Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Bandyklubb

Följ

Västerås SK Bandy

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Västerås SK Bandyklubb
Välj lag

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
    • 18:00

      Föräldramöte P-07


      19:00
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:20
    • 21:00

      Träning P18


      22:30
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 17:20

      Träning P-05


      18:20
    • 17:20

      Träning P-06


      18:20
    • 17:20

      Träning F-04


      18:20
    • 17:20

      Träning F-07


      18:20
    • 17:20

      Träning F-10


      18:20
    • 17:30

      Träning P16


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:15

      Träning P18


      19:30
    • 18:20

      Träning P-07


      19:20
    • 18:20

      Träning P-08


      19:20
    • 18:20

      Träning P-09


      19:20
    • 18:20

      Träning P-10


      19:20
    • 18:20

      Träning Pojkar -11


      19:20
    • 18:30

      Föräldrarmöte P-10


      19:20
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 16:20

      Träning P16


      17:20
  • 6Lör
    • 07:30

      Träning P-09


      09:00
    • 07:30

      Träning F-04


      09:00
    • 08:20

      Träning P-05


      09:20
    • 10:00

      IK Sirius BK (borta) P18


      12:00
    • 11:50

      Bollkallar P-06


      14:20
    • 11:50

      Bollflickor F-04


      14:20
  • 7Sön
    • 07:40

      Träning P16


      08:40
    • 08:20

      Träning P-05


      09:20
    • 14:10

      Träning P-08


      15:10
    • 15:10

      Västerstrands AIK (hemma) A-lag Dam


      17:10
  • 8Mån
    v.41
  • 9Tis
  • 10Ons
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning P16


      19:00
    • 18:15

      Träning P18


      19:30
    • 19:00

      Ledarmöte P-08


      21:00
    • 19:40

      Träning P16


      20:40
    • 20:30

      Träning P-05


      21:30
    • 20:30

      Träning F-04


      21:30
  • 11Tor
    • 17:30

      Träning P16


      19:00
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 19:30

      Tränarmöte F10 F-10


      21:00
    • 19:50

      Träning P18


      20:50
  • 12Fre
    • 17:30

      Spelare- och föräldramöte F-07


      19:30
  • 13Lör
    • 09:30

      IFK Vänersborg (borta) P18


      11:00
    • 14:30

      Vetlanda (hemma) P18


      16:00
    • 18:20

      GT/76 Bandy (hemma) P16


      20:20
    • 19:30

      Derby/Linköping (borta) P18


      21:00
  • 14Sön
    • 07:40

      Träning P16


      08:40
    • 09:45

      Träning P-05


      10:45
    • 13:00

      GT76 IK (hemma) P18


      14:30
    • 17:10

      Bollkalle VSK A-lag P-07


      19:40
    • 17:40

      AIK Bandyförening Solna (hemma) A-lag Dam


      19:40
  • 15Mån
    v.42
  • 16Tis
    • 17:30

      Träning P16


      18:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      18:00
    • 19:20

      Träning A-lag Dam


      20:40
    • 21:00

      Träning P18


      22:30
  • 17Ons
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 17:15

      Träning P16


      18:10
    • 17:20

      Träning P-10


      18:20
    • 17:20

      Träning Pojkar -11


      18:20
    • 17:20

      Träning P-07


      18:20
    • 17:20

      Träning P-09


      18:20
    • 17:20

      Träning P-08


      18:20
    • 18:15

      Träning P18


      19:30
    • 18:20

      Träning P-06


      19:20
    • 18:20

      Träning F-04


      19:20
    • 18:20

      Träning P-05


      19:20
    • 18:20

      Träning F-07


      19:20
    • 18:20

      Träning F-10


      19:20
    • 19:00

      Träning A-lag Dam


      20:00
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 16:20

      Träning P16


      17:20
    • 17:00

      Allsvensk Damcup A-lag Dam


      00:00
    • 18:00

      Västerstrands AIK (borta) A-lag Dam


      19:30
  • 20Lör
    • Heldag

      Allsvensk Damcup A-lag Dam

    • 08:00

      Rättvik (borta) A-lag Dam


      09:30
    • 08:20

      Träning P-05


      11:30
    • 11:40

      Falu BS BK (hemma) P18


      13:40
    • 17:30

      Skirö Allmänna IK (hemma) A-lag Dam


      19:00
    • 18:10

      Träning F-04


      19:10
  • 21Sön
  • 22Mån
    v.43
    • 17:00

      Träning P18


      18:00
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:20
      ABB Arena Syd
      Anteckning: Isträning
  • 23Tis
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:40

      VIP-Parkering o Städning läktare P16


      21:30
    • 17:45

      Bollkallar P-06


      21:00
    • 18:00

      Kiosktjänst P-08


      21:00
    • 18:00

      Träning P-05


      18:00
    • 19:00

      Maskotar OCH BOLLFIOR till VSK-Vänersborg seriepremiär F-07


      19:30
  • 24Ons
    • 18:15

      Träning P18


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Dam


      20:00
    • 19:40

      Träning P16


      20:40
    • 20:30

      Träning P-05


      21:30
  • 25Tor
    • 18:20

      Träning F-04


      19:20
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 18:30

      Träning F-07


      19:30
    • 19:50

      Träning P20


      20:50
    • 19:50

      Träning P18


      20:50
  • 26Fre
    • 05:30

      World Cup Women A-lag Dam


      00:00
    • 13:00

      Villa Lidköping BK (hemma) A-lag Dam


      14:15
    • 16:00

      Kickoff F-04


      00:00
    • 17:40

      Träning P18


      19:00
    • 17:40

      Träning P20


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06


      00:00
    • 19:20

      Träning P16


      21:00
    • 22:30

      Söråkers IF (borta) A-lag Dam


      23:45
  • 27Lör
    • Heldag

      World Cup Women A-lag Dam

    • 00:00

      Kickoff F-04


      11:00
    • Heldag

      Träning P-06

    • 08:00

      Träning P-09


      09:30
    • 08:00

      Träning F-07


      09:30
    • 09:00

      Träning F-04


      16:00
    • 09:00

      Breddläger P-05


      16:00
    • 12:00

      Falun BS (hemma) P18


      13:30
    • 12:45

      Wiipurin Sudet (borta) A-lag Dam


      14:00
    • 14:15

      Uppsala BoIS (borta) A-lag Dam


      16:15
    • 14:15

      Träningsmatch allsvenska laget F-04


      16:15
    • 15:00

      Borlänge-Stora Tuna BK (borta) P18


      16:30
    • 22:00

      Solna AIK (borta) A-lag Dam


      23:15
  • 28Sön
    • 00:00

      World Cup Women A-lag Dam


      22:00
    • 00:00

      Träning P-06


      14:00
    • 07:30

      Träning P-07


      09:30
    • 09:00

      Sandvikens AIK BK (borta) P18


      10:30
    • 11:30

      Skutskärs IF Bandyklubb (hemma) A-lag Dam


      13:00
    • 12:00

      Bollnäs Bandy (hemma) P18


      13:30
    • 14:50

      Träning P-08


      15:50
    • 16:00

      Träning Pojkar -12


      17:00
    • 16:30

      Träning Pojkar -11


      17:30
    • 16:45

      Record Irkutsk (hemma) A-lag Dam


      18:30
    • 19:20

      Träningsmatch P05 P-06


      21:20
    • 19:20

      Träningsmatch P-05


      21:20
  • 29Mån
    v.44
    • 07:00

      Uttagningsläger för P15 P16


      16:00
    • 10:00

      Träning F-04


      17:00
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:20
    • 21:00

      Träning P20


      22:30
  • 30Tis
    • 07:15

      Uttagningsläger för P16 P16


      16:00
    • 18:25

      Träning F-04


      19:25
    • 19:20

      Träning A-lag Dam


      20:40
    • 19:25

      Träning P-06


      20:25
    • 21:00

      Träning P18


      22:30
    • 21:00

      Träning P20


      22:30
  • 31Ons
    • Heldag

      Träning F-04

    • 17:15

      Kiosktjänst A-lag P-05


      21:00
    • 17:30

      VIP parkering/städning P18


      21:30
    • 18:00

      Bollfior F-04


      21:00
    • 18:00

      Maskot F-10


      21:00
    • 19:00

      Bollfior ikväll! F-07


      21:00
    • 19:00

      Kioskpass 1: VSK-Sirius 4 pers F-07


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Dam


      20:00