Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnanå SK P-17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sunnanå SK P-17.
P-17
Följ oss för uppdateringar
Vi ledare håller på att planera en dag med aktiviteter för spelarna den 29 augusti. Vi tänker ca kl 10.00-20.00 och det kommer att bli fotbollsträning i någon form, några roliga aktiviteter samt lunch och middag.
Vi vill att ni reserverar dagen och senast den 25 augusti önskar vi svar om någon inte kan deltaga. Vi kommer även behöva hjälp av några föräldrar med tex transport och arbete runt måltider. Meddela gärna här om ni vill hjälpa till 😊
Kan även informera att cupen i Myckle som vi brukar spela runt skolstart är inställd. Därför känns det extra kul och extra viktigt att genomföra detta tillsammans med alla spelare.
Mer info kommer längre fram.
Fredrik, 073-3512773
| Träning | 16 sep, 18:30 |
| Träning | 17 sep, 17:30 |
| IFK Umeå (borta) | 20 sep, 13:00 |
| Träning | 21 sep, 18:30 |
| Träning | 23 sep, 18:30 |
Algot bestämt sig han slutar med fotbollen.
RapporteraRapportera
Jätteroligt! Jag kan också hjälpa till om det behövs, säg bara till :)
RapporteraRapportera
Jag vill påminna om att meddela mig om ert barn har några allergier så att vi kan ha det i åtanke inför lunch och middag. Vi kommer att servera lunch (pasta) samt middag (pizza). Meddela till Marie 070-3084714 alternativt marie.kauma@gmail.com.
RapporteraRapportera