Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sala FF Herrseniorer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sala FF Herrseniorer.
Herrseniorer
Följ oss för uppdateringar
När slutspelet i NHL och SHL startar så lägger spelarna undan rakhyvlar och rakapparater. De används inte förrän det egna laget slagits ut i kampen om mästerskapen. Vi har sett många yviga, fjuniga, fula och även skräckinjagande slutspelsskägg genom tiderna.
Nu har en spelare i Sala FF startat upp en egen trend, DERBY-MUSTASCHEN.
Inför lördagens match Sala FF-Heby AIF så har Patrick Skedung sparat ihop en snygg respektingivande hårkreation på överläppen.
Det kanske kan bli en tradition i framtiden att spelare i derbymatcher sparar ihop till en Skedungmusche.
Nu ska det bli spännande att se om Hebyspelarna antar utmaningen. Ska bli ett nöje att få se fjunisarna Linus Ahlin och Niklas Svärd med några strån under näsan.
Vi får se på lördag 15.00
| Västerfärnebo AIK (hemma) | 26 maj, 19:15 |
| Träning | 28 maj, 20:30 |
| Träning | 31 maj, 17:45 |
| Forsby FF Herr (hemma) | 2 jun, 19:15 |
| Träning | 4 jun, 20:15 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera