Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tollarps IF A-lag Herrar Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tollarps IF A-lag Herrar Fotboll.
A-lag Herrar Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Då har vi haft vår årliga loppmarknad på idrottsplatsen, resultatet var verkligen lyckat. Organisationsmässigt är detta en av de bästa loppmarknader jag har varit med om. Ett stort tack till loppiskomitteén och dess medhjälpare. Förväntningarna var stora för de 1700 besökare. Tyvärr blev det tjuvstart som vanligt, men det är en fröjd att se dessa människor rusa in på planen. Allt fungerade klanderfritt och vi har fått många positiva kommentarer av våra besökare. Vill rikta ett stort TACK till alla er som var med och hjälpte till. Extra kul i år är att vi kan presentera lite bilder också, tack till dig Peter som gjort detta möjligt. Nu får vi vila ett tag och njuta av sommarvärmen.
För seniorernas del är det uppehåll i träningen och seriespelet. Höstupptakten startar den 20:e juli, där laget även kommer att medverka i Gärdscupen i Everöd.
Jag själv kommer att ha semester v28-30, men Peter kommer att vara här om det är något speciellt. Mellan 8-12 är kansliet bemannat de flesta dagarna.
Med detta vill jag önska er alla en skön sommar.
stisse
| Degeberga GoIF (borta) | 21 sep, 19:00 |
| Träning | 22 sep, 18:00 |
| Träning | 24 sep, 18:00 |
| Ovesholms IF (hemma) | 26 sep, 13:00 |
| Svensköps IF (hemma) | 28 sep, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera