Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 20:00

      Träning Damer


      22:00
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Tränarmöte P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:40
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 5Lör
    • 10:00

      Match mot Lidingö P-08


      12:00
    • 15:45

      Vallentuna BK (borta) Damer


      19:00
  • 6Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 10:00

      Knatte Cup P12


      16:00
    • 10:30

      Sollentuna FK 2 (hemma) F-06


      12:30
    • 12:00

      Värmdö IF Röd 1 (hemma) P-05


      14:00
    • 16:00

      Mariebergs SK (borta) Representationstrupp


      18:00
    • 16:00

      Enskede IK 2 (borta) U19


      18:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:00
    • 18:00

      Värmdö IF (borta) P18/19


      20:00
    • 20:00

      CANCELLED - Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      21:30
  • 7Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P18/19


      18:30
    • 17:30

      Träning U19


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 8Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 20:00

      Träning Damer


      22:00
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 20:00

      Träning U19


      22:00
    • 20:30

      Träning P18/19


      22:00
  • 10Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Spelarmöte Damer


      20:30
    • 20:30

      Herrar Essinge IK


      22:00
  • 11Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 19:45

      Boo FF 1 (borta) P-05


      21:45
  • 12Lör
  • 13Sön
    • 09:00

      Creator Cup P-10


      16:00
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 12:00

      IFK Lidingö FK N (hemma) P-04


      14:00
    • 14:00

      Tungelsta IF 2 (hemma) P18/19


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:00
    • 18:00

      Träning FP-11


      20:00
    • 19:15

      Saltsjöbadens IF 1 (hemma) U19


      21:15
    • 20:00

      CANCELLED - Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      21:30
  • 14Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P18/19


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 15Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 16Ons
    • 18:00

      Danderyd (hemma) P-05


      19:30
    • 20:00

      Träning U19


      22:00
    • 20:30

      Träning P18/19


      22:00
  • 17Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:40
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 20:00

      Järla IF FK Svart (borta) P18/19


      22:00
  • 19Lör
    • 13:30

      Täby FK 32 (borta) F-06


      15:30
    • 14:00

      Ersans Pokal 19/20 P-09


      15:00
    • 16:00

      P02 Essinge IK


      19:00
    • 16:30

      Vinnar Fest!! U19


      18:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 10:00

      Aspuddscupen 2019 P-10


      19:00
    • 12:00

      AIK FF 1 (hemma) P-05


      14:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football - small pitch Veteran


      21:30
  • 21Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P18/19


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 22Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
      Essinge IP
    • 19:00

      Avslutning P04 Essinge IK


      22:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 23Ons
    • 20:00

      Träning U19


      22:00
    • 20:30

      Träning P18/19


      22:00
  • 24Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Föräldramöte F06 + F07 Essinge IK


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer


      20:40
    • 19:00

      Föräldramöte F06/07 F-06


      20:30
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 26Lör
    • 09:00

      Oktoberbollen CUP P-06


      15:00
    • 09:00

      NFC Höstcup F-09


      16:00
    • 12:00

      Avslutning Damer


      23:00
    • 12:15

      Ersans Pokal 19/20 P-09


      13:15
    • 15:00

      Nockebyhovs IF (hemma) U19


      17:00
  • 27Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Föräldramöte och säsongsavslutning Fotbollsskolan 2019


      11:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 09:30

      Fotbollsskolan möte och avslutning Essinge IK


      11:00
    • 10:00

      Reimers F06 (borta) F-06


      12:30
    • 10:30

      Oktoberbollen CUP P-06


      13:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      21:30
  • 28Mån
    v.44
    • 09:00

      Norrtulls SK Fotbollsskola Essinge IK


      15:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P18/19


      18:30
  • 29Tis
    • 09:00

      Norrtulls SK Fotbollsskola Essinge IK


      00:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 30Ons
    • 00:00

      Norrtulls SK Fotbollsskola Essinge IK


      15:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 20:00

      Träning U19


      22:00
    • 20:30

      Träning P18/19


      22:00
  • 31Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30