


      11:30
    • 10:00

      Torsångs IF 1 (hemma) P-10


      11:00
    • 10:30

      Slätta SK svart (borta) P-08


      12:00
    • 10:45

      Östansbo IS (hemma) P-04


      12:45
    • 11:00

      Ludvika FK (borta) P-06


      13:00
    • 12:30

      Krylbo IF (hemma) P-05


      14:30
    • 15:00

      Nyhammars IF U (borta) Herrar


      17:00
  • 8Sön
    • 11:00

      Forssa BK vit (borta) P-09


      13:00
    • 14:00

      Falu BS - Insjön match F/P-11


      15:00
    • 14:45

      Korsnäs IF FK (hemma) P-07


      16:45
    • 15:00

      IK Brage grön (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (borta) F-09/10


      17:00
    • 16:00

      Öna SK (hemma) P-03


      18:00
    • 16:00

      Sälen-Lima (borta) P-05


      18:00
    • 16:15

      Vika IF (hemma) F-07


      19:00
    • 16:30

      Stora Tuna IK gul (hemma) P-10


      17:30
    • 17:00

      Smedjebackens FK (hemma) P-06


      19:00
  • 9Mån
    v.37
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer


      19:45
    • 18:00

      Ledarmöte P-09


      20:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
  • 10Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:10

      Fotografering F-03/04


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:45

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:30
  • 11Ons
    • 17:30

      HAIK/Korsnäs (hemma) P-03


      19:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-11


      18:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 12Tor
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 17:45

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:15
    • 18:00

      Öppen träning F15/04 och F16/03 F-03/04


      19:30
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Islingby IK U (borta) Damer


      19:00
    • 17:00

      Falun FC (hemma) Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Vansbro AIK FK (hemma) P-05


      20:45
  • 14Lör
    • 09:00

      Torscupen F-09/10


      13:00
    • 09:30

      Bjursås IK (hemma) P-09


      11:30
    • 10:00

      IK Brage grön (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Match mot HAIK FP-12


      11:00
    • 10:30

      Smedjebackens FK (hemma) P-06


      12:30
    • 11:00

      Svärdsjö/Sundborn (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Ludvika FK (borta) P-04


      13:00
    • 12:00

      Islingby - Falu BS match F/P-11


      13:00
    • 12:30

      Slätta SK (borta) F-07


      13:45
    • 12:30

      Slätta SK Gul (borta) P-09


      14:30
    • 12:30

      Korsnäs IF FK (hemma) F-09/10


      14:30
  • 15Sön
    • 11:00

      IF Tunabro (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      IK Brage svart (borta) P-10


      12:00
    • 12:00

      Islingby IK (borta) P-03


      14:00
    • 12:00

      IFK Grängesberg FK (borta) P-06


      14:00
    • 14:15

      Smedjebackens FK (hemma) P-07


      16:15
    • 15:45

      Samuelsdals IF (hemma) P-08


      16:45
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Svärdsjö IF (hemma) F-03/04


      20:00
  • 16Mån
    v.38
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
      Kopparvallen konstgräs
    • 17:15

      Träning P-03


      18:45
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning Damer


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
  • 17Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 18:00

      Träning Damer


      19:30
    • 18:45

      Träning F-03/04


      20:30
  • 18Ons
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F/P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Ludvika FK (borta) P-03


      21:00
  • 19Tor
    • 17:15

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:15
  • 20Fre
    • 17:30

      Islingby IK (borta) P-06


      19:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:30

      Svärdsjö/Sundborn (hemma) P-05


      20:30
  • 21Lör
    • 10:45

      Kvarnsvedens IK (hemma) P-04


      12:45
    • 11:00

      Svärdsjö IF (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Leksand (hemma) P-08


      12:00
    • 12:30

      OBS 21 Sep!!SportEwa Cup för de födda 2010 F-09/10


      16:30
    • 12:30

      Bullermyrens IK (hemma) P-06


      14:30
    • 13:00

      Färnäs-Falu BS F-03/04


      15:00
    • 14:30

      Slätta SK gul (borta) P-05


      16:30
    • 15:00

      Vansbro AIK FK (hemma) Damer


      17:00
  • 22Sön
    • 09:00

      Avslutning Tigerligan F/P-11


      16:00
    • 09:00

      Falu F07 World Cup F-07


      15:00
    • 09:30

      Avslutning Tigerligan P-10


      16:00
    • 11:15

      Säters IF FK (hemma) F-09/10


      13:15
    • 11:15

      Östansbo IS (hemma) P-03


      13:15
    • 13:00

      Slätta SK gul (hemma) P-08


      14:00
    • 14:15

      Avesta AIK blåvit (hemma) P-07


      16:15
    • 15:00

      Fors IK (borta) Herrar


      17:00
    • 15:45

      Samuelsdals IF (hemma) P-07


      17:45
    • 17:15

      IK Brage grön (hemma) P-09


      19:15
  • 23Mån
    v.39
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning Damer


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
  • 24Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning Damer


      19:30
    • 18:45

      Träning F-03/04


      20:30
    • 19:15

      Mora - Falu BS P-04


      21:00
  • 25Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Föräldramöte P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Avslutning F/P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
  • 26Tor
    • 17:15

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning Damer


      19:30
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 28Lör
    • 09:30

      Sandviken P08 (borta) P-08


      10:30
    • 10:00

      Säsongsavslutning P05 P-05


      14:00
    • 10:50

      Sandviken P08 (borta) P-08


      11:50
    • 11:00

      Östansbo IS (hemma) P-06


      13:00
  • 29Sön
    • 09:30

      Avslutning Damer


      16:00
    • 11:00

      Stora Tuna IK (borta) Damer


      13:00
    • 11:00

      Avesta AIK vit (hemma) P-06


      13:00
    • 11:00

      Förrådsfix P-05


      14:00
    • 11:00

      Träning P-09


      14:00
    • 16:30

      Öna SK (hemma) F-03/04


      18:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
  • 30Mån
    v.40
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:15

      Träning P-03


      19:00
    • 17:15

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00