Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
  • 2Fre
    • 10:00

      Fotbollsläger P09


      00:00
    • 15:00

      Träning U16


      16:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 3Lör
    • Heldag

      Fotbollsläger P09

  • 4Sön
    • 00:00

      Fotbollsläger P09


      16:00
    • 14:00

      City A-lagsmatch P09


      16:00
    • 14:00

      Ängby IF (hemma) A-lag


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
  • 5Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:00

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
  • 9Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 10Lör
    • 08:00

      Transtenscupen 2019 P11


      19:59
    • 14:00

      Hargs BK (borta) A-lag


      16:00
    • 16:00

      BKV Norrtälje (hemma) U16


      18:00
  • 11Sön
  • 12Mån
    v.33
    • 08:45

      Träning U16


      12:00
    • 10:00

      Träning P07


      15:00
    • 10:00

      City Camp P09


      15:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 13Tis
    • 08:45

      Träning U16


      12:00
    • 10:00

      Träning P07


      15:00
    • 10:00

      City Camp P09


      15:00
    • 17:30

      Träning P-11/12 Randig


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 14Ons
    • 08:45

      Träning U16


      12:00
    • 10:00

      Träning P07


      15:00
    • 10:00

      Träning P09


      15:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:00

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
  • 16Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      ÄST P07 (hemma) P07


      20:30
  • 17Lör
    • 08:30

      Sammandrag P10 Blå


      16:00
    • 09:00

      Sammandrag P10 City Vit P10 Vit


      16:30
    • 12:00

      Sammandrag P10 City Vit/röd P10 Vit


      16:30
    • 12:00

      Skogstorps GOIF P09 (borta) P09


      14:00
    • 14:00

      Derby CITY - IFK P09


      16:00
    • 14:00

      IFK Eskilstuna (hemma) A-lag


      16:00
    • 14:00

      City A-lagsmatch P09


      16:00
  • 18Sön
    • 10:00

      Torshälla Nyby If (borta) P06


      12:00
    • 14:30

      Nykvarns SK P 09 Blå (hemma) P09


      16:30
    • 15:00

      IK Huge (borta) U16


      17:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P-14


      17:00
  • 19Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Extraträning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11/12 Randig


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      IFK Eskilstuna P 09 blå (borta) P09


      20:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 22Tor
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:00

      Träning P08


      20:00
    • 18:00

      CITY (hemma) P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
  • 23Fre
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Alsalam United SK (hemma) P06


      19:30
  • 24Lör
    • Heldag

      Sammandrag P12 Blå

    • 08:00

      Sammandrag 24/8 P12 Vit


      15:00
    • 09:00

      Sammandrag Ekängen P11


      16:00
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P07 (borta) P07


      12:00
    • 14:00

      Assyriska FF U16 (borta) U16


      16:00
    • 14:00

      Hanvikens SK (borta) A-lag


      16:00
  • 25Sön
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:00
    • 11:00

      Västerås IK (hemma) U16


      13:00
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P08 vit (borta) P08


      13:00
    • 14:30

      Kvicksunds SK P09 (hemma) P09


      16:30
    • 15:00

      Träning P-11/12 Randig


      16:00
    • 16:00

      Träning P-14


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
  • 26Mån
    v.35
    • 17:00

      Eskilstuna City FK P06 (borta) P07


      18:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 27Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11/12 Randig


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      IFK Eskilstuna P 07 vit (borta) P07


      20:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:00

      CITY (hemma) P08


      20:00
    • 18:00

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Eskilstuna City FK P08 (hemma) P09


      20:00
  • 30Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 31Lör
    • 11:00

      Matchcamp - Nyköping P07


      16:00
    • 12:00

      Nyköping:1 (borta) P07


      13:00
    • 13:00

      Bollkalleuppdrag P08


      16:00
    • 14:00

      City A-lagsmatch P09


      16:00
    • 14:00

      Värmdö IF (hemma) A-lag


      16:00
    • 14:30

      Nyköping:2 (borta) P07


      15:30
    • 16:00

      BK Sport P 09 Gul (hemma) P09


      18:00
    • 17:00

      LAGFEST P07


      22:00
    • 17:00

      Avesta AIK (borta) U16


      19:00