Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.32
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      Kick off Damer


      21:00
  • 12Sön
    • 11:00

      Träning P-05


      13:00
    • 14:00

      Kista SC (hemma) P-01


      16:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 13Mån
    v.33
    • Heldag

      Svenska fotbollsakademins camp Essinge IK P-05

    • Heldag

      Essinge IKs sommarfotbollsskola Essinge IK

    • 17:30

      Träning P23


      19:00
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
    • Heldag

      Essinge IKs sommarfotbollsskola Essinge IK

    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 18Lör
  • 19Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 12:15

      IFK Lidingö FK 2 vit (hemma) P-05


      14:15
    • 14:00

      Träning F-04


      16:00
    • 14:15

      AIK FF 2 (borta) P23


      16:15
    • 18:00

      Athletico Rinkeby (borta) P-01


      20:00
    • 18:00

      Ängby IF (hemma) Damer


      20:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 20Mån
    v.34
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 18:00

      Tyresö FF (hemma) P-01


      19:00
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 20:00

      Vallentuna BK Dam (borta) Damer


      22:00
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 10:00

      Årsta FF 2 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:30

      IF Brommapojkarna 3 (hemma) F-07


      12:30
    • 11:00

      IFK Aspudden-Tellus Röd 2 (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Reymersholms IK 1 (borta) F-06


      13:00
    • 12:00

      Reymersholms IK 1 (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Gröndals IK 1 (borta) F-09


      14:00
    • 12:00

      Djurgårdens IF FF 2 (hemma) P23


      14:00
    • 12:00

      Match Hanviken - EIK (F03) F-03


      13:30
  • 26Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:00

      IFK Lidingö FK 11 blå (borta) P-07


      11:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 10:45

      Aspudden/Årsta (hemma) F-04


      12:45
    • 13:00

      IFK Lidingö FK S (borta) P-04


      15:00
    • 14:00

      Hammarby IF FF 4 (borta) P-05


      16:00
    • 15:45

      Boo FF 7 (hemma) P-05


      17:45
    • 16:00

      Brommapojkarna (borta) P-01


      18:00
    • 18:00

      Lindhagen FF (borta) Damer


      20:00
    • 20:00

      Älta IF (hemma) Representationstrupp


      22:00
  • 27Mån
    v.35
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Planera klubbkvällen Essinge IK


      19:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 28Tis
    • 16:00

      Klubbkväll F-06


      20:30
    • 16:00

      Essinge IK klubbkväll P-07


      21:00
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      KLUBBKVÄLL P-08


      19:00
    • 16:00

      Klubbkväll P-10


      21:00
    • 16:00

      Klubbkväll EIK P-09


      20:00
    • 16:00

      Klubbkväll Essinge IK


      21:00
    • 16:00

      Klubbkväll P-04


      20:00
    • 16:00

      Träning F-04


      20:30
    • 16:00

      Träning F-03


      21:00
    • 17:00

      Klubbkväll P23


      20:30
    • 17:00

      Klubbkväll F-07


      20:30
    • 17:00

      EIK klubbkväll P-05


      20:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:30

      Träning Damer


      20:30
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
    • 20:15

      Träning Representationstrupp


      22:15
  • 29Ons
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 18:45

      Målvaktsträning Essinge IK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:30

      Mälarhöjdens IK Fotboll 3 (borta) P-05


      20:30
    • 20:00

      S Wanderers IKF (borta) Representationstrupp


      22:00