Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnanå SK ...
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sunnanå SK ....
...
Följ oss för uppdateringar
TUSS drivs av Sunnanå Sportklubb och vill, med hjälp av fotbollen, utbildningar och sociala aktiviteter stärka flickor i åldrarna 7-25 år som är nybörjare inom idrott och föreningsliv. Projektet vill bidra till att skapa en meningsfull fritid och underlätta inkludering i föreningslivet, idrotten och samhället.
TUSS är i uppstartsfas med en ny grupp ”TUSS-Junior”. De tränar måndagar klockan 16-17 på Sörböleskolan. De tjejer som vill är varmt välkomna att komma på dessa träningar. Åldern på deltagarna just nu är cirka 2009-2011.
Vi kommer inledningsvis att träna en träning/vecka med F09 så detta kan vara ett komplement för de som kan och vill.
Ifall det finns någon fundering eller dylikt är kontaktuppgifter till ledaren Mimmi Sellström är mimmi@sunnanask.se , 070 603 40 78.
http://teamtuss.se/
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera