Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Solängens BK
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Solängens BK.
Solängens BK
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Från måndag den 11 januari så är Mölndals stads utomhusanläggningar öppna för organiserad föreningsverksamhet.
Detta i linje med nu rådande direktiv från myndigheterna.
Det är upp till respektive förening och bokningsansvarig att säkerställa genomförande enligt gällande rekommendationer för att minska riskerna för smittspridning.
Beslutet innebär att stadens konstgräsplaner den 11 januari öppnar för bokad organiserad verksamhet för barn, juniorer och seniorer.
Isstadion har sedan tidigare varit öppen för organiserad träning för barn, ungdomar och elitverksamhet.
Den öppnar nu även för stadens seniorlag i isföreningarna från den 11 januari.
Mölndals stads idrottsanläggningar inomhus är fortsatt stängda till och med den 24 januari både för allmänhet och bokad föreningsverksamhet
Med vänliga hälsningar
Lokalbokningen
| P-14/15 Nordic Cup (P15) - anmälan | 3 jan, 09:00 |
| P-19 Träning | 3 jan, 15:00 |
| P-16 Träning | 3 jan, 17:00 |
| F-17/18 Träning | 4 jan, 17:00 |
| P-13 Nordic Cup | 5 jan |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera