Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stala IF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Stala IF.
Stala IF
Följ oss för uppdateringar
Det var riktigt kul att ta en tur upp på Lövängen i går kväll (torsdag). Det var fullt ös på alla planer. På konstgräset tränade pojkarna, sjumannaplan värmde damerna upp medan herrarna tränade på stora plan. Lite senare på kvällen kom våra mer rutinerade spelare och tränade inför Stalas sommarturnering.
Men det var inte bara på våra gröna ytor som det var full fart på. Uppe på balkongen kördes det rehab och efter seniorträningarna var det dags för kvällsmat i klubbstugan.
Så underbart att se hur idrotten aktiverar unga och inte så unga spelare o ledare under en och samma kväll. Tror vi var utan att närmare 80 pers på Lövängen denna kväll.
| P-2011-2013 Kiosk / matchvärd | 6 jun, 15:00 |
| P-2011-2013 Eds FF P födda 2012 (hemma) | 6 jun, 16:00 |
| Stala IF Herrsenior Myckleby IK (hemma) | 6 jun, 19:00 |
| P-2017-2018 Sammandrag | 7 jun, 09:00 |
| Bollskoj Träning | 7 jun, 09:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera