Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Växjö Vipers Utveckling Växjö IBK U F11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Växjö Vipers Utveckling Växjö IBK U F11.
Växjö IBK U F11
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Från och med imorgon (måndag 25/1) kommer inomhusträningen att återupptas, vilket alltså innebär att vi tränar som vanligt på tisdag 26/1.
Samma restriktioner som tidigare gäller fortfarande:
• Vid minsta sjukdomssymptom stannar man hemma, ledare som spelare.
• Om man som spelare har en närstående som är smittad av Corona alt har närstående som har Coronasymptom (hosta, halsont och feber) deltar man inte i träningsverksamheten, trots att man själv är frisk.
• Ombyte och duschning sker hemma. Ingen använder något omklädningsrum överhuvudtaget!
• Endast ledare ihop med spelare får vistas i träningsanläggningarna. Alltså får inga föräldrar sitta på läktaren och kolla på träningarna!
• Ledare är ansvariga för att träningsgrupper som tränar innan, respektive efter den egna träningen, inte kommer i närheten av varandra.
• Tvätta händer innan och efter träningar.
• Varje spelare ska ha en egen vattenflaska. Man dricker inte ur någon annans flaska, det är mycket viktigt!
• Ledare har rätt att skicka hem spelare som inte bedöms vara 100% friska.
• Inga träningsmatcher mot andra träningsgrupper eller lag i andra föreningar är tillåtna.
Träning | 18 jun, 17:00 |
Info konfirmation | 18 jun, 18:00 |
Träning | 23 jun, 19:30 |
Träning | 25 jun, 17:00 |
5 jun | Årsmöte 26 juni |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera