Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sala FF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sala FF.
Sala FF
Följ oss för uppdateringar
För små fotbollsskor? Nu smygstartar vi vår efterlängtade sko- och klädbank! Våra unga fotbollsspelare växer snabbt och att tänka mer cirkulärt är en win-win för alla.
Skänk era urvuxna fotbollskor och kläder till Sala FF! Vi tar emot allt fotbollsrelaterat:
- Fotbollsskor + inneskor
- Benskydd
- Fotbollströjor (Sala FF samt andra exempelvis Messi)
- Shorts
- Träningsbyxor
- Fotbollsstrumpor
- Fotbollar
- Ryggsäckar mm
Kläder med namntryck eller slitningar är också välkommet.
Ta med en skänka-påse fotbollsgrejer nästa träning - och håll utkik efter kommande säljdag då vi ger nytt liv till fotbollsutrustningen. Alla pengar från försäljningen går direkt tillbaka in i våra ungdomslag.
Var lämnar man saker att skänka?
Skänka-påsen kan du lämna när som helst i den lilla röda biljettkiosken vid Lärkans parkering, eller i klädtunnan i runda röda kiosken på Annedal. Det sitter info-lappar på kioskerna.
När kan man köpa fotbollsgrejer?
När sko- och klädbanken är påfylld med saker som ni skänkt så arrangerar vi en säljdag på Lärkan. Följ oss gärna i sociala medier @salaff_officiell för att ha koll på nästa datum (när det nya klubbhuset sedan är byggt så öppnar sko- och klädbanken där).
Tack för era kommande insättningar i fotbollsbanken!
| P-16 Julcupen | 6 jan, 06:45 |
| P-16 Föräldraschema Julcupen | 6 jan, 06:45 |
| Domare Julcupen P16 förmiddag | 6 jan, 07:30 |
| U15 Julcupen P10 | 6 jan, 14:20 |
| Damer Futsal Träning | 6 jan, 18:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera