Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skärhamns IK Seniorer Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skärhamns IK Seniorer Herr.
Seniorer Herr
Följ oss för uppdateringar
På Torsdag är det dags för hemmamatch igen där vi tar emot Vallens IF på hemmaplan, avspark kl.13:00.
Vallen har inlett säsongen starkt och hade fram till förra omgången vunnit alla sina matcher och toppade tabellen, men förlorade sen mot Ödsmål med uddamålet. Förra säsongen slutade Vallen på en femte plats i tabellen efter en stark avslutning på säsongen.
Fredrik Isaksson säger så här om matchen:
Nycklarna blir att sätta tonen tidigt, vinna duellerna och hålla hög koncentration i omställningarna. Med tålamod i anfallsspelet och hårt jobb tillsammans i försvaret samtidigt som vi håller tempot uppe, då vet vi att vi ger oss själva en riktigt bra chans att ta tre poäng och hålla oss kvar i toppen av tabellen.
Varmt välkomna till Tjörns Sparbank på torsdag!
| Öppen rehabträning för SIKs aktiva | 13 maj, 18:30 |
| Vallens IF (hemma) | 14 maj, 13:00 |
| Myckleby IK (borta) | 15 maj, 19:00 |
| Träning | 18 maj, 19:00 |
| Träning | 19 maj, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera