Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
    • 12:00

      Dagsbergs IF (borta) A-lag


      14:00
  • 2Sön
  • 3Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
      Årby IP konstgräs
      Anteckning: Samling vid planen minst 15 minuter innan träningens start.
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Bollkallar - DM kvartsfinal P09


      20:30
    • 19:00

      IFK Eskilstuna (hemma) A-lag


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 5Ons
    • 10:30

      Träning P07


      12:00
  • 6Tor
    • 10:00

      Fotbollsläger i Fagersta P09


      00:00
    • 10:30

      Träning P07


      12:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 7Fre
    • Heldag

      Fotbollsläger i Fagersta P09

    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      20:00
  • 8Lör
    • Heldag

      Fotbollsläger i Fagersta P09

    • 11:30

      Torshälla-Nyby IS P 08 Grön (hemma) P08


      13:30
  • 9Sön
    • 00:00

      Fotbollsläger i Fagersta P09


      16:00
    • 12:30

      Syrianska FC P2007-Vit (borta) P07


      14:30
    • 14:00

      Bollkallar P08


      19:00
    • 15:00

      Säffle SK (hemma) A-lag


      17:00
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      Träning P15


      17:00
    • 16:00

      Träning P12 Blå


      17:15
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:15
  • 10Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 11Tis
    • 09:45

      Träning P07


      15:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Tränings match P10 Vit


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 12Ons
    • 09:45

      Träning P07


      15:00
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 19:00

      Nyköpings BIS P07 (hemma) P07


      21:00
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      20:00
  • 15Lör
    • 11:00

      AFC Eskilstuna P10 (borta) P09


      12:30
    • 11:30

      Gnesta FF P-10 blå (hemma) P10 Blå


      13:30
    • 13:00

      BK Sport P 08 svart (hemma) P08


      15:00
    • 14:30

      IFK Eskilstuna P09 (hemma) P09


      16:00
    • 15:00

      Triangelns IK P08 (borta) P09


      16:30
    • 16:00

      Syrianska Eskilstuna IF P10 (hemma) P10 Vit


      18:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:15
    • 10:45

      Enskede IK P09 (borta) P09


      13:30
    • 13:30

      Katrineholms SK FK P 10 (borta) P10 Vit


      15:30
    • 15:00

      Torsby IF (borta) A-lag


      17:00
    • 15:00

      Skogstorp GOIF P06 (borta) P06


      16:00
    • 15:15

      Torshälla-Nyby IS P 2010 Svart (borta) P10 Blå


      17:15
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      Träning P15


      17:00
    • 16:00

      Träning P12 Blå


      17:15
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:15
    • 16:00

      Syrianska Eskilstuna IF P08 (hemma) P08


      18:00
  • 17Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Nyköpings BIS P08 (borta) P07


      20:00
  • 20Tor
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Katrineholms SK FK P 07 Svart (borta) P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 21Fre
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:00

      Hällbybrunns IF P08 (hemma) P08


      19:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      20:00
    • 18:30

      Triangelns IK P08 (hemma) P09


      20:00
  • 22Lör
    • 10:00

      Triangelns IK P09 (hemma) P09


      11:30
    • 11:30

      IFK Eskilstuna P10 Vit (hemma) P10 Vit


      13:00
    • 13:00

      Hällbybrunns IF P09 (borta) P09


      14:30
    • 14:30

      Skogstorps GOIF P 2010 (hemma) P10 Blå


      16:30
    • 15:00

      FBK Karlstad (hemma) A-lag


      17:00
    • 15:00

      Syrianska Eskilstuna FK P06 (hemma) P06


      16:00
  • 23Sön
    • 09:00

      Inbjudnings cup BP P10 Blå


      14:00
    • 09:30

      BK Sport P 08 svart (borta) P08


      11:30
    • 10:00

      Kvicksunds SK P-10 (borta) P10 Vit


      11:00
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:15
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      Träning P15


      17:00
    • 16:00

      Träning P12 Blå


      17:15
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:15
    • 17:00

      Torshälla-Nyby IS P 08 Grön (borta) P08


      19:00
    • 17:00

      Assyriska FF Svart (hemma) P07


      19:00
  • 24Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:30

      Träningsmatch 9-manna P09


      18:45
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träningsmatch 9manna P09


      20:15
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      20:00
  • 29Lör
    • 10:00

      Trosa-Vagnhärad SK P-10 blå (borta) P10 Blå


      12:00
    • 10:00

      Jäders IF P10 (hemma) P10 Vit


      11:00
    • 11:00

      Jäders IF P08 (borta) P09


      12:30
    • 12:30

      Katrineholm SK FK P06/1 (hemma) P06


      13:30
    • 14:30

      IFK Mariefred P08 (hemma) P08


      16:30
    • 16:00

      Torshälla-Nyby IS P09 (hemma) P09


      17:30
  • 30Sön
    • 10:00

      Torshälla-Nyby IS P09 (borta) P09


      11:30
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:15
    • 13:00

      Athletic FC Eskilstuna P07 (borta) P07


      15:00
    • 13:00

      Alsalam United SK -10 (borta) P10 Blå


      15:00
    • 15:00

      IFK Ölme (borta) A-lag


      17:00
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      Träning P15


      17:00
    • 16:00

      Träning P12 Blå


      17:15
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:15
    • 17:00

      Triangelns IK P2010 Svart (hemma) P10 Vit


      18:00
  • 31Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00