Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

November 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.44
  • 2Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
  • 3Lör
  • 4Sön
    • 11:30

      Träning P-04


      13:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 5Mån
    v.45
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 6Tis
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
  • 7Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:40
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
  • 9Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Övernattning i klubbhuset F-09


      00:00
  • 10Lör
    • 00:00

      Övernattning i klubbhuset F-09


      09:00
    • 14:00

      Essinge oldtimers Essinge IK


      20:00
    • 16:00

      Hammarby P06-1 (borta) P-05


      17:00
  • 11Sön
    • 10:00

      Träning P-05


      11:00
    • 13:00

      F06 träningsmatch mot KB (9-manna) F-06


      14:30
    • 13:45

      TBA (hemma) P23


      15:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      Träning FP-11


      17:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Sörskogens IF (hemma) Representationstrupp


      20:00
    • 19:00

      Kungsängens IF (borta) P-04


      21:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
    • 20:00

      Djurgårdens IF FF (borta) P-07


      22:00
  • 12Mån
    v.46
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 20:00

      Planering Bosön F-06


      21:30
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 18:30

      Ledarträff Essinge IK


      20:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Segeltorps IF (hemma) P-05


      21:30
  • 17Lör
    • 14:00

      Träning P-08


      15:30
    • 15:00

      arameisk syrianska IF (hemma) P-05


      22:00
    • 16:30

      Skå IK & Bygdegård (borta) Representationstrupp


      18:30
    • 18:00

      Enskede IK (hemma) P-04


      20:00
  • 18Sön
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      Träning FP-11


      17:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      FC Järfälla (hemma) P-07


      21:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 19Mån
    v.47
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      arameisk syrianska IF (hemma) P-05


      21:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 20Tis
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 22Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:40
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
  • 23Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 24Lör
    • 12:00

      Håbo (borta) P-05


      14:00
    • 12:30

      Träning P23


      14:00
    • 14:00

      Träning P-08


      15:30
    • 18:00

      Åkersberga FC (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Djurgårdens IF FF (borta) P-04


      20:00
  • 25Sön
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 11:30

      Träning P-05


      13:00
    • 15:00

      Föräldramöte EIK P10 P-10


      16:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      Sickla IF (hemma) Representationstrupp


      18:00
    • 16:00

      Träning FP-11


      17:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 20:00

      CANCELLED - Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 26Mån
    v.48
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:00
  • 27Tis
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
  • 28Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 29Tor
  • 30Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30