Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skärhamns IK Seniorer Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skärhamns IK Seniorer Herr.
Seniorer Herr
Följ oss för uppdateringar
Årets första match. Äntligen kickar vi igång säsongen.
Motståndet står Kode IF för. Ett Kode som numera huserar i Division 5 Göteborg. Enligt rykten spelar Christopher Normén där, tillsammans med en del spelare som förra året skickade upp Svenshögens SK i Division 5 Bohuslän. Tränare i Kode är Kristoffer Dennerbrandt, som var tränare i Svenshögen förra säsongen. Mer än så kan jag inte ge er.
Vi kommer till spel med ett gäng hungriga spelare. Men likt andra lag har vi problem med sjukdomar. I kombination med tränarutbildning och jobb har vi en del avbräck. Men som sagt, vi kommer till spel med ett gäng hungriga spelare som är otroligt taggade på att få spela fotboll igen. William Viklund gör sin första match som tränare i Skärhamns IK, vilket gör det intressant att se vilken prägel han kan sätta.
Avspark är 12:30 på Lunnevi i Kode. Jag tror inte de tar inträde, så det är fritt fram för alla Tjörbur att åka dit och stötta oss i årets första match. Väl mött!
Ödsmåls IK (borta) | 30 maj, 19:00 |
Stenungsunds IF Lag 2 (borta) | 1 jun, 18:30 |
Träning | 2 jun, 19:00 |
Träning | 4 jun, 19:00 |
Träning | 5 jun, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera