Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu BS FK

Följ

Falu BS FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • 10:30

      Torscupen F-09/10


      15:00
    • 10:30

      Gustafs GoIF (hemma) P-06


      12:30
    • 11:30

      Bullermyrens IK (hemma) P-10


      12:30
    • 12:00

      Korsnäs IF FK gul (borta) P-08


      19:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Vika IF (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Bjursås IK (borta) F-07


      12:15
    • 14:15

      Islingby IK rödvit (hemma) P-07


      16:15
    • 15:00

      IFK Hedemora FK (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Falu BS - Tunabro match F/P-11


      16:00
    • 15:45

      Grycksbo IF BK (hemma) P-07


      17:45
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Islingby IK (hemma) P-03


      19:00
    • 17:00

      Säters IF FK (hemma) F-05/06


      19:00
    • 17:15

      IK Brage grön (hemma) P-08


      18:15
    • 19:00

      Avesta AIK vit (borta) P-06


      21:00
  • 3Mån
    v.23
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 4Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:15
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 19:00

      Mockfjärds BK (hemma) Damer


      21:00
  • 5Ons
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-11


      18:30
    • 18:00

      IFK Ludvika (borta) F-05/06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:40

      Samuelsdals IF Svart (borta) P-09


      20:40
  • 6Tor
    • 09:00

      Zonträning 3 - Flickor 14/05 F-03/04


      15:00
    • 09:00

      Zonträning 3 P-05


      15:00
    • 10:45

      Öna SK (hemma) F-03/04


      12:45
    • 13:00

      Korsnäs IF FK gul (borta) P-08


      14:15
    • 17:00

      Kvarnsvedens IK vit (borta) P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:15
    • 19:00

      Kvarnsvedens IK (borta) P-05


      21:00
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
  • 8Lör
    • 10:00

      IFK Hedemora FK (hemma) P-10


      11:00
    • 11:00

      Bullermyrens IK U (borta) Herrar


      13:00
    • 11:00

      Tunabro - Falu BS match F/P-11


      12:00
    • 11:00

      IK Brage vit (hemma) P-06


      13:00
    • 12:45

      Vika IF (hemma) P-05


      14:45
  • 9Sön
    • 08:30

      BS-dagen/Torscupen lag 1 F-09/10


      10:30
    • 09:00

      BS-Dagen 9/6 F/P-11


      16:00
    • 10:00

      Envikens IF (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Torscupen-BS-dagen lag 2 F-09/10


      13:00
    • 11:00

      Bullermyrens IK (hemma) F-07


      12:15
    • 12:30

      Envikens IF (hemma) P-09


      14:30
    • 13:00

      Svärdsjö/Sundborn (borta) P-05


      15:00
    • 13:00

      Korsnäs IF FK Svart (hemma) P-06


      15:00
    • 13:00

      BS dagen 2019 P-10


      18:00
    • 14:00

      Korsnäs IF FK gulsvart (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Avesta AIK (hemma) P-04


      16:00
    • 15:00

      Svärdsjö IF (hemma) F-05/06


      17:00
    • 15:00

      IK Brage vit (borta) P-07


      17:00
    • 15:30

      Forssa BK Blå (hemma) P-08


      17:00
    • 16:00

      Öna SK (borta) P-03


      18:00
    • 19:00

      Öna SK (borta) F-03/04


      21:00
  • 10Mån
    v.24
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 17:45

      Match mot Slätta F-09/10


      19:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 11Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:15
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Islingby IK röd (borta) P-09


      20:00
    • 18:30

      Korsnäs IF FK gul (borta) P-09


      20:30
    • 18:45

      Islingby IK (hemma) F-05/06


      20:45
    • 19:00

      Bjursås IK (borta) Damer


      21:00
  • 12Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Falu BS - Kvarnsveden Match F/P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:45

      Träning F-03/04


      20:30
    • 19:00

      Korsnäs IF FK (borta) P-04


      21:00
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
  • 14Fre
    • Heldag

      Falu Sommarcup P-06

    • 12:00

      Pepes Cup P-07


      00:00
    • 13:00

      Korsnäs IF Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 14:00

      Korsnäs IF, Svart (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      Kiosk cup Herrar


      19:00
    • 16:45

      Högbo AIK (hemma) P-06


      17:45
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Västerås IK, Svart (hemma) P-08


      19:00
    • 18:00

      Falu sommarcup P-04


      00:00
    • 18:00

      Falu Sommarcup F-03/04


      20:00
    • 19:10

      Falu BS Blå -Oklart P-07


      19:50
    • 20:00

      Brommapojkarna (hemma) P-08


      21:00
  • 15Lör
    • Heldag

      Falu Sommarcup P-06

    • Heldag

      Pepes Cup P-07

    • Heldag

      Falu sommarcup P-04

    • 08:45

      Falu Sommarcup F-09/10


      00:00
    • 09:00

      Kiosk cup Herrar


      19:00
    • 09:00

      Falu Sommarcup F-03/04


      19:00
    • 09:20

      Falu BS Blå - Hammarö P-07


      10:10
    • 09:20

      Falu BS Vit - Västanvik P-07


      10:10
    • 10:00

      Islingby IK röd (borta) P-10


      11:00
    • 10:30

      Torscupen F-09/10


      15:00
    • 12:15

      Sundbybergs IK Duvbo (borta) P-06


      13:15
    • 12:15

      Västerås IK, Gul (hemma) P-08


      13:15
    • 12:15

      Romfartuna GIF (hemma) P-08


      13:15
    • 12:40

      Falu BS Blå - Karlstad P-07


      13:10
    • 12:40

      Falu BS Vit - Grängesberg P-07


      13:10
    • 17:15

      Åkersberga BK Svart (hemma) P-06


      18:15
    • 17:30

      Falu BS Vit - Oklart P-07


      18:20
    • 18:15

      Samuelsdals IF (hemma) P-08


      19:15
    • 18:15

      Hälsinggårdens AIK (hemma) P-08


      19:15
  • 16Sön
    • Heldag

      Falu Sommarcup P-06

    • 00:00

      Pepes Cup P-07


      18:00
    • 00:00

      Falu sommarcup P-04


      21:00
    • 00:00

      Falu Sommarcup F-09/10


      17:00
    • 08:00

      Falu Sommarcup F-03/04


      12:00
    • 08:15

      Islingby IK (borta) P-06


      09:15
    • 09:00

      Falu Sommarcup F-09/10


      16:00
    • 09:15

      Östanbo (hemma) P-08


      10:15
    • 10:15

      Valbo FF (hemma) P-08


      11:15
    • 12:00

      Högbo AIK (borta) P-06


      13:00
    • 15:45

      Sörskogens IF (borta) P-06


      16:45
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:45

      Kvarnsveden IK (borta) F-07


      20:00
    • 19:30

      Nyhammars IF U (hemma) Herrar


      21:30
  • 17Mån
    v.25
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Slätta SK (hemma) P-07


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 19:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll Röd (hemma) P-05


      21:00
  • 18Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:15
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer


      19:30
    • 18:45

      Dalsom Förening (hemma) P-07


      20:45
    • 18:45

      Träning F-03/04


      20:30
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-11


      18:30
    • 18:30

      IK Brage vit (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      Enviken/Sundborn (borta) F-05/06


      20:30
    • 18:45

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (hemma) P-04


      20:45
    • 19:00

      Derby P-05


      20:45
    • 19:00

      IFK Ludvika (hemma) Damer


      21:00
    • 19:00

      Falun FC (borta) Herrar


      21:00
  • 20Tor
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Säters IF FK (hemma) P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 18:45

      Kvarnsvedens IK vit (hemma) F-09/10


      20:45
    • 18:45

      Forssa BK Blå (hemma) P-08


      19:45
    • 19:00

      Hemlig avslutning F-07


      23:00
    • 20:00

      Träning P-05


      21:00
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 10:00

      Sundborns GOIF (hemma) P-08


      11:00
    • 15:00

      HAIK/Korsnäs (borta) P-03


      17:00
    • 15:45

      Samuelsdals IF Orange (hemma) P-09


      17:45
    • 16:00

      Ludvika FK (hemma) P-06


      18:00
    • 16:00

      IF Tunabro röd (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      IK Brage vit (borta) P-10


      17:00
    • 17:00

      Mockfjärds BK (borta) P-05


      19:00
    • 17:15

      Vika IF (hemma) P-07


      19:15
  • 24Mån
    v.26
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll Svart (borta) P-05


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Svärdsjö IF (borta) F-03/04


      21:00
    • 19:00

      Husby AIK (hemma) Herrar


      21:00
  • 25Tis
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Torsång - Falu BS F/P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 19:00

      Östansbo IS (borta) P-06


      21:00
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning P-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F/P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 18:45

      Kvarnsvedens IK röd (hemma) P-09


      20:45
    • 19:00

      Horndals IF (hemma) P-05


      21:00
    • 19:00

      IFK Våmhus (borta) Damer


      21:00
    • 20:00

      Möte inför Dalecarlia P-09


      21:00
  • 27Tor
    • Heldag

      Aroscupen P-06

    • 08:00

      Dalecalia Cup P-07


      00:00
    • 08:00

      Dalecarlia Cup 2019 P-05


      00:00
    • 08:50

      Lag 1 P-07


      09:30
    • 09:00

      Dalecarlia Cup Borlänge P-09


      00:00
    • 13:00

      Lag 1 P-07


      13:40
    • 13:40

      FC Djursholm (hemma) P-06


      14:40
    • 16:20

      Lag 2 P-07


      17:00
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
  • 28Fre
    • Heldag

      Aroscupen P-06

    • Heldag

      Dalecalia Cup P-07

    • Heldag

      Dalecarlia Cup 2019 P-05

    • Heldag

      Dalecarlia Cup Borlänge P-09

    • 09:40

      IFK Västerås FK (hemma) P-06


      10:40
    • 10:30

      Lag 1 P-07


      11:10
    • 13:50

      Lag 2 P-07


      14:30
    • 14:40

      Bollstanäs SK: BSK21 (hemma) P-06


      15:40
    • 17:10

      Lag 1 P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 19:40

      Lag 2 P-07


      20:20
  • 29Lör
    • Heldag

      Aroscupen P-06

    • Heldag

      Dalecalia Cup P-07

    • Heldag

      Dalecarlia Cup 2019 P-05

    • Heldag

      Dalecarlia Cup Borlänge P-09

    • 08:00

      Hammarby IF: P06-6 (borta) P-06


      09:00
    • 09:40

      Lag 2 P-07


      19:00
    • 10:30

      Lag 1 P-07


      11:10
    • 15:30

      Lag 1 P-07


      16:10
    • 16:20

      Lag 2 P-07


      17:00
    • 17:10

      Älvsjö AIK FF (hemma) P-06


      18:10
  • 30Sön
    • Heldag

      Aroscupen P-06

    • 00:00

      Dalecalia Cup P-07


      19:00
    • 00:00

      Dalecarlia Cup 2019 P-05


      14:00
    • 00:00

      Dalecarlia Cup Borlänge P-09


      19:00
    • 09:40

      Lag 2 P-07


      10:20
    • 10:00

      Ledarmöte P-09


      11:00
    • 10:30

      Mälarhöjdens IK (hemma) P-06


      11:30
    • 11:20

      Lag 1 P-07


      12:00
    • 14:40

      Lag 2 P-07


      15:20
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00