Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Säters IF FK F-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Säters IF FK F-15.
F-15
Följ oss för uppdateringar
Innan dagens träning fick vi besök av Farre Gaganovic som är med i föreningens styrelse och trygghetsråd. Under ett halvtimmespass i omklädningsrummet pratade vi om hur det är att vara en del av ett lag – att vi ska vara schyssta mot varandra, peppa och lyssna in både lagkamrater och tränare.
Vi påminde också om att vi alltid samlas vid flaskorna både före och efter träningen, och att det är viktigt att ta ansvar för gruppen – tillsammans gör vi laget!
Farre berättade även om föreningens konsekvenstrappa, som finns till för att skapa trygghet och tydlighet för alla.
Under den efterföljande träningen var uppgiften att träna på att peppa och lyfta varandra i alla situationer.
Nästa vecka tränar vi måndag men ställer in onsdagens träning då det är skolavslutning för de flesta.
På någon av de kommande träningarna innan Dalecarlia Cup kommer vi åka och kvällsbada efter en träning och bjuda på pizza! Tjejerna har fått i uppgift att hålla koll på väderleksrapporten så bestämmer vi en dag utifrån den ! 🌞
Hälsningar
Tränarna
| Träning | 8 jun, 18:00 |
| Slätta SK Gul (borta) | 8 jun, 18:00 |
| Slätta SK Svart (hemma) | 10 jun, 17:45 |
| Träning | 15 jun, 18:00 |
| Träning | 17 jun, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera