Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vejby IF P13(2013)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vejby IF P13(2013).
P13(2013)
Följ oss för uppdateringar
Vi har nu sparkat igång höstsäsongen och inleder med dubbla matcher redan nu på söndag.
Vår träningsgrupp är nu nere på 16 spelare då Nisse, Vide och Ludde Romare valt att tack för sig (vi hoppas fortsatt på att Nisse skall dyka upp på några träningar och matcher). För att få ihop träningar och matcher kommer vi att fortsätta vårt fina samarbete med Vejbys pojkar födda 2014. Vi kommer även att utöka vårt samarbete med Vejbys pojkar födda 2012 och har bland annat sökt dispens för fyra av deras spelare för att säkra upp så att vi får ihop lag till höstens matcher. Redan till söndagens matcher har vi lånat in fyra spelare från pojkar 2014 och två spelare från pojkar 2012. Självklart prioriteras våra grabbar före spelare från andra lag.
Som tidigare finns det möjlighet för våra grabbar att träna extra med Vejbys pojkar födda 2012 under hösten. De tränar måndagar och onsdagar kl 1730-1900. Stäm av med oss tränare om intresse finns. Vi kommer även att hjälpa pojkar födda 2012 med spelare under hösten.
Vet ni redan nu att ni kommer att vara borta någon helg i höst, meddela gärna oss tränare så att vi vet detta så tidigt som möjligt.
Tränarna
| Borstahusens BK blå (hemma) | 18 okt, 11:00 |
| Träning | 20 okt, 17:30 |
| Träning | 22 okt, 17:30 |
| Råå IF vit (borta) | 8 nov, 00:00 |
| Fortuna FF (hemma) | 22 nov, 13:00 |
16 okt, 19:00 Vejby IP B-plan 9-manna
11 okt, 13:00 Ättekulla IP A-plan 7-manna 1
10 okt, 10:00 Bjärshögs IP Konstgräs 9-manna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera