Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK P-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västerås SK FK P-11.
P-11
Följ oss för uppdateringar
Hej alla
Från och med 28 april är det HELT GRATIS för barn och ungdomar i Västerås att gå på VSK Fotbolls hemmamatcher. För att underlätta för er har vi ordnat klippkort till alla våra spelare. Dessa klippkort använder ni när ni vill gå på VSK:s hemmamatcher. Matcherna spelas på Iver Arena som ligger på Rocklundaområdet.
Klippkorten kommer delas ut på träningen med start 17 maj. Om ni har syskon som också vill gå så finns det extra till dom, men då är det först till kvarn som gäller.
Så här gör ni när ni kommer till arenan:
- Gå till biljettluckan (bredvid ABB Arena)
- Visa upp klippkortet så får ni en entrébiljett
- Entrébiljetten visar ni upp i vid inpassering till arenan
Klippkortet berättigar till en entrébiljett per gång och det är viktigt att man visar upp sitt klippkort för att få en stämpel. Vi hoppas att så många som möjligt vill gå och stötta vårt herrlag. Allt stöd är bra! Detta är också ett jättebra tillfälle för våra spelare att se a-lagsfotboll för att lära sig mer om vad fotboll är.
Entrébiljetterna gäller såväl ståplats som sittplats. Uppmuntra gärna era barn att gå på matcherna för att stötta VSK. Just nu har det inte gått så bra för vårt herrlag, men med rätt stöd på läktarna så hoppas vi att det vänder.
Här är en lista på samtliga hemmamatcher:
18/5 kl. 19.00 mot Jönköping Södra IF
28/5 kl. 15.00 mot Halmstad BK
7/3 kl. 13.00 mot Brage IK
17/7 mot Landskrona BOIS (tid meddelas senare)
31/7 mot Östers IF (tid meddelas senare)
7/8 mot IF Brommapojkarna (tid meddelas senare)
28/8 mot Örgryte IS (tid meddelas senare)
11/9 mot Skövde AIK (tid meddelas senare)
9/10 mot Norrby IF (tid meddelas senare)
23/10 mot Dalkurd FF (tid meddelas senare)
11/5 mot AFC Eskiltuna (tid meddelas senare)
Grönvita hälsningar!
/Ledarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera