Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Säters IF FK A-Lag Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Säters IF FK A-Lag Damer.
A-Lag Damer
Följ oss för uppdateringar
Korsnäs var ett bättre lag men tyvärr gjorde vi också dem bättre. Vi låg för långt ifrån, är tvåa på bollen och lät de rinna igenom allt för lätt. Resultat blev därför mycket större än vad det hade blivit om vi legat tätare. Korsnäs får igenom många bollar och frilägen som gör att Nellie T får de tufft i målet men gör det bra med några fina räddningar.
Några klev in på nya positioner som gjorde ett bra jobb trots bra motstånd. Nelly N gör en väldigt bra match och får matchens fena för hennes slit och inställning. Även Frida B skall ha ett stort plus för att hon jobbar och sliter hela matchen.
| Träning | 14 maj, 18:00 |
| Träning | 18 maj, 18:00 |
| Vansbro AIK FK (borta) | 19 maj, 19:00 |
| Träning | 21 maj, 18:00 |
| Träning | 25 maj, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera