Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västanfors IF BK
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västanfors IF BK.
Västanfors IF BK
Följ oss för uppdateringar
Nu är det dags för en verklig klassiker igen. Nämligen Billotteriet i regi av Västanfors Bandy. I år ett riktigt jubileumslotteri då lotteriet nu arrangeras för 40:e gången. Motivet på jubileumslotten är hämtat från stadens vackraste park, bara ett par långa lyror från Västanfors IP.
Vinstbilen i år är en vit Kia Picanto värd 144 900 kronor. Du kan läsa mer om vinstbilen på Bil-Citys hemsida
Övriga vinster i lotteriet är en kikare av märket Focus 8x21, värd 595 kronor samt fyra presentkort á 500 kronor på Brukshotellet i Fagersta.
Priset för en lott är 300 kronor och lotteriet omfattar 1 000 lotter. Dragning sker den 28 december, klockan 19:45, i samband med den allsvenska matchen mellan Västanfors IF och Falu BS.
Lotterna säljs av Bil-City och Västanfors Vulk. Det går också bra att kontakta Bosse Axelsson på e-post baa.axelsson@telia.com eller vårt kansli vifbandy@telia.com
Från slutet av november kommer det att finnas fler tillfällen och platser att köpa billotter på. Om det återkommer vi till med mer information här på hemsidan. Lotten kommer förstås också att säljas vid våra hemmamatcher.
Det går självklart bra att betala med Swish – 123 403 34 52. Om du betalar via Swish, tänk på att ange vad betalningen gäller.
Västanfors Bandy tackar för ditt stöd!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera