Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås IK Fotboll Pojkar 09:1
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västerås IK Fotboll Pojkar 09:1.
Pojkar 09:1
Följ oss för uppdateringar
Hej alla, vi vill informera lite hur det ser ut i laget nu och vad enkäten visade.
Enkäten som vi skickade ut gällande träningar så ville 12 av killarna köra 3 ggr i veckan så vi kollar på hur vi ska kunna lösa det. Som det ser ut nu så kommer det vara 2 träningspass i veckan (måndag, lördag).
Som vissa har märkt så saknas nu Ebbot och Vincent på lagsidan. Dom har valt att hoppa av laget så vi önskar dom lycka till med det som nu hittar på att göra. Vi har även hittat en kille som heter Kian som vill hjälpa till som tränare i laget. Så han har provat nån vecka nu och det verkar fungera bra så det kommer en liten presentation om han lite senare.
Inför matchen på lördag mot Eskilstuna så kallar vi alla till matchen så får alla spela. (Alla får spela men kanske inte lika mycket).
Inför kickcup så har vi anmält 3 lag.
Lag SVART Micke:
Pavel, Tomas, Nafta, Adam N, Hellberg, Frank, Karlsson.
Lag GUL Kian & Omar (Sabris pappa):
Friberg, Daniel, Sabri, Hussein, Micke, Albin, Robin, Wallin.
Lag RÖD Benny:
FK, Emil, Elvis, Niman, Milton, Jaad, Adam Å.
Lagen kan behöva ändras om någon blir sjuk eller skadad, men detta är grunden.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera