Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tibro Konståkningsklubb
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tibro Konståkningsklubb.
Tibro KK
Följ oss för uppdateringar
Hej.
Dags för er som är ansvariga i kommiteérna att rapportera hur många och vilka som varit med på era möten. Så länge ni varit mer än tre personer i mötet så räknas dem. Vi skickar detta till SISU sedan och det timmarna växlas över till ett pengavärde vi kan använda till aktiviteter kopplat till föreningsutveckling.
Varför rapportera
Vi kan få tillgång till:
Tillgång till stöd både från SISU och via de statliga, regionala eller kommunala stöd/resurser som är kopplade till folkbildning. ?
Möjlighet att få ekonomiskt eller materiellt stöd för att genomföra folkbildningsaktiviteter, t.ex. hjälp med utbildningsmaterial, lokalhyra, studiebesök m.m. ?
Möjlighet att få hjälp och vägledning från SISU:s idrottskonsulenter vid planering av lärgrupp, upplägg och stöd med redovisning o.s.v ?
Mejla listan till: karolina@aeracing.se eller christian.johansson@storycom.se
//Christian och Karolina
När är sista inlämningsdag?
RapporteraRapportera