Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skärhamns IK Seniorer Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skärhamns IK Seniorer Herr.
Seniorer Herr
Följ oss för uppdateringar
Träningsmatch mot Herrestads AIF en fredagskväll på Undavallen väntar. Ett HAIF som förväntas vara ett topplag även denna säsong i Division 4 Bohuslän/Dal.
Under mars måndag har HAIF mött två av våra seriekonkurrenter, Hogstorps IF och Rosseröd IK. De vann mot Hogstorp med 6-0, och mot Rosseröd med 1-0. Det blir med andra ord en tuff match, som vanligt på Undavallen.
Vi vann med 7-0 mot Hedekas IF, och ligger i topp i våran DM-grupp. Vi har i princip alla våra spelare tillgängliga till denna match. Vi har genom åren haft det väldigt tufft borta mot Herrestads AIF. Men nu är det en träningsmatch och vi är i ett gott slag.
Avspark 19:00 på Undavallen, Uddevalla. Välkomna!
OBS!! Matchen kommer troligtsvis att rapporteras på Forza Football!
| Träning | 26 maj, 19:00 |
| Öppen rehabträning för SIKs aktiva | 27 maj, 18:30 |
| Träning | 28 maj, 19:00 |
| Ödsmåls IK (borta) | 29 maj, 19:00 |
| Träning | 1 jun, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera