Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 09:30

      Mälarhöjdens IK Fotboll 3 (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Djurgårdens IF FF 1 (hemma) F-09


      12:00
    • 10:15

      Värmdö IF Blå 1 (borta) P-05


      12:15
    • 10:30

      Värtans IK Blå (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Mälarhöjdens IK Fotboll 1 (hemma) F-06


      12:30
    • 11:00

      Örby IS Blå (hemma) P-09


      12:00
    • 12:00

      IFK Viksjö (hemma) P-01


      14:00
    • 12:00

      Kista SC KFUM BLÅ (borta) P23


      14:00
    • 13:00

      Reymersholms IK 2 (borta) P-09


      15:00
  • 2Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 09:30

      Hammarby IF FF 24 (hemma) P-10


      10:45
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 10:45

      Djurgårdens IF FF 5 (hemma) P-05


      12:45
    • 12:15

      Svensk-Palestinska FF 2 (hemma) P-04


      14:15
    • 16:00

      FK Bromma (hemma) Representationstrupp


      18:00
    • 17:00

      Sollentuna FK 2 (borta) F-07


      19:00
    • 18:00

      Mariebergs SK (hemma) Damer


      20:00
    • 18:00

      EIK Damer möter Mariebergs SK F-04


      20:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 3Mån
    v.36
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 18:45

      Målvaktsträning inställd Essinge IK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 8Lör
    • 09:00

      Djurgårdens IF FF 9 (borta) P-04


      11:00
    • 10:00

      IFK Aspudden-Tellus Gul 2 (borta) P-09


      11:00
    • 10:00

      Norrtulls SK 2 (hemma) F-09


      12:00
    • 11:00

      Hammarby IF FF 26 vit (hemma) P-09


      12:30
    • 11:30

      Hammarby IF FF 24 (hemma) P-10


      13:00
    • 12:00

      Reymersholms IK 2 (borta) P-08


      14:00
    • 12:15

      IFK Aspudden-Tellus 1 (borta) P-05


      14:15
    • 15:00

      Match Värtan - EIK (F03) F-03


      16:30
    • 16:00

      Spånga IS FK (borta) Damer


      18:00
  • 9Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:00

      IFK Lidingö FK 4 röd (hemma) F-07


      11:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:00

      Djurgårdens IF FF 9 (hemma) P-05


      12:00
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 11:15

      IFK Viksjö 3 (hemma) F-04


      13:15
    • 15:00

      Karlbergs BK Grön 2 (borta) P-07


      17:00
    • 15:30

      Ursvik IK 1 (hemma) P23


      17:30
    • 16:00

      Rönninge Salem (borta) P-01


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 10Mån
    v.37
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 18:15

      IFK Aspudden-Tellus (borta) P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:45

      Målvaktsträning Essinge IK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 15Lör
    • 09:30

      IFK Lidingö FK 11 (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Karlbergs BK 1 (borta) F-09


      12:00
    • 10:30

      Råsunda IS Blå (hemma) F-06


      12:30
    • 10:30

      Sundbybergs IK Gul (hemma) P-07


      12:30
    • 12:00

      Mariebergs SK (hemma) P-01


      14:00
    • 15:00

      Hammarby IF FF 3 grön (hemma) P-05


      17:00
  • 16Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 11:00

      Norrtulls SK 1 (borta) F-07


      13:00
    • 12:00

      Hammarby IF FF 29 vit (borta) P-09


      13:00
    • 12:15

      Norrtulls SK 1 (hemma) F-04


      14:15
    • 12:15

      F04 match mot Norrtull F-03


      13:30
    • 12:30

      IFK Stockholm FK Röd (borta) P-04


      14:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Karlbergs BK Gul 1 (borta) P-05


      19:00
    • 17:00

      Vårby Gårds IF (borta) Representationstrupp


      19:00
    • 17:30

      Djurgården-Brommapojkarna P-07


      21:00
    • 18:00

      Ekerö IK (hemma) Damer


      20:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 17Mån
    v.38
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Föräldrarmöte P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 09:30

      Värtans IK (hemma) F-07


      11:30
      Essinge IP 11
      Serie: F11-11 Lätt
      Samlingsinfo: Essinge IP
      Samlingstid: 09:00
      Anteckning: Vi samlas på Essinge IP 30 minuter före matchstart. Kom alltid 10 minuter innan samlingen börjar så att du hinner hälsa på kompisarna och ha lite roligt. Se till att ha matchtröja, fotbollsskor och benskydd mm på då samlingen börjar så att vi hinner värma upp, fixa laguppställning, välja ut målvakt etc i lugn och ro innan matchen.

      Komihåg:
      * Matchtröjan, vi har tyvärr inga extra att låna ut! Eftersom dessa är kortärmade kan det vara bra att ha en SVART tunn långärmad underställströja/T-tröja under om det blir kallt så att man inte fryser.
      * Vattenflaska
      * Överdragströja/jacka
      * Benskydd + fotbollsskor
      * Uppsatt hår och tejpade örhängen
      * Egen pumpad boll i storlek 4

      Viktigt att ALLA svarar på denna kallelse genom att klicka på bifogad länk och svara om ert barn kommer att delta eller inte. Vid ev sent återbud (sjukdom) sms:a Patrik på 073-317 38 25.

      Välkomna!
      Resultat och referat
    • 10:00

      Värtans IK Vit (hemma) F-09


      12:00
    • 10:30

      Gröndals IK (hemma) P-10


      11:50
    • 11:00

      Älvsjö AIK FF Vit 1 (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Match Sickla - EIK (F03) F-03


      12:30
    • 12:00

      Qaran IKF 1 (hemma) P23


      14:00
    • 15:00

      Åkersberga BK (borta) Damer


      17:00
    • 15:00

      Okänd (hemma) Damer


      17:00
    • 16:00

      Sollentuna FK 18 (borta) P-07


      18:00
  • 23Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 11:30

      IF Brommapojkarna 17 (borta) P-05


      13:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      Sätra/Mälarhöjden (borta) F-04


      18:00
    • 16:00

      11 manna match F-03


      18:00
    • 18:00

      Boo FF 14 (borta) P-08


      20:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
    • 20:00

      Oranje FK 1 (borta) Representationstrupp


      22:00
  • 24Mån
    v.39
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:45

      Målvaktsträning Essinge IK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 29Lör
    • 09:30

      Hammarby IF FF 21 grön (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Gröndals IK 1 (hemma) P-09


      11:00
    • 10:00

      Gröndals IK 2 (borta) P-09


      11:00
    • 10:00

      Reymersholms IK 1 (borta) F-09


      12:00
    • 10:30

      Örby IS Blå (hemma) F-06


      12:30
    • 10:30

      Djurgårdens IF FF 4 (hemma) P-07


      12:30
    • 11:15

      Årsta FF 2 (borta) P-05


      13:15
    • 12:00

      Råsunda IS Blå (borta) F-07


      14:00
    • 12:00

      Träning P-01


      14:00
  • 30Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 10:45

      Hammarby IF FF 9 (hemma) P-05


      12:45
    • 12:00

      11 manna match F-03


      14:00
    • 12:15

      Solberga BK (hemma) F-04


      14:15
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 18:00

      Vasalund IF (borta) Damer


      20:00