Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2021

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.22
  • 2Ons
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Kållered SK Blå (hemma) F-13


      18:00
    • 17:00

      Kållered SK Vit (hemma) F-13


      18:00
    • 17:00

      Bortamatch Kungsladugårds BK / Askims IK Svart P-12


      18:30
    • 17:00

      Bortamatch mot Hovås Billdal P-13


      19:00
    • 17:30

      Bortamatch: Askims Ik - Kungsladugård BK P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:10

      Hemmamatch: Askims IK Vit - Landvetter IS P-12


      19:10
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Bortamatch Hovås Billdal - Askims IK Röd P-13


      19:30
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Träning F-14


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      14:00
    • 12:00

      Lindome GIF 2 (borta) F-11


      14:00
    • 12:00

      Sandarna BK Röd (hemma) P-10


      14:00
    • 13:00

      Träning P-14


      14:10
    • 13:00

      Stenkullen GoIK Blå (borta) F-06


      15:00
    • 13:15

      Lindome GIF 1 (borta) F-11


      15:15
    • 13:15

      Landvetter IF 2003 Vit (hemma) F-10


      15:15
    • 13:15

      Sandarna BK Svart (hemma) P-10


      15:15
    • 14:15

      Inför Avslutningen VT21 P-14


      15:15
    • 14:30

      IK Zenith Grön (hemma) P-08


      16:30
    • 15:30

      Kållered SK (borta) F-08


      17:00
    • 17:30

      Bergums IF 1 (hemma) P-07


      19:30
  • 6Sön
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning P-07


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 10:30

      Flyttad match F10 - Jitex F-10


      12:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 12:00

      Intresseanmälan bortamatch Hermansby P-09


      15:00
    • 12:00

      Veo F06 VEO-Kamera


      15:00
    • 13:00

      Jitex Mölndal BK Vit (borta) F-09


      15:00
    • 13:00

      IFK Fjärås (hemma) F-06


      15:00
    • 13:15

      Hermansby IF 2 (borta) P-09


      15:15
    • 14:15

      Jitex Mölndal BK Lila (borta) F-09


      16:15
    • 14:30

      Backatorp IF Röd (hemma) P-07


      16:30
    • 14:30

      Hermansby IF 1 (borta) P-09


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Träning F-12


      16:30
    • 15:00

      Älvängens IK Vit (borta) F-07


      17:00
    • 15:15

      Solängens BK 2 (borta) Juniorlag Herrar


      17:15
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Lundby IF (borta) F-08


      18:00
    • 17:30

      Match Askims IK Grön - Hovås Billdal P-13


      18:30
    • 17:30

      Askims IK lag blå - Hovås Billdal IF P-13


      18:30
  • 7Mån
    v.23
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      19:00
    • 17:30

      Bortamatch Älvsborg FF - Askims IK Röd P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      Mossens BK Roma (hemma) P-11


      20:00
    • 18:00

      Träning Herrar Seniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Match DS VEO-Kamera


      22:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:10
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 19:15

      Mossens BK Real Madrid (hemma) P-11


      21:15
    • 19:45

      Gbg SIF (hemma) Damer Seniorer


      21:30
  • 9Ons
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Älvsborgs FF - Askims IK blå P-13


      18:30
    • 17:30

      Match Älvsborg FF Röd - Askims IK Grön P-13


      18:30
    • 17:40

      Hemmamatch Askims IK Svart / Mossens BK P-12


      19:10
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:10

      Hemmamatch Askims IK (röd) - Mossens BK P-12


      19:10
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Bortamatch: Guldhedens IK -Askims IK Vit P-12


      19:30
    • 19:45

      Torslanda IK (hemma) Juniorlag Herrar


      21:45
  • 10Tor
  • 11Fre

    • 18:00
    • 18:00

      P08 VEO-Kamera


      21:00
    • 19:15

      IF Väster Svart (hemma) P-08


      21:15
      Kobbegården Övre 21
      Serie: Pojkar 2008(13 år) Vår Lätt Grupp C
      Samlingsinfo: Klubbstugan 28.15
      Samlingstid: 18:15
      Anteckning: Samling 18.15 i Klubbstugan
      Käka bra mat innan och drick mycket vatten
      Resultat och referat
  • 12Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:10
    • 11:00

      Träning F-14


      12:00
    • 12:00

      Näsets SK Blå (borta) F-10


      14:00
    • 12:00

      Masthuggets BK 2 (borta) P-11


      14:00
    • 12:00

      Landvetter IS Grön (hemma) P-10


      14:00
    • 12:00

      Landvetter IS Gul (hemma) P-10


      14:00
    • 12:00

      Majorna FC 1 (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      P08 VEO-Kamera


      15:00
    • 13:00

      Träning P-14


      14:10
    • 13:15

      Näsets SK Gul (borta) F-10


      15:15
    • 13:15

      Masthuggets BK 1 (borta) P-11


      15:15
    • 13:30

      IK Kongahälla/Romelanda UF (borta) P-07


      15:30
    • 13:30

      Hovås Billdal IF Röd (hemma) P-08


      15:30
    • 14:15

      Utvärdering VT21 - inför HT21 P-14


      15:30
  • 13Sön
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:30

      Sommaravslutning F-07


      12:00
    • 10:00

      Landvetter IF 2003 Blå (borta) F-13


      11:00
    • 10:00

      Landvetter IF 2003 Vit (borta) F-13


      11:00
    • 10:00

      Bortamatch Mossen - Askim IK Orange P-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 10:30

      Bortamatch Mossen - Askims IK Röd P-13


      11:30
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 12:00

      Kållered SK Blå (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Majorna FC 2 (hemma) P-09


      14:00
    • 13:00

      Bergums IF Vit (borta) F-09


      15:00
    • 13:30

      Masthuggets BK (hemma) F-11


      15:30
    • 14:00

      Kullavik IF (borta) F-06


      16:00
    • 14:15

      Mölnlycke IF Vit (borta) F-12


      16:15
    • 14:15

      Mölnlycke IF Svart (borta) F-12


      16:15
    • 14:30

      Bergums IF Blå (borta) F-09


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Gunnilse IS (hemma) F-11


      17:00
    • 15:00

      IK Zenith (borta) Juniorlag Damer


      17:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Älvsborg FF Vit (hemma) F-07


      18:30
    • 18:00

      Sponsorgruppen Klubbstuga


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Azalea BK (borta) Herrar 7 mot 7


      19:15
  • 14Mån
    v.24
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      After Football P-12


      22:00
    • 19:45

      Mossens BK (hemma) P-06


      21:15
    • 20:00

      Örgryte IS Fotboll (hemma) F-08


      21:30
  • 17Tor
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:00

      Matcher & Avslutning F-14


      12:00
    • 09:20

      Match Näset F-09


      11:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Träning F-10


      13:00
    • 11:30

      Träning P-14


      16:00
    • 12:00

      Torslanda IK (borta) F-08


      13:30
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 13:00

      Hovås Billdal IF (borta) Juniorlag Herrar


      14:00
    • 13:15

      Avslutning i sisjön P-08


      14:15
    • 14:00

      Ledarsnack P-08


      14:45
  • 20Sön
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 10:30

      F10 - Sommaravslutning F-10


      12:00
    • 10:30

      Träningsmatch mot Näset P-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 12:00

      Jonsereds IF Gul (hemma) F-08


      13:30
    • 14:30

      Träningsmatch Billdal/Hovås F-12


      16:30
    • 14:45

      Hönö IS (borta) P-07


      16:45
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:30

      Mossens BK (borta) F-07


      18:30
    • 17:00

      IF Väster (hemma) F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Sandarna BK (hemma) Herrar 7 mot 7


      19:30
    • 18:30

      Landvetter IF 2003 (hemma) Damer Seniorer


      20:30
  • 21Mån
    v.25
  • 22Tis
  • 23Ons
    • Heldag

      Fotbollsskola 7-12 år Askims IK

    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 24Tor
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:10
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
  • 27Sön
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 13:30

      Kärra KIF Gul (hemma) F-07


      15:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Onsala BK (hemma) F-06


      17:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:30

      Azalea BK (hemma) P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 28Mån
    v.26
    • 08:00

      Fotbollscamp 13-15 år Askims IK


      00:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 00:00

      Fotbollscamp 13-15 år Askims IK


      16:00
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Avslut F-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00