Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Enköpings BBK Easy Basket Enköping
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Enköpings BBK Easy Basket Enköping.
Easy Basket Enköping
Följ oss för uppdateringar
God kväll
Vi kör ett kort möte, klockan 18.00, nu på onsdag den 22/4 för att prata ihop oss inför sista sammandraget för säsongen.
Eftersom vi den här gången kommer hålla till i Idrottshuset så förenklar det vissa saker men sätter samtidigt hög press på oss gällande städningen och att hålla tiderna.
Punkter på mötet:
Fikabord med bakverk och kaffe.
Städning/underhåll
Hjälpa andra lag vid ankomst för att underlätta för gästerna. Visa omklädningsrummen, vilken är A respektive B-hall osv.
Första matcherna beräknas börjar ca 9.30 och sista bör vara klar till ca 15.30. Så en heldag tillsammans i idrottshuset.
Jag har haft en dialog med bowlinghallen och ska stämma av med dem innan mötet om vi kan få till ett samarbete.
Då tänkte jag om man kan ha en rabatterad "basketmeny", alternativt en tacobuffé från ca kl 11-14.
Den här gången blir det ca 120st barn som kommer att spela matcher under dagen.
Därför vill jag att vi bjuder in familjen och vänner så att vi kan visa upp basketklubbens engagemang och betydelse för Enköpings barn/ungdomar 😃🏀
Inga kommande aktiviteter
Elton och vi kommer tyvärr inte kunna komma på varken träning eller möte men vi hjälper självklart till under sammandraget, så ge oss en uppgift bara. Helst inte baka då vi inte är några duktiga bagare 😅
RapporteraRapportera
Vi kommer tyvärr inte kunna medverka på mötet! Men självklart hjälper vi till!
RapporteraVi bakar gärna! Vill ni ta upp på mötet att vi kan baka bullar, hallongrottor och kola snittar :)
Rapportera
Jag kan inte heller komma imorgon men jag kan hjälpa till med städning/underhåll bara jag får veta vad jag ska göra.
RapporteraRapportera
Elliot är sjuk just nu så tyvärr ser det ut som att vi inte kan komma imorgon. Jag bakar gärna!
RapporteraRapportera
Hej, Gabriel kan inte vara med idag pga. sjukdom. Vi kan baka något om det behövs och jag kan vara med och hjälpa till med städningen och att ställa i ordning hallarna innan och efter///Henrik
RapporteraRapportera
Ursäkta att vi missade mötet. Behövs det bakverk?
RapporteraRapportera