Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sigtuna IF Innebandy Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sigtuna IF Innebandy Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Klubbens dröm om ett eget gym i Prästängshallen har snart gått i uppfyllelse! Det ligger direkt till vänster i hallens entré.
Merparten av utrustningen levererades av Sigtuna Sport och Uteliv i förra veckan och monterades omgående.
En del arbete kvarstår innan gymmet kan öppnas. Ytterligare utrustning ska levereras och kodlås, el och tv ska installeras. Under tiden provkörs utrustningen av klubbens a-, junior och veteranlag. Vi återkommer under våren med schemaläggningen för klubbens övriga medlemmar.
I likhet med övriga gym gäller en 18-års gräns men fr.o.m. 15 års ålder får medlemmar använda gymmet med vårdnadshavares skriftliga godkännande.
Ytterligare information kommer att läggas upp på hemsidan.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera