Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sala FF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sala FF.
Sala FF
Följ oss för uppdateringar 
                
                
            För små fotbollsskor? Nu smygstartar vi vår efterlängtade sko- och klädbank! Våra unga fotbollsspelare växer snabbt och att tänka mer cirkulärt är en win-win för alla.
Skänk era urvuxna fotbollskor och kläder till Sala FF! Vi tar emot allt fotbollsrelaterat:
- Fotbollsskor + inneskor
- Benskydd
- Fotbollströjor (Sala FF samt andra exempelvis Messi)
- Shorts
- Träningsbyxor
- Fotbollsstrumpor
- Fotbollar
- Ryggsäckar mm
Kläder med namntryck eller slitningar är också välkommet.
Ta med en skänka-påse fotbollsgrejer nästa träning - och håll utkik efter kommande säljdag då vi ger nytt liv till fotbollsutrustningen. Alla pengar från försäljningen går direkt tillbaka in i våra ungdomslag. 
Var lämnar man saker att skänka?
Skänka-påsen kan du lämna när som helst i den lilla röda biljettkiosken vid Lärkans parkering, eller i klädtunnan i runda röda kiosken på Annedal. Det sitter info-lappar på kioskerna.
När kan man köpa fotbollsgrejer?
När sko- och klädbanken är påfylld med saker som ni skänkt så arrangerar vi en säljdag på Lärkan. Följ oss gärna i sociala medier @salaff_officiell för att ha koll på nästa datum (när det nya klubbhuset sedan är byggt så öppnar sko- och klädbanken där).
Tack för era kommande insättningar i fotbollsbanken!
        
| F-14/15 Träning | 2 nov, 08:45 | 
| F-14/15 Spelarmöte | 2 nov, 09:45 | 
| F-12 Träning | 2 nov, 11:30 | 
| U14/15 Träning | 3 nov, 17:30 | 
| F-11 Träning | 3 nov, 18:00 | 
 
             
            
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera