Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vejby IF P8 (2018)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vejby IF P8 (2018).
P8 (2018)
Följ oss för uppdateringar
Inomhusträningarna fortsätter februari ut. Från och med måndag 3 mars flyttar vi ut och börjar träna på konstgräset, med träningstid 17.30–19.00.
Vi kommer fortsatt att träna tillsammans med P9, då de i dagsläget endast är åtta spelare. I och med detta kommer vi även att behöva stötta P9 med spelare vid deras seriespel under säsongen.
När gräsplanerna öppnas för spel är tanken att vi även inför:
- frivillig träning på onsdagar
- träning på matchfria helger
I år händer det äntligen – P8 ska spela seriespel!
Vårserien drar igång i mitten/slutet av april och pågår fram till sommaren. Efter sommarlovet startar sedan höstserien.
Inför seriespelet kommer vi att ha en genomgång i klubbstugan tillsammans med killarna. Vi kommer även att kalla föräldrar till ett möte där vi går igenom bland annat matchvärdar, insamlingar till lagkassan och övrig praktisk information. Mer info om detta kommer längre fram.
Vi kan också nämna att vi har anmält oss til Eskilscupen som spelas 30/7 - 2/8
// Tränarna
| Träning | 3 mar, 17:30 |
| Träning | 14 mar, 10:30 |
| Träning | 17 mar, 17:30 |
| Fotografering samtliga grupper | 21 mar, 14:00 |
| Träning | 24 mar, 17:30 |
Riktigt roliga nyheter! 😃⚽
RapporteraRapportera
Tjena Gustav. Bra jobbat, kommer blir super kul!
RapporteraDet står den 3 mars som är en måndag men kallelserna är på tisdagar. Vad gäller här?
Rapportera
Bra spanat! Träningarna är tisdagar 17.30-19.00 med start TISDAG 3e mars 😃
RapporteraRapportera