Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sirius Innebandy Dam
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sirius Innebandy Dam.
Dam
Följ oss för uppdateringar
Foto: Bosse Grängsjö
Man börjar ana slutet på säsongen 2017/2018 men det är ruskigt kul att konstatera att vi har en hel del spännande utmaningar kvar. Denna veckan blir en intensiv vecka med träning ikv, match i elit2an imorgon mot Frötuna, träning torsdag och sen sista seriematchen i juniorallsvenskan på söndag!
Vi kommer köra en lite lugnare träning ikv med lite längre uppvärmning följt av lite teknikdelar och sen avslutar vi med lite speldetaljer som vi vill gnugga lite extra.
Matchen imorgon mot Frötuna kan bli en tuff tilllställning, Frötuna är ett av topplagen i serien och är ett rutinerat gäng. Vi har matchstart kl 18, men vi börjar få kläm på det där med vardagsmatcher numera ;) Samling 17:00 i omklädningsrummet.
Följande spelare är kallade
Lovisa Nilsson(MV)
Frida Arkebäck
Elin Johansson
Thea Johansson
Tilde Karlsson
Tilde Klermyr
Johanna Lind
Maja Lindberg
Lisa Molin
Klara Nixon-Österberg
Maja Olsson
Sofia Olsson
Klara Strömbeck
Thilda Thunander
Wilma Wallin
Frida Ågren
| Träning | 28 maj, 19:00 |
| Lagaktivitet | 31 maj, 15:00 |
| Träning | 2 jun, 20:00 |
| Träning | 3 jun, 18:00 |
| Träning | 4 jun, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera